גניבה מתחת לאף

רבני שלום לעם תגובות: 0

סוף סוף הצליח מוטי להגשים את חלומו הגדול, ולקנות מכונית חדשה 'מהניילונים'. במשך שנה הוא חסך כסף ובנוסף נטל הלוואה בבנק, ובסופו של דבר היה בידו הסכום הדרוש לרכוש את המכונית.

כשמוטי הגיע למשרד המכירות בתל אביב הוא היה נרגש ביותר. הוא מילא את הטפסים המתאימים, שילם את מחיר המכונית, ונשלח על ידי הפקידה למתקן החברה בראשון לציון כדי לקבל את מכוניתו.

במגרש בראשון לציון עמדו זו לצד זו חמש מכוניות זהות, אבל רגע לאחר שמוטי נכנס למגרש התרחש משהו לא צפוי לחלוטין: גנב נכנס לזריזות לאחת המכוניות, הניע אותה וברח מהשער האחורי. כל עובדי המגרש היו המומים מהגניבה הנועזת, ועד שמישהו התעשת והחל לרדוף אחרי הגנב, הוא נעלם מהאופק.

'איזה מזל 'על הפנים' יש לך', אמר מנהל המגרש למוטי. 'דווקא את המכונית שלך הוא החליט לגנוב... אני מקווה שהביטוח מכסה מקרים כאלו...'

מוטי לא האמין למשמע אוזניו. 'המכונית שלי?' שאל בתדהמה, 'מי אמר שזו המכונית שלי? עוד לא לקחתי את המכונית, ומכיוון שעוד לא עשיתי ביטוח אני אשאר עכשיו בלי מכונית. אתה חייב לתת לי מכונית אחרת מתוך הארבע שלא נגנבו. קניתי מכונית חדשה - לא קניתי מכונית גנובה'...

אבל מנהל המגרש התעקש. 'אתה שילמת על אחד הרכבים ואני מחליט איזה מהם, לכן זכותי להחליט שהמכונית שנגנבה היא המכונית שלך, וההפסד כולו שלך'. מי צודק?

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר