חדש או משומש?

רבני שלום לעם תגובות: 0

המבחן השנתי בספרות התקרב, ומיקי התכונן לקראתו במרץ. אחד הספרים שהיה בחומר הלימודים היה חסר לו, ומכיוון שכבר חודשיים לא הייתה למיקי עבודה, לא היה לו כסף לרכוש את הספר היקר. ניגש מיקי לבעל החנות שהכיר אותו היטב, וביקש ממנו טובה: לשכור את הספר ליום אחד במחיר צנוע. בעל החנות דווקא הסכים להצעה, הביא למיקי את הספר ואמר שהמחיר ליום שכירות הוא 20 שקלים.

מיקי 'חרש' את הספר במשך כל היום, ולמחרת חזר עם הספר לחנות. המוכר קיבל את הספר ושאל אותו בצחוק אם הוא בטוח שהוא קרא בספר... הספר נראה ממש חדש, ולא ניכר עליו שקראו בו. מיקי סיפר שהוא אכן הקפיד מאוד על שמירת הספר, ודאג שהוא לא ייפגם.

אחר הצהרים הגיע דניאל, חבר של מיקי, וביקש לקנות את הספר. כשמיקי שמע על כך הוא פרץ בצחוק, וגילה לדניאל שהספר הזה כבר בילה בביתו במשך יום אחד. דניאל כעס מאוד על בעל החנות, וטען שאם כך הוא אינו מוכן לקנות את הספר. הוא רוצה ספר חדש ולא ספר משומש. בעל החנות טען כנגדו שהספר נראה חדש לחלוטין, ומרבית האנשים אינם מקפידים על כך ולא אכפת להם אם הספר היה אצל מישהו אחר, כל עוד הוא נראה חדש. 'אני לא כולם', אמר דניאל, 'אני מקפיד מאוד שהספרים שלי יהיו חדשים ושאף אחד לא יקרא בהם קודם'. מה הדין? האם דניאל יכול לדרוש מבעל החנות לבטל את העסקה, או שהוא ייאלץ להישאר עם הספר ה'משומש?'

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר