חמץ ומצה (חלק ב')

יוסף רזניק תגובות: 0

באילו כלים יש לאכול בפסח?

המנהג הנפוץ בבתי ישראל הוא לייחד כלים נאים המיוחדים רק לפסח, בשל חשיבות וחביבות המצווה, ובשאר ימות השנה מניחים את הכלים הללו במקום שמור, כדי שהם לא יבואו במגע עם חמץ.

לאלו שאין להם אפשרות לכך, ורוצים להשתמש לפסח בכלי החמץ של כל השנה, צריך להכשירם, והכשרה זו נעשית באותה דרך שבה משתמשים בכלי: יש כלים שמספיק לנקותם היטב במים קרים, יש כלים שצריך לטבול אותם במים רותחים ויש כלים שצריכים ליבון באש. ישנם גם כלים שאי אפשר להכשירם כלל. בעניין זה ישנם דינים רבים, ויש להתייעץ עם רב או דמות תורנית בכל מקרה. כלי חמץ שאין משתמשים בהם בפסח, צריך לנקות ולשמור למשך החג במקום סגור.

האם חייבים לאכול מצות בפסח?

בליל הסדר יש מצווה לאכול לפחות 'כזית' מצה, ואכן, על המצה הראשונה שאוכלים בליל הסדר מברכים: 'ברוך אתה ה'... אשר קדשנו במצוותיו וציוונו על אכילת מצה'. בשאר ימי החג אין חובה של אכילת מצה, אך הגאון מווילנה כתב שגם בשאר החג, על אכילת כל 'כזית' של מצה יש מצווה.

מהי 'מצה שמורה' ומה ההבדל בינה למצה רגילה?

נאמר בתורה 'וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַמַּצּוֹת', ומכאן שהמצות צריכות 'שמירה', כלומר תשומת לב שלא יתפחו ויחמיצו. כל המצות הכשרות לפסח נשמרות מפני החמצה מתחילת תהליך האפייה, אולם רבים מהדרים לאכול 'מצות שמורות', שהן שמורות מפני חמץ כבר משעת קצירת החיטים. נוהגים להקפיד בליל הסדר על אכילת מצות שמורות דווקא, ורבים נוהגים כך גם בשאר ימי החג.

מה ההבדל בין 'מצות יד' ל'מצות מכונה'?

'מצות יד' (המצות העגולות) נאפות בעבודת יד מתחילה ועד סוף כולל כל תהליך הלישה, הרידוד, ההכנסה לתנור והאפייה. מצות אלו מהודרות יותר מאשר מצות הנאפות במכונות אוטומטיות (המצות המרובעות). בליל הסדר נוהגים להקפיד דווקא על מצות יד, לפחות ל'כזית' הראשון. בקהילות רבות נוהגים לאכול את מצות היד גם בשאר ימי החג.

מה פשר הכיתוב על אריזות מזון מסוימות 'כשר לאוכלי קטניות'?

קטניות, כגון אורז ושעועית וכדומה, אינן חמץ, אולם בני עדות אשכנז נוהגים להימנע מלאכול אותן בפסח (ובאורז מחמירים אף חלק מהספרדים). אחת הסיבות לכך היא שאת כל הדגנים והקטניות אורזים באותם מקומות, ויש חשש שאולי התערבבו בקטניות מעט חיטים או שעורים, שיהפכו לחמץ בבישול. לכן גם אלו שמקלים ואוכלים קטניות, צריכים להקפיד על השגחה טובה לפסח.

מהי 'מצה שרויה'?

יש קהילות שבהן נהוג שלא לשרות את המצה במרק או בנוזל אחר, ולא להשתמש ב'קמח מצה' (קמח העשוי ממצות טחונות). הסיבה לכך היא חשש שאולי נותר במצה קמח שלא נאפה היטב, ועם שרייתו במים הוא עלול להחמיץ.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר