משלוח מפתיע

הרב אבי בן אבנר תגובות: 0

הטלפון של בוב צלצל, ועל הצג הופיע שם המתקשר: 'מיסטר קאמפ'. בוב קיבל מיד את השיחה. מיסטר קאמפ היה מעסיקו - וכאשר הבוס מתקשר עונים מיד. 'תגיע אלי', אמר מיסטר קאמפ, 'אני נוסע בעוד שלוש שעות'.

בוב היה חייל מארינס לשעבר, ובשנתיים האחרונות היה אחראי על שמירת ביתו של מיסטר קאמפ, סוחר יהלומים עשיר שעסקיו היו חובקי עולם. מיסטר קאמפ היה מכור לעבודתו ועסק בה מבוקר עד ערב. הוא מעולם לא התחתן, והתגורר לבדו בחווילה מפוארת באזור היקר ביותר של העיר. בוב היה שומר על הבית המפואר כל אימת שבעליו היה נוסע לאחת מנסיעות העסקים שלו. מיסטר קאמפ לא הרשה לבוב להיכנס לבית, אלא הקים עבורו ביתן בחצר, שבו היה שוהה כל שעות היממה, מפטרל סביב הבית ומטפל בכל הדרוש טיפול. בכל נסיעה היה מיסטר קאמפ משאיר לבוב מספרי טלפון כדי שיוכל להשיגו בכל שעות היממה במקרה חירום.

את מרבית היהלומים היה מיסטר קאמפ מחזיק במפעל שלו, אך את היהלומים היקרים והנדירים ביותר החזיק בביתו, בכספת פלדה חזקה ומשוכללת שהזמין במפעל מיוחד.

'שמע בוב', אמר לו מיסטר קאמפ כשהם נפגשו, 'הפעם אני טס למדינה בעולם השלישי, ושם לא יהיה לי טלפון זמין'.

'יש איזה הוראות מיוחדות, בוס?' שאל בוב.

'בהחלט', אמר מיסטר קאמפ, 'אף אחד לא נכנס לבית בהיעדרי!'

'אין בעיה', השיב בוב, ומיסטר קאמפ נסע לדרכו בלב שקט.

לאחר יומיים עצרה משאית בפתח החצר. הנהג ומוביל נוסף הורידו מארגז המטען של המשאית ספת עור מרשימה, והניחו אותה על המדרכה. אחד המובילים נקש על השער, ובוב ניגש אליו.

'הבאנו את הספה', אמר המוביל.

'איזו ספה?' שאל בוב.

האיש הסתכל בניירות שבידיו. 'רגע, זה לא הבית של מיסטר קאמפ?' שאל בתמיהה.

'זה הבית', אישר בוב.

'אז הבאנו את הספה שהזמנתם'.

'אני רק שומר פה. על איזו ספר מדובר?' שאל בוב.

'זו ספה של מעצב העל טוני קנטוני', הסביר המוביל השני, 'מיסטר קאמפ הזמין אותה לפני חמישה חודשים, ועכשיו היא מוכנה. אפשר להכניס אותה?'

'הוא לא אמר לי שצריכה להגיע ספה, ואסור לי להכניס אף אחד לבית', אמר בוב.

'אה, אין בעיה', אמרו שני המובילים. 'אנשים מחכים בתור לאספקת הספות של קנטוני במשך חודשים. אם אתה לא מעוניין לקבל את הספה, יהיו רבים שישמחו. בוא רק תחתום שסירבת להכניס אותנו, ואתם חוזרים לסוף התור - זאת אומרת שהספה תסופק לכם בעוד חצי שנה'.

בוב לא ידע מה לעשות. מצד אחד מיסטר קאמפ הזהיר לא להכניס אף אחד, אך מצד שני הוא יכעס מאוד אם לא יקבל את הספה היוקרתית שכנראה חשובה לו מאוד.

הוא הביט בשני המובילים. שירותו הצבאי לימד אותו שתמיד צריך לחשוש ולחשוד, אך השניים לבשו חולצות דקות ולא הסתירו שום נשק. הוא בדק ליתר ביטחון שהאקדח שלו ברשותו, וקיבל החלטה.

 'אוקיי, בואו תכניסו את הספה', אמר, 'אבל בזריזות'. אחרי עשר דקות כבר נחה הספה במקומה בסלון הבית, ושני המובילים נפרדו מבוב.

בוב בכל זאת לא היה רגוע, וחשש מתגובתו של מיסטר קאמפ כאשר הלה יגלה את הספה. הוא הרי הורה לא להכניס אף אחד, אז מדוע הוא אפשר למובילים להיכנס?

למרבה הפתעתו של בוב, הגיעה המשאית גם למחרת עם שני המובילים.

'מה קרה?' שאל בוב.

'נפלה כאן טעות', אמר הנהג והראה לבוב את הדפים שבידיו. 'ההזמנה שלכם היא לספה שחורה, ובטעות סיפקנו לכם ספה לבנה. ניאלץ לקחת את הספה ולהביא לכם בעוד שבועיים את הספה הנכונה'.

בוב שמח ואִפשר למובילים להוציא את הספה מהבית. כך לא יישארו עקבות לכך שהוא הפר את ההוראות, והכול יעבור בשלום.

לאחר שבוע וחצי אכן חזר מיסטר קאמפ מנסיעתו, שמח ומרוצה. הוא עשה עסקים טובים ורכש סחורה מעולה במחירים זולים. הוא ניגש לכספת, ולפתע פרצה מפיו זעקת שבר. הכספת הייתה פתוחה וכל היהלומים שבה נעלמו. כאחוז טירוף הוא רץ אל בוב שכבר עשה הכנות לחזור לביתו, ושאל בפנים מאיימות: 'מי נכנס לבית בהיעדרי?'

'אף אחד', הצטדק בוב, 'רק המובילים של הספה שהזמנת אצל קנטוני, אבל אחר כך הם לקחו אותה'.

'לא הזמנתי שום ספה אצל קנטוני', צווח מיסטר קאמפ.

עד מהרה הסתבר מה אירע: בתוך הספה הסתתר פורץ כספות מקצועי. לאחר שהמובילים הכניסו את הספה הביתה הוא יצא מתוכה וטיפל בנחת במשך שעות ארוכות במנעול הכספת עד שפרץ אותו. הוא הוציא את כל היהלומים, ונכנס בחזרה אל תוך חלל הספה. למחרת, כשהמובילים לקחו את הספה, הם פשוט הוציאו בחסותו של בוב את כל רכושו של מיסטר קאמפ ונסעו לדרכם.

*

היצר הרע מנסה להכשיל אותנו ללא הרף. הוא לא נח ומחפש כל הזמן דרכים יצירתיות כדי לפתות אותנו. חכמים לימדונו שעל מנת להישמר מהחטא, יש לעשות סייגים וגדרות כדי שלא ניתן לו אפילו דריסת רגל אצלנו, אבל הבעיה מתחילה כשאנו מרגישים בטוחים ומרשים לעצמנו להיכנס לאזור הסכנה. חשוב שנזכור כי אם נותנים ליצר הרע  להיכנס, הוא כבר ימצא דרכים להכניס איתו הפתעות לא נעימות...


 

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר