גרפיקאי או גרפיקאית?

רבני שלום לעם תגובות: 0

גרפיקאי או גרפיקאית?

 

בפרשת השבוע כתוב הפסוק: 'אָדָם, כִּי-יִהְיֶה בְעוֹר-בְּשָׂרוֹ שְׂאֵת אוֹ-סַפַּחַת אוֹ בַהֶרֶת, וְהָיָה בְעוֹר-בְּשָׂרוֹ, לְנֶגַע צָרָעַת' (ויקרא י'ג, ב')

כותב המדרש: 'על כל שערה ושערה שיש לאדם בעור בשרו, ברא הקב'ה מעיין בגוף שמשקה אותה. ומעשה בכהן שהיה רואה נגעי צרעת (אם טמאים או טהורים) ורצה לצאת לחו'ל כיון שפרנסתו הייתה דחוקה, ורצה ללמד את אשתו את מראות הנגעים כדי שתוכל להשיב לאנשים בזמן שיהיה בחו'ל, אמרה לו אשתו: אם כל שערה ושערה יצר לה הקב'ה מעיין ודאג לה, לך לא ידאג הקב'ה? שמע הכהן בקול אשתו ונשאר בארץ ישראל ונתן לו הקב'ה פרנסה ברווח'.

רצונו של הכהן ללמד את אשתו את מראות הנגעים, עורר אותנו לשאלה מעניינת.

גברת ריס התפרסמה כגרפיקאית מומחית. לאחר תקופה שבה יצרה לעצמה מוניטין וחוג לקוחות גדול במיוחד, הייתה צריכה לטוס לחו'ל לתקופה של חודש. בעידן שלנו כשקבלת העבודות מתנהלת דרך המייל, יכלה לבצע את העבודות מחו'ל, אבל את העבודות הדחופות לא יכלה לבצע במהירות הנדרשת. היא החליטה ללמד את בעלה קורס מזורז בגרפיקה כדי שיבצע את העבודות הדחופות ונסעה לחו'ל. בעלה ניהל את העבודה דרך המייל, ואת הדברים המורכבים השאיר עבורה. לאחר שחזרה נודע לכמה קליינטים שדרשו עבודות דחופות, שלא היא ביצעה את העבודה ודרשו את הכסף בחזרה. ואילו גברת ריס טוענת: 'מה זה משנה מי עשה את העבודה, הרי בעלי עשה אותה כמו שצריך ואין לכם שום תלונות על העבודה...'

ואילו הלקוחות טוענים: 'אנחנו משלמים מחיר גבוה, על המוניטין והניסיון שלך. ועם כל הכבוד, לבעלך אין את הניסיון והמוניטין שלך ולכן זו רמאות ואת צריכה להחזיר לנו את הכסף...' מה דעתכם, האם גברת ריס צריכה להחזיר ללקוחות את הכסף?

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר