מי הרג את החתול השחור?

אריק סגל תגובות: 0

הידיעה על חיסולו של הטרוריסט הנודע ארתור אליוט התפשטה ברחבי המדינה. האיש היה אחראי ללא מעט מהאירועים האחרונים שפקדו את האזור, כמו מבצעים צבאיים שנכשלו, פיגועים גדולים שהוצאו לפועל, הרס הכלכלה והשלטת טרור בקרב האזרחים.

במשך שנים, ניסתה סוכנות הביון הלאומית לעלות על עקבותיו של הטרוריסט החלקלק, אך אליוט ידע תמיד להקדים אותם. לא פחות משש פעמים ניסו הכוחות להתנקש בחייו, אך בכל פעם מחדש הוא הצליח להתחמק. 'החתול השחור' קראו לו העיתונאים, כמשל על הביטוי המפורסם 'החתול בעל שבע הנשמות', והשם הזה דבק בו. נדמה היה, ש'החתול השחור' לא ילכד בעולם. אלא שאז התפרסמה הידיעה שיחידת הכוחות המיוחדים 'נמרי המדבר', הצליחו ללכוד את האיש בטירת אבן נטושה. הם הקיפו את הטירה, הצמידו חומרי נפץ לחומה שהקיפה אותה, ומיד עם הישמע הפיצוץ חדרו פנימה, נטרלו את השומרים שעמדו בדרכם, וחיסלו את הטרוריסט המבוקש.

בחודשים שלאחר ההתנקשות התרוצצו שמועות עקשניות על זהות המתנקש. עיתונאים רבים סיפרו אגדות על החייל האמיץ שנלחם ב'חתול השחור' ומפני הצנזורה הצבאית, לא יכלו לחשוף את שמו. בליל הידיעות ה'לא רשמיות' הללו הצית את הדמיון, והכל שחו בזהותו של לוחם הקומנדו שחיסל את אליוט.

אוליבר מייסון היה יוצא צבא, שמזלו לא שפר בחיים האזרחיים. המזל הרע כאילו נדבק למייסון. כל יזמה עסקית שלו נכשלה, וניסיונותיו הרבים כמעט וגרמו לו להתייאש.

באחד הימים, בשעה שמייסון האזין לתחנת הרדיו, ששדרנה הזכיר בדרך אגב את חיסולו המוצלח של 'החתול השחור' צץ במוחו רעיון מבריק. כבר באותו יום צלצל לאחד מידידיו, הוא זכר שאחיו של הידיד הינו עיתונאי במקצועו. במהלך השיחה גלגל מייסון את השיחה על עברו הצבאי ופלט כבדרך אגב ששירת ביחידת 'נמרי המדבר'. הידיד ההמום ניסה לחלץ ממנו פרטים נוספים, אך מייסון שתק. מיד לאחר מכן, ניגש מייסון לקרוא כל פיסת מידע שהתפרסמה על יחידת העילית 'נמרי המדבר' וצבר מידע רב על חייו ועברו של 'החתול השחור'.

כעבור שלש שעות צלצל הטלפון כצפוי, והעיתונאי היה על הקו. הוא ביקש פגישה דחופה והבטיח לו שהיא תשתלם. מייסון הגיע לפגישה ולאחר הפצרות מרובות הסכים לספר לעיתונאי, כי הוא זה שחיסל את הטרוריסט. הוא ביקש מהעיתונאי לא לפרסם את שמו המלא – אוליבר מייסון, אלא רק בראשי תיבות. כבר למחרת בבוקר הופיעה כותרת ראשית בעיתון המבשרת על ראיון בלעדי עם החייל שחיסל במו ידיו את ה'חתול השחור'. במהלך הריאיון תיאר החייל האלמוני את פעולותיה של יחידת 'נמרי המדבר', ואת החדירה אל הטירה.

הרעש שנגרם כתוצאה מהכתבה גרם לחשיפת אוליבר מייסון, שהכריז שבלית ברירה, לאחר ששמו נחשף, הוא יספר לתקשורת על מה שהתרחש. הוא הפך לאחד המרואיינים המבוקשים בכל רשתות התקשורת. במשך שעות ארוכות תיאר מייסון כיצד חיסל את הטרוריסט. בנוסף חשף מייסון פרטים על האיש ועל חייו, אותם למד מנבירה בעברו של אליוט, והוסיף לדבריו ממד של אמינות. תמורת כל ריאיון גבה מייסון סכום בלתי מבוטל, וכעבור שבועות ספורים החל לפתוח במסע הרצאות. בהרצאותיו תיאר את האימונים הקשים של יחידת 'נמרי המדבר' ואת הרגעים מסמרי השיער במהלך הפעולות. אנשים ביקשו להצטלם אתו, וצעירים התחננו לפניו כי יעניק להם מעצותיו כיצד ניתן להתקבל ליחידת 'נמרי המדבר'. מייסון היה בטוח שהחיילים שחיסלו את אליוט, לעולם לא יכחישו או יאשרו את פעולותיו.

אבל הוא טעה.

באחד הלילות כשהוא הלך ברחוב, ניגשו אליו שלשה צעירים לבושי שחורים וביקשו ממנו להתלוות אליהם. מייסון ניסה לסרב, אך הם דחפו אותו, למכונית בעלת חלונות אטומים. כיסוי הושם על עיניו, והוא הוסר ממנו כאשר מצא את עצמו מול שלשה אנשים ששאלו אותו: 'איפה הוא?'

'איפה מי?' שאל מייסון המבוהל, והאמצעי אמר: 'כדאי שתגיד לנו מהר, בלי שנאלץ להשתמש באמצעים מיותרים. איפה אבא שלי?'

'אבא שלך?' אמר מייסון: 'אני לא מכיר את אבא שלך, אני לא יודע מי אתה!'

'אתה טוען שרצחת אותו במו ידיך, את ארתור אליוט' אמר האיש. מייסון ניסה להסביר שסיפור ההתנקשות לא היה אלא המצאה. אך השלושה הבהירו לו, שארתור אליוט, הטרוריסט היה בעצם סוכן כפול שעבד בשירותיה של המדינה. במשך שנים דאגו אנשי הביון להפיץ עליו שמועות כי הוא משתייך לחבורת טרוריסטים ובכך שמרו על 'הכיסוי' שלו. אלא שלפני שלושה חדשים האיש נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. סיפור החיסול של 'נמרי המדבר' לא היה ולא נברא, ואנשי הביון, חיפשו אחריו בכל פינה. לשלושה היה קשה להאמין שהאיש ארג מסכת שלמה של שקרים רק כדי להתפרסם. מייסון הבין, שהשקר המושלם שחשב שיוביל אותו לפסגת הצלחתו, הוא זה שהביא אותו למצב הנוכחי. הוא פשוט לא התבונן קדימה, ולא חשב על מה שעלול להתרחש...

­­­­­­­­­­*

כאשר מגיע עשיו עייף מן הציד, הוא מבקש מיעקב לאכול מתבשיל העדשים האדום. יעקב בישל את נזיד העדשים כמאכל אבלים כיוון שבאותו יום נפטר אברהם - אביהם של יצחק וישמעאל. כאשר שמע על כך עשיו אמר: 'אם נפטר אברהם אין שכר בעולם הבא ואין תחיית המתים'. עשיו לא ניסה להבין מהו עולם הבא, ומהו השכר הצפון לצדיקים. מבחינתו, ברגע שהסבא הצדיק נפטור והוא לא מקבל בעולם הזה את כל רצונותיו, הרי שאין תחיית המתים ואין עולם הבא. חטאו של עשיו מתבטא בחוסר ההתבוננות, וההליכה בתאוות העולם. הוא בז לבכורה, וויתר עליה וההשלכות הם שהוא הפסיד את חלקו לעולם הבא...

 

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר