למחוק את השקר

אריק סגל תגובות: 0

ההרכב המוסיקלי המנצח 'צלילים ברוח' צעד כבר כעשרים שנה בראש מצעדי הפזמונים בכל העולם, התקליטים שלהם נמכרו בעשרות מיליוני עותקים ומאות אלפי אוהדים מושבעים חיכו בקוצר רוח לתקליטים שיצאו לאור כמעט מדי שנה. ג'ורג' קלר ודני רוסו הם שני האנשים שהרכיבו את הצמד המוזיקלי המנצח 'צלילים ברוח'. לכאורה היו צמד הזמרים עוד להקה פופולארית כמו להקות רבות, אולם בכל זאת היה ב'צלילים ברוח' משהו שונה משאר הלהקות: איש לא ראה את דני רוסו כבר עשרים שנה.

התעלומה אודות היעלמותו של דני רוסו העסיקה אוהדים רבים שכן מבין שני החברים רוסו היה הדומיננטי והמשפיע. הוא הלחין כמעט את כל השירים, כתב את המילים, ומראהו העדין על אלבומי המוסיקה ששילב רוך, תמימות וטוב לב משך את מאות אלפי השומעים להאזין לכל תקליט חדש שיצא לחנויות.

השמועה אמרה כי רוסו מתבודד באי נידח, ורק ג'ורג' קלר שידע היכן הוא נמצא היה מגיע אליו כדי להקליט את האלבומים של 'צלילים ברוח' שיצאו מידי שנה. השניים לא הופיעו בציבור כאמור, מזה עשרים שנים, ורק ג'ורג' קלר היה נראה מעת לעת.

עשרים שנה שקטות חלפו, והתקליטים שהיו מגיעים לחנויות נחטפו במהירות, עד לאירוע המוזר שהתרחש עם התקליט האחרון. כמו בכל התקליטים, הודפסו על חזית העטיפה תמונותיהם הגדולות של שני הכוכבים: ג'ורג' קלר ודני רוסו כאשר מתחת לתמונות מופיעים השמות של שניהם, כתובים באותיות גדולות ומסוגננות. כמעט כמו תמיד תמונתו של דני רוסו מעט יותר גדולה וכך גם הכיתוב שעל שמו, אלא שבתקליטים האחרונים ארע משהו מוזר: מישהו קשקש, או הדביק מדבקה, על פניו של דני רוסו ומחק את שמו מעל גבי האלבום.

לא בכל התקליטים הניסיון הצליח, אך באלפי אריזות נראתה בבירור המחיקה של שמו של רוסו מהתקליט. כל העיתונאים וציבור האוהדים שבקהל הרחב עסק בתעלומה המוזרה: למי יש עניין למחוק את שמו של המוזיקאי הגאון? וגם אם הוא מבקש להזיק ללהקת 'צלילים ברוח', מדוע הוא מנסה להרוס את התקליט עצמו? המשטרה החליטה לתפוס את הפושעים וגייסה לשם כך את הבלשים הטובים ביותר. לאחר מעקב של שבועות ארוכים, נתפס באישון ליל פורץ מסתורי במכולה נידחת בנמל בה אוחסנו 70 אלף תקליטים, אדם שבידו עט טיפקס ואלפי מדבקות לבנות.

האיש נתפס בשעת מעשה והובא לתחנת המשטרה. מי היה העבריין המוזר? השוטרים בתחנה נדהמו לגלות כי היה זה לא אחר מאשר דני רוסו בעצמו. הזמר הנערץ, הגאון שמאות מיליונים עקבו אחרי המוזיקה שכתב, התמיהה גדלה שבעתיים, מדוע הגיח דני רוסו מאלמוניותו לאחר שנעדר מעיני הציבור במשך כעשרים שנים, ומפני מה הוא מזיק לתקליטים שלו עצמו, ומוחק את תמונותיו?

החקירה נמשכה ימים ארוכים ובסופה התבהרה התמונה המדהימה, שאותה החוקרים לא יכלו אפילו לדמיין. לפני כעשרים שנה החליט ג'ורג' קלר, מוזיקאי גאון להוציא תקליטים ושירים שכתב, אלא שההצלחה לא האירה לו פנים. מראה פניו הבלתי אסתטי, ואופיו הרע והמושחת גרמו לכך שאיש לא עבד עמו. ג'ורג' קלר שהבין ששיריו יכולים להביא הצלחה מוסיקלית, שכר את דני רוסו, צעיר שחי ברחוב ללא כסף וללא עבודה, שהבנתו במוזיקה שואפת לאפס, וביקש ממנו להיות 'הפנים' של הלהקה. בכל מקום הופיע שמו של דני רוסו עם פניו הטובים והתמימים. גם בהקלטת התקליטים לא שותף רוסו, ורק שמו הופיע על עטיפות התקליטים. תמורת השירות הזה קיבל רוסו סכום כסף קטן והוזהר על ידי קלר כי עליו להיעלם מהאזור ולחיות בגלות.

וזאת מדוע? ג'ורג' קלר חשש שהתרמית תתגלה, והכריח את רוסו לחיות בארץ אחרת, לשנות את שמו, ולא לחזור לארצו. מאחר שהיה בעל אמצעים, איים על רוסו שאם יעז לחזור לארצו, הוא ירדוף אחריו ויפגע בו קשות. רוסו פחד, וחי כעשרים שנים במסתור בארץ אחרת כשהוא מתנכר למשפחתו, לשמו, לעברו, ולארצו.

כעבור עשרים שנה הרגיש רוסו שאינו מסוגל יותר. תמונותיו שנראו על גבי העטיפות של התקליטים שאינם קשורים אליו, הביאו אותו לידי מעשה. הוא נטש הכול, חזר לארצו ואחד הדברים הראשונים שעשה, היה למחוק את שמו ותמונתו מעטיפות הדיסקים. הוא ידע שהוא מסתכן, וזכר שידו הארוכה של ג'ורג' קלר עלולה להגיע אליו באחד הימים, אבל הוא הרגיש שאינו יכול כבר לשאת את העובדה שהוא עושה שקר בנפשו ולו ליום אחד נוסף, ולכן הוא החליט למחוק את שמו ותמונתו בכל מחיר...

***

לפני היציאה ממצרים מבקש הקב'ה ממשה רבנו לאסוף את זקני העם, על מנת לבשר להם שהם עתידים להיגאל ולעלות לארץ ישראל. אלא שהבקשה הזו נשמעת מעט יומרנית: כיצד עם שחי בעבדות איומה יותר ממאתיים שנים – דורות על גבי דורות, כאשר הסבא, והסבא של הסבא כולם היו עבדים, יאמין פתאום לאדם שמופיע ומכריז באזניהם כי קץ השעבוד הגיע? אלא שהקב'ה הבטיח שישמעו לו עם ישראל ויאמינו לדבריו על הגאולה הקרבה. לכל אדם יש אמת פנימית, אדם יכול לרמות את עצמו, ואפילו להרגיש 'עבד לנצח' אבל בתוכו יש קול פנימי שלפעמים מתעורר ומגלה לו מה הוא באמת ובני ישראל הרגישו כאשר הגיע משה רבנו, שהנה הגיע רגע האמת והגיע קץ הגלות.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר