שבע ספרות

רבני שלום לעם תגובות: 0

שבע ספרות - דוד קליינר

יחזקאל הביט בשמחה על חלקת האדמה שלו. זה היה אחד הרגעים היפים בהם החקלאי הזורע בדמעה, רוצה לרקוד משמחה כשהצבע הירקרק של התבואה המוצלחת ממלא את העיניים לאחר חודשים ארוכים של עמל.

באותו הרגע נעצר לידו בחריקת בלמים רכב ישן וחבוט, וממנו יצאו שלושה אנשים. ברגע שיחזקאל הבחין שאחד מן האנשים הוא לא פחות מאשר מוסטפה חדיב, ה'מוכתר' הלא רשמי של כל האזור, הבין שהוא עומד להסתבך בצרות.

'שלום יחזקאל מה שלומך?' פנה מוסטפה ליחזקאל כשחיוך ערמומי בקצה פיו, ומיד הוסיף: 'אני רואה שהשדות שלך הם המוצלחים ביותר בכל הבקעה שלנו... מה דעתך למכור לי אותם? אתה יודע, הם ממש קרובים לשדות שלי וזה יהיה נפלא אם כל השדות יהיו בבעלות של אדם אחד. מאתיים אלף זה נראה לי סכום סביר בהחלט עבורם'.

יחזקאל הבין מיד שמוסטפה לא שואל אותו האם הוא מעוניין למכור או לא, אלא הוא מכריח אותו למכור, מה עוד שהמחיר שהוא מציע מגוחך, השדות שלו שווים פי ארבע לפחות.

'אין על מה לדבר' ענה יחזקאל בנחרצות וסימן למוסטפה עם ידו את הדרך החוצה. מוסטפה הסתובב לעבר הרכב שלו ואמר: 'יש לך שבוע להחליט, אחר כך כבר לא תהיה לך ברירה' חייך ונעלם עם חבריו. במשך החודש הבא, נערכו עוד כמה ביקורים מאיימים, בניסיון 'לשכנע' את יחזקאל לזוז מהשטח, אבל הוא מצדו לא נכנע.

ואז, יום אחד הגיע ליחזקאל מכתב רשום מבית המשפט, בו הוא מוזמן לדין כנתבע בטענה של 'גזלת קרקע' של מר מוסטפה חדיב. יחזקאל ההמום שכר מיד את שירותיו של עורך דין מיומן, והתכונן היטב לקראת הדיון. הוא הביא את המסמכים המאשרים את העובדה שאביו רכש את הקרקע כדין, ובנוסף הצטייד בצו ירושה המעיד שהוא היורש הבלעדי של אביו וממילא הקרקע שייכת לו בלבד.

עם תחילת הדיון בבית המשפט, הפתיע עורך הדין של מוסטפה כשהציג לפני השופט מסמך חתום בידי הנוטריון מר ירין אחיטוב, שבו מופיע כי בשנת 1993 אביו של יחזקאל נתן לנוטריון ייפוי כוח למכור את הקרקע למי שירצה, ובמסמך נוסף מופיע שהוא אכן מכר את הקרקע למר מוסטפה חדיב - התובע.

'מר יחזקאל כהן, גוזל את הקרקע של מרשי במשך שנים ארוכות' הוסיף עורך הדין ואמר 'אני מבקש מבית המשפט להשיב את הקרקע לידי בעליה בנוסף על הרווחים שהופקו מהקרקע במשך 20 שנה שלא כדין'. עורך הדין של יחזקאל ביקש לקיים דיון נוסף במועד מאוחר יותר, כדי לבדוק את אמינותם של המסמכים, שללא ספק היו מזויפים.

שבועיים לאחר מכן נפגש עורך הדין עם יחזקאל והציג בפניו את תוצאות הבדיקה שערך בית המשפט, הבדיקה הראתה שהמסמכים אותנטיים ולא מזויפים. בנוסף, התברר שהנוטריון מר ירין אחיטוב נפטר שנתיים לאחר עריכת המסמכים ולא מוצאים היכן ההעתקים של המסמכים הללו, מה גם שזה היה לפני העידן שבו הכול מתועד במחשבים. כך שיש חשש גדול שבית המשפט יאמין למסמכים שמוסטפה הגיש!

ברגע הראשון הרגיש יחזקאל שעולמו חרב עליו, אבל לאחר שהתעשת הוא ביקש מעורך הדין את צילומי המסמכים, 'כולנו יודעים שהם מזויפים, צריך רק לחפש היטב מה ההוכחה לכך', והוא החל לעיין במסמך הראשון: 'משרד עורך דין ונוטריון ירין אחיטוב- רחוב הנוטרים 112 חולון מספר טלפון 03-5700001 וצעק: 'מצאתי! אני רק צריך אישור כתוב לכך, ופתרנו את הבעיה!'

ביום המיועד התייצבו הצדדים בבית המשפט, ועורך הדין של יחזקאל ביקש את רשות הדיבור:    'כבוד השופט, אנו עדים לקבוצה של נוכלים ערמומיים שהפיקה מסמכים שנראים מקוריים אבל הם מזויפים לחלוטין!'

'על סמך מה אתה קובע זאת?' שאל השופט. 'אם כבודו יתבונן במסמך, יראה שהוא נכתב בשנת 1993, בשנה זו כל מספרי הטלפון במדינת ישראל היו בני 6 ספרות בלבד, ורק בשנת 1995 החל משרד התקשורת לעבור למספרים בני 7 ספרות, והנה למרבה הפלא ב'מסמך' שלפנינו, מספר הטלפון המופיע תחת שם משרד הנוטריון הוא בן 7 ספרות! כנראה שהמסמכים הללו עשו איזשהו מסע בזמן....'

השופט התבונן במסמכים והנהן בראשו. עורך הדין המשיך בדבריו: 'כבוד השופט, מר מוסטפה חדיב זייף את המסמכים בצורה מקצועית, אבל הוא לא חשב על הפרטים הקטנים שיגלו את רמאותו...' כמובן שבית המשפט ביטל את התביעה מיידית, ומנגד הוגשה תביעת פיצויים בסכום גבוה כנגד מוסטפה חדיב בגין הגשת מסמכים מזויפים...

*****

חכמינו אמרו שלשקר אין רגליים, השקרן סופו ליפול ואיננו יציב. כמו שלאותיות 'שקר' יש רק רגל אחת בשונה מאותיות 'אמת' להן שתי רגליים.

מי שמתחיל עם שקרים צריך להמשיך ולהוסיף שקרים כדי שלא יגלו את שקריו הראשונים, ובסופו של דבר מרוב פרטים, סופו של השקר להתגלות.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר