חתן מסתורי

אריק סגל תגובות: 0

חתן מסתורי - אריק סגל

רוס ניגש לשני האנשים שישבו בשולחן הפינתי ושאל אותם: 'מה תרצו להזמין?' הם היו עסוקים בשיחה ולא הבחינו כלל במלצר. רוס חזר שוב על דבריו, אלא שאז שמע מספר משפטים משיחתם של השניים: 'לאן הוא נעלם בכל יום? ומניין יש לו כל כך הרבה כסף?' שאל אחד מהם את חברו. השני הוציא תמונה מכיס חליפתו והראה אותו לידידו ואמר: 'זה החתן!' באותו רגע הבחינו השנים במלצר שעמד לידם דקות ארוכות, התנצלו בפניו והזמינו שתייה. רוס צעד לעבר המטבח כדי להגיש להם את מבוקשם, והמחשבות לא הפסיקו להטריד אותו, מהיכן הוא מכיר את האיש שבתמונה? הוא המשיך לעבוד כרגיל אבל לא הצליח להפסיק מלהרהר בסיפור המוזר, עד שהחליט לאזור אומץ ולגשת אל שני האנשים, כאשר הם ביקשו ממנו חשבון. רוס הגיש את החשבון ואמר בקול מהוסס: 'אני ממש מתנצל על ההתערבות הגסה שלי בענייניכם, אבל שמעתי מספר משפטים מהשיחה. האם תוכלו להראות לי שוב את התמונה ולהסביר לי במה מדובר?' רוס היה משוכנע כי השנים יתקפו אותו, או יקראו למנהל כדי להתלונן על המלצר החטטן, אך למרבה הפלא הנהן אחד מהם בראשו ואמר: 'בא, אספר לך, אם לא יועיל לא יזיק'.

האיש הוציא שוב את התמונה, ורוס שהתבונן בה בעיון ראה לפניו גבר נאה, לבוש בחליפת עסקים יקרה, כשכל כולו אומר בריאות, עושר, והצלחה. 'האיש הזה הוא חתני, אריק', אמר האיש, 'ובקרב ידידיו ומכריו הוא נחשב לאדם עשיר מאד. הוא ובתי מחזיקים בסכומי כסף עצומים, וחיים ברמת חיים גבוהה מאד...'

'מה הבעיה אם כך?!', שאל רוס, 'עליך לשמוח, שבתך הסתדרה בחייה, ומצאה בעל שמצליח בעסקיו?'

'זו הבעיה', השיב האיש ונאנח, 'שאני לא יודע מה עסקיו. גם אשתי לא יודעת, ואפילו בתי – אשתו לא מודעת במה הוא עוסק'.

'מה זאת אומרת?' התבלבל רוס. 'פשוט מאד' השיב האיש. 'בכל בוקר, בשעה מוקדמת יוצא אריק כשהוא לבוש בחליפתו המהודרת, וחוזר רק לפנות ערב, לשאלותינו על משלח ידו הוא נוהג להשיב – 'עסקים' בלי לפרט מעבר לכך. איש לא יודע מה הם עסקיו, עם מי הוא מבצע עסקאות, מהן העסקאות שהוא מבצע, אולי מדובר בעסקים שאינם כשרים? אולי הוא שייך לעולם התחתון ובאחד הימים הוא ייעצר או יירצח והבת שלי תישאר אלמנה מחוסרת כל?'

'האם ניסיתם לעקוב אחריו, לבדוק לאן הוא הולך', שאל רוס את האיש. 'בוודאי' ענה, וסיפר כי שכר בלש פרטי שרחרח אצל אנשי הקשר שלו בעולם הפשע של העיר, אך איש לא שמע על אריק. ליתר ביטחון ניסה גם לבדוק אצל אנשי עסקים אך גם הם לא שמעו על איש העסקים העונה לשם אריק. מאידך, העובדה שהם חיים ברמת חיים גבוהה אינה מוטלת בספק. חמיו של אריק סיפר, שהבלש הפרטי ניסה מספר פעמים לעקוב פיזית אחרי חתנו כשיצא מהבית, אך בכל פעם איבד אותו באחת הרכבות הרבות שפעלו בעיר. האיש סיים את סיפורו, ושאל את רוס מדוע כל כך התעניין בסיפור. רוס השיב, כי הוא עצמו אינו יכול להשיב על כך, אך הוא משוכנע שפניו של האיש מוכרות לו ממקום כלשהוא, אלא שאינו מצליח להיזכר מהיכן. רוס נפרד ממנו, לא לפני שרשם בפנקסו את מספר הטלפון של האיש, במידה וייזכר במידע חדש.

בכל אותו יום הרהר רוס בסיפור המוזר והבלתי שגרתי ששמע ואפשרויות אין סופיות עלו במוחו: האם האיש הוא מרגל, סוכן סמוי, או אולי איש משטרה חשאי? רוב האפשרויות נפסלו על ידו מיד, מה שהעצים את התעלומה.

עם ערב, בתום המשמרת שלו, עלה רוס על הרכבת המובילה לביתו, והגיש לכרטיסן שטר כסף גדול. הלה התנצל כי בידו קיים רק 'כסף קטן' והחזיר את העודף לרוס במטבעות רבות. באותו רגע חלפה בראשו של רוס תמונתו של החתן העשיר והוא נזכר בדיוק מהיכן הוא מכיר אותו. מיד עם הגיעו לביתו, חייג רוס למספר הטלפון של האיש וביקש ממנו להתלוות אליו לנסיעה מעניינת עם בוקר, שכן ברצונו להראות לו משהו. ואמנם כבר בשעה 8 בבוקר ישבו השנים ברכבת הנוסעת לדרום העיר, לאתר תעשייה גדול שנחשב לאחד המוזנחים באזור.

האיש לא הבין לאן חותר רוס, אך הוא ביקש ממנו להתאזר בסבלנות. כשהגיעו למקום, הוביל רוס את האיש לגשר גדול סביבו נהגו לשבת קבצנים רבים והעוברים ושבים היו מטילים מטבעות לתוך קופסאות הפח שלהם, ונדמה היה שאיש לא מבחין בהם. רוס נעמד במרחק מה, והצביע ממקום מסתור על אחד הקבצנים העניים והמטונפים ביותר: 'זה החתן שלך, זה אריק!' האיש לא האמין, וניסה לבטל את השערתו, אך רוס התעקש, ובסיוע משקפת שהכין מראש, הבין האיש כי אכן לפניו נמצא חתנו העשיר והאמיד אריק, כשהוא מקבץ נדבות.

רוס הסביר לזקן כי הוא נזכר בפניו של אריק מאחר שעבד פעם באזור, וכאשר פרט הכרטיסן ברכבת את כספו למטבעות קטנות נזכר כי פעם פרט לו אריק חתנו את הכסף למטבעות קטננות, ואז צפה בראשו הסיטואציה שבה פגש בו באותה תקופה. התברר כי החתן האמיד, הבין שקיבוץ נדבות הינו עסק מצליח, והחליט בחשאי להפוך אותו למקצוע. בכל בוקר היה יוצא כשהוא לבוש כאיש עסקים. בקרבת הגשר היה מחליף את בגדיו ללבוש מרופט, ובעזרת איפור מיוחד הופך את פניו ואת עור ידיו למרופט ואומלל – מה שהועיל לו כמובן בגיוס הנדבות. הבגדים המפוארים, העשירות הגדולה, ורמת החיים הגבוהה, לא הייתה אלא כיסוי למקצועו האמיתי של האיש, שאותו בחר להסתיר אותו מחבריו, ואפילו מבני משפחתו...

****

בפרשת השבוע נאמר: 'הנסתרות לה' לאלוקינו, והנגלות לנו ולבנינו עד עולם' חז'ל מסבירים, כי הדברים הנסתרים שאותם אדם מסתיר מהסובבים וכלפי חוץ לא ניתן להבחין בהם – נגלים הם כלפי הקב'ה, ששופט את האדם בגינם, גם אם הוא בטוח שאינם גלויים לאיש. על כל התנהגות כזאת או אחרת, גם אם אנו מסתירים אותה נצטרך לתת דין וחשבון ולהתמודד עם מעשינו.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר