מחבט הניצחון

רבני שלום לעם תגובות: 0

מחבט הניצחון - מיכאל ראם

'והמנצח באליפות הטניס הוא גם הפעם ג'וני רוקפלר', הכריז המנחה את אותה הכרזה שחזרה על עצמה בכל תחרות טניס בחמש עשרה השנים האחרונות. אבל הפעם היה בזה משהו מיוחד: 'ג'וני רוקפלר' השחקן הנודע הודיע כי לאחר המשחק, הוא פורש מהעיסוק בטניס וסוף סוף בגיל שלושים ותשע הוא חותם את הקריירה הארוכה ביותר בתחום.

האמת היא שג'וני רוקפלר היה חידה עבור חבריו וידידיו. לא היה אדם אחד שידע להצביע על הסוד שמאחורי הספורטאי המצטיין. כושרו הגופני לא היה מיוחד והיו לו מתחרים שהיו זריזים ממנו, אבל הנחישות והעצמה שהפגין גרמו לו לנצח שוב ושוב לפליאת הצופים הרבים.

עכשיו לאחר פרישתו ציפו כולם לשמוע מה באמת עומד מאחורי השחקן הבלתי מנוצח ואכן ג'וני רוקפלר לא אכזב: 'נולדתי במשפחה קשת יום', פתח ג'וני את סיפורו בריאיון שנערך עמו לאחר הניצחון הגדול והודעת הפרישה. 'אבי היה עובד בנמל כסבל ובקושי היה מרוויח את לחמו. הוא עבד מבוקר עד ליל כשהוא נושא על גבו משאות כבדים. כשהיה כבר מגיע הביתה לא מצא עניין בכלום והוא היה נופל שרוע על מיטתו. אמי, שעול הבית נפל על צווארה, הייתה אישה קצרת רוח וחוץ מלשרוד את היום לא העסיק אותה שום דבר. אמנם לא היה חסר לי כלום, הייתי לבוש כמו שצריך ומסודר, אוכל גם תמיד היה בשפע אבל הייתי אכול מבפנים. לא היה אף אחד שיהיה איתי בהצלחות וגרוע מכך יבין אותי בכישלונות. הורי היו עסוקים במרוץ החיים המטורף ולא עניין אותם מבחן שכל כך עמלתי כדי להצליח בו, או משחק שהצלחתי לנצח בו...'

'תמיד הבטחתי לעצמי', המשיך ג'וני רוקפלר בסיפור חייו, 'שאם אני אקים יום אחד משפחה אדאג לתת לבני משפחתי את מירב התמיכה והסיוע, ואהיה איתם תמיד בהצלחות אך לא פחות מכך באכזבות. זה לא היה פשוט ולא קל. גדלתי כילד ממורמר ולא הצלחתי בשום דבר ומכאן הדרך לתחתית ועולם הפשע הייתה קצרה. התחלתי להסתובב ברחובות בחוסר מעש ונגררתי למקומות שאף הורים לא רוצים שבנם יהיה שם, אבל לי לא היה אף אחד שיהיה אכפת לו ממני.

עד שהגיע מרק. מרק פגש אותי משוטט במרכז קניות וקלט בחושיו החדים שהנער שמולו יגיע מהר מאוד אל מאחורי הסורגים ולא בתור מבקר אלא כדייר של קבע, בזכות מרק...' הוא נשם עמוקות והצביע לעברו של אדם מבוגר שנשען על מקלו וישב בין הצופים.

'אולי אתה רוצה לשחק טניס', שאל אותי מרק. 'אני?', שאלתי בתדהמה. 'כן, כן, אתה. נראה לי שאתה יכול מאוד להצליח בזה...' אמר האיש שהתברר לי ששמו מרק. אני שלא הייתי רגיל לכך שמאמינים בהצלחותיי ולו בדבר הקטן ביותר ניסיתי להתחמק, אבל מרק לא הרפה: 'בא תנסה. מה אכפת לך' ואכן ניסיתי אבל האמת היא שלא ממש הצלחתי. כך חלף עוד יום ועוד יום אבל מרק לא ויתר עד שלאט לאט הצלחתי להתקדם בתחום. עברו חודשים ושנים והקמתי משפחה. וכמו שהבטחתי תמיד לעצמי, משפחתי הייתה אוהבת ותומכת וילדי תמיד הרגישו שאני איתם בהצלחה ובכישלון, בזמנים הטובים יותר והטובים פחות...'

'אני רוצה לומר לכם: אני חב את חיי לאיש הזה שהכניס אותי לעולם הטניס, כדי להוציא אותי מעולם גרוע יותר שהייתי בו. בזכותו הקמתי משפחה, היה לי משהו להשקיע בו, הטניס היה רק אמצעי כדי להחזיר אותי למסלול ולהביא אותי למטרה של ניהול חיים תקינים, התוצאה היא ההמשך שכבר אספר לכם...' התנשף ג'וני. 'אני יודע שרבים תוהים מה הסוד של ג'וני רוקפלר, אז הנה הרי הוא לפניכם', אמר ג'וני. הוא הוציא נרתיק עור גדול והוציא מתוכו את מחבט הטניס ששימש אותו במשחקים הגדולים שבהם ניצח. על ידית המחבט היו חרוטים בכתב עגול ויפה שמות אשתו וילדיו.

'בכל פעם שהמשחק היה נראה כמעט אבוד הייתי מסתכל לשבריר שניה בשמות החרוטים על המחבט ונזכר בקבלת הפנים שמצפה לי בבית אם אנצח במשחק! ידעתי שיש מי שמחכה לי בבית ועצם הזיכרון הזה נסך בי כוחות מחודשים וכך הרגשתי בכל פעם שהניצחון הוא לא רק שלי, אלא בעצם גם של משפחתי שעומדת מאחורי...

אמנם למתבונן מן הצד היה נראה שאני נמצא על המגרש ומפגין יכולות מיוחדות, אבל אני בסך הכול כמו בובה על חוטים. העידוד והתמיכה של בני משפחתי הם אלו שהביאו את ג'וני רוקפלר לאן שהגיע היום...', סיים ג'וני את דבריו הנרגשים לקול מחיאות הכפיים של ההמונים.

* * *

מלחמה קשה ניטשה בין עם ישראל לעמלקים והתורה מספרת שכאשר היה מרים משה את ידיו היו מנצחים עם ישראל את עמלק. זה לא היה קסם או מופת, אלא ברגע שהיה משה מרים את ידיו היו בני ישראל מסתכלים כלפי מעלה ונזכרים באביהם שבשמים. וזהו הדבר שגרם להם לגבור על עמלק האויב הגשמי, וזהו הדבר שיגרום לנו לנצח במלחמה האמיתית והרוחנית – מלחמת היצר.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר