התרעת שווא

רבני שלום לעם תגובות: 0

התרעת שווא - איתי גלבוע

אלפים צבאו על דלתות האולם, שעות לפני התחלת ההופעה הגדולה. הם היו נראים רגועים כלפי חוץ, אבל בלבם פנימה הם רעדו מפחד. זה לא היה סוד: התרעה חמורה הגיעה לאוזני אחד מראשי מערכת הביטחון ולפיה אחד מארגוני הטרור מתכנן לנצל את התאספות ההמונים באולם הענק ולבצע בו פיגוע ראוותני שיזעזע את המדינה. בעקבות תקלה טיפשית דלף המידע החוצה והנושא הפך לשיחת היום ברשתות החברתיות.

האינסטינקט הראשון של המשתתפים, גרם לביטולים המוניים של אנשים מפוחדים שדרשו את כספם חזרה. המארגנים מצדם ניסו לשכנע את הציבור כי אין ממה לחשוש והתקשורת מבהילה אותם לחינם, אך האנשים לא קנו את כל הטיעונים המשכנעים. האירוע כמעט התבטל סופית, עד שנכנס שר הביטחון לתמונה. הוא כינס מסיבת עיתונאים ולקח על עצמו את כובד האחריות על אבטחת האירוע: 'אין לכם ממה לחשוש! שום אדם חמוש לא יוכל לחדור לאולם, סמכו על מילתי!'.

משעות הבוקר המוקדמות הוצבו מאבטחים מסביב לאולם ועקבו בשבע עיניים אחר כל דבר חשוד, כל מי שנכנס נבדק מראשו ועד נעליו לוודא שאינו נושא עליו כלי נשק או דבר מתכתי אחר בדרכו פנימה. בעיצומו של הערב, הבחין לפתע אחד המאבטחים שפטרל מחוץ לאולם באדם חשוד המנסה להיכנס מהכניסה האחורית של האולם. הוא עצר אותו, וערך על גופו בדיקה יסודית שלא העלתה דבר. לאחר שהחצר האחורית נבדקה היטב ולא נמצא שום דבר חשוד הורשה האיש להיכנס לאולם.

ההופעה הגדולה של השנה התחילה במחיאות כפיים סוערות, גדולי האמנים עלו על הבמה המפוארת ועשרות אלפי המשתתפים שכחו לרגע מהפחד שלהם בכניסה להופעה. לקראת סיומו של הערב נשמעה לפתע צעקה מקפיאת דם, שהרעידה את האולם. 'הצילו! מחבל!'. האנשים קמו ממקומותיהם מבוהלים, מסתכלים בבעתה לכיוון שממנו הגיעה הקריאה. 'הוא נכנס מהדלת הראשית! תברחו מהר מיציאת החרום!', צרח האיש בגרון ניחר. המופע הופסק באחת וריצה מטורפת החלה לעבר מדרגות החרום, עשרות מאבטחים פרצו לאולם, מנסים לאתר את המחבל שנבלע בין ההמון ולהשליט סדר בתוך הבלגן האינסופי שנוצר בן רגע. ההמונים שרצו למצוא את עצמם מה שיותר מהר מחוץ לאולם, דחפו את אלה שלפניהם בכוח, מבלי שידעו כי דלת החרום נעולה...

הזריזים מתוך הקהל שהצליחו להגיע עד לדלת ניסו בכל הכוח לפתוח אותה אך ללא הצלחה, כעבור שניות בודדות כבר הייתה המשימה בלתי אפשרית. הרבבות שהסתערו על המקום ונדחפו בכוח אחד על השני מנעו את פתיחת הדלת, והצעקות מחרישות האוזניים תרמו אף הן לבלגן הנורא שהתפתח במקום. רק לאחר דקות ארוכות של כאוס מוחלט נפרצה הדלת מבחוץ על ידי שניים מהמאבטחים שנרמסו למוות על ידי ההמון הבהול שפרץ החוצה במלוא העצמה, כאשר יחד עמם מצאו את מותם במקום כל אלו שעמדו בסמיכות לדלת ונמחצו מתחת לרגלי ההמון המפוחד...

ככל שנקפו השעות החלו הדיווחים הקשים לזרום מהמקום, והאסון היה בלתי נתפס: שלושים וארבעה אנשים קיפחו את חייהם בצורה טראגית ולמעלה ממאתיים נפצעו פציעות קשות במהלך האירוע, ואילו המחבל הצליח להימלט! המדינה כולה הוכתה בהלם והועלתה דרישה ציבורית חד משמעית לפטר את שר הביטחון בעקבות המחדל הגדול. 'לא ייתכן שמישהו הצליח לחדור לאולם עם נשק', הצהיר שר הביטחון מעל לכל במה, 'הנושא טעון בדיקה יסודית, ואני מקווה שהדברים יתבהרו בימים הקרובים'.

המשימה כרגע הייתה ללכוד את המחבל במהירות האפשרית. סביב שולחן עגול ישבו רמי דרג בשרות הביטחון וצפו יחד במצלמות האבטחה שמוקמו באולם. כשהגיעו לרגעי האימה חיפשו נואשות את המחבל אך משום מה הוא לא נראה בשום מקום באולם. הם הצליחו לזהות את האיש שהתריע על נוכחותו של המחבל והחליטו לעצור אותו לחקירה כדי לקבל ממנו מידע על זהותו של המחבל, אלא שרק לאחר יומיים הם הצליחו לאתרו כדי לחקור אותו על פרטי האירוע.

האכזבה רדפה אחריהם גם כאן. האיש היה מבולבל ולא סיפק להם מידע ברור סביב זהותו של המחבל. באין ברירה אחרת, זימנו אליהם את כל המאבטחים שאבטחו את המופע ואף את אלו שנותרו בחוץ בעת התרחשות האירוע. 'האיש הזה מוכר לי!', הפנה לפתע אחד המאבטחים את תשומת לבו של אחד החוקרים תוך שהוא מצביע לעבר זועק ה'הצילו'. 'ראיתי אותו מסתובב בחצר האחורית של האולם טרם החל המופע!'. האיש נלקח שוב לחדר החקירות ולאחר מסע מפרך של לחצים ואיומים, הוא פתח את הפה והותיר את החוקרים פעורי פה: 'אני וחברי תכננו את הפיגוע! ידענו שלא נצליח להיכנס עם נשק לאולם אז החלטנו להביא לשם נשק אחר. הפצנו שמועות על תכנון פיגוע ראוותני, הציבור כולו נכנס לפאניקה, ואז אני נשלחתי לחבל בדלת החרום וגרמתי לאנשים להאמין שאכן מחבל חמוש הצליח לחדור לאולם ושכנעתי אותם לברוח לכיוון יציאת החרום, זה מה שעשיתי לא יותר, לא יריתי באף אדם בכל מהלך האירוע!!!' למרבה הצער התברר כי שר הביטחון צדק בדבריו. אדם חמוש לא היה מצליח להיכנס פנימה בשום אופן, מי שהיה אשם באירוע המזעזע היה הציבור עצמו. על ידי הבהלה המיותרת נגרמה הטרגדיה הנוראה...

***

אם אנו רוצים לגרש את הפחד מלבנו ולהתגבר על הדאגות והחששות, לנוכח האסונות הקשים שאנו מתוודעים אליהם מדי יום, עלינו להגביר את האמונה והביטחון העצמי בהשגחתו הפרטית של הקב'ה ולתת אמון מוחלט בבורא העולם השומר עלינו מכל רע ומשגיח עלינו בכל עת ורגע, עלינו להאמין בו בלב שלם, לסמוך עליו בעיניים עצומות ואז נהיה רגועים, שלווים ומאושרים. כי מי שמאמין לא מפחד!   

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר