מתכון להצלחה

רבני שלום לעם תגובות: 0

מתכון להצלחה – דוד קליינר

החיים לא האירו פנים להרמן סנדרס. הוא היה בסך הכול בן שש כאשר אביו נפטר בפתאומיות, התייתמותו מאביו השאירה אותו ואת אמו ללא משענת יציבה וללא פרנסה. מכורח המציאות החלה אמו לצאת לעבודה במשך שעות ארוכות כדי לפרנס את ילדיה, והרמן נאלץ להישאר שעות ארוכות בבית ולשמור על אחיו ואחותו הקטנים. בלית ברירה הוא החל לבשל לבד אוכל לעצמו ולאחיו, ועם הזמן הוא רכש מיומנות בבישול הרבה יותר משאר בני גילו. כאשר היה בן שתים עשרה אימא שלו התחתנה פעם נוספת, אבל אביו החורג ממש לא הסתדר אתו ואף היה נוהג להכות אותו באופן קבוע, ולכן הרמן החליט לברוח.

הוא התחיל לעבוד בכל מיני עבודות כדי להתקיים תוך כדי שהוא מנסה להמשיך את לימודיו בבית הספר, אבל בגיל שש עשרה הוא נשר מן הלימודים ובנוסף הספיק להיזרק מארבע עבודות שונות.

כאשר הרמן הגיע לגיל עשרים ואחת הוא התחתן, שנה לאחר מכן הוא כבר היה אבא לבת קטנה, הוא ניסה להתפרנס תקופה מסוימת כנהג ולאחר מכן כטבח ושוטף כלים בבית קפה אולם לא הצליח בשום עבודה, ואם כל זה לא הספיק לו, מזלו הרע המשיך כאשר אשתו התעצבנה על חוסר ההצלחה שלו בחיים ועזבה את הבית עם הילדה, ורק לאחר כמה שנים של מאמצים גדולים מצדו הוא הצליח לשכנע אותה לחזור הביתה.

במשך השנים הוא ניסה לעבוד כסוכן ביטוח אבל לא כל כך הצליח, הוא ניסה להתקבל לבית ספר למשפטים אולם נדחה על ידם, במקביל הוא התגייס לצבא ועלה בדרגות אבל גם שם הוא חווה לבסוף כישלון גדול, הוא המשיך לנסות את מזלו כחשמלאי וככבאי אבל גם זה לא ממש הלך לו...

כשהגיע לגיל 40 הוא התקבל לעבודה כמגיש אוכל בתחנת שירות שניצבה על אם הדרך ליד העיירה קנטקי. בשלב מסוים הוא החליט להשתמש בכישרון הבישול שאותו פיתח בילדותו והחל להכין מנות טעימות במיוחד. במשך השנים הוא פיתח כמה מתכונים מיוחדים לטיבול עוף מטוגן כשהוא שומר על המתכון בסוד. אנשים החלו לאהוב את האוכל שלו, ולאחר עשר שנים הוא החליט לפתוח מסעדה משלו מעבר לכביש. עם הזמן השם שלו התפרסם והוא התחיל לפתח מתכונים סודיים עם כל מיני עשבי תיבול ייחודיים, וסוף סוף הגיעו חייו למי מנוחות... כך לפחות היה נראה לו נכון לעכשיו.

בגיל 62 לאחר חיים לא קלים בכלל, הגיעה המכה הגדולה. המדינה החליטה לסלול כביש מהיר במקום הכביש הקודם ולשם כך הוא היה חייב לפנות את המסעדה שלו. הוא מכר את כל הציוד של המסעדה והתחיל לשלם את כל החובות שהצטברו לו בהליך הפינוי, ובסופו של דבר גילה שנותר ללא מאומה. הוא הגיש תביעה לביטוח לאומי, ולאחר המתנה הגיע מהם צ'ק על סך 105$ בלבד, וזה בעצם היה כל כספו עלי אדמות.

בשלב זה היה הרמן מיואש לחלוטין והוא איבד כל תקווה לחייו, אנשים בגילו כבר עוזבים את עבודתם ומתחילים לחיות מכספי הפנסיה, ואילו לו אין אפילו דולר אחד כחיסכון. הוא התיישב תחת אחד העצים והתחיל לכתוב צוואה...

הזיכרונות מימי הזוהר בהם היה מבשל מעדנים החלו לצוף בראשו מחדש, הוא העביר מול עיניו את המתכונים הסודיים שהמציא בעבר, ואת קריאות ההתפעלות שיצאו מפיות הסועדים הקבועים.

ואז חדרה אל תודעתו העובדה שהוא בעצם יודע לעשות משהו שהרבה אחרים ממש לא יודעים - לבשל מעולה! ואולי בעצם אף פעם לא מאוחר להתחיל הכול מהתחלה.

הוא פדה את הצ'ק שקיבל, וקנה מחבת מיוחדת ב- 87 דולר. בשארית הכסף הוא קנה מעט עוף ותבלינים והחל לעבור מבית לבית בעיירה קנטקי הסמוכה. התושבים שהכירו אותו מהימים בהם עבד במסעדה, החלו להזמין אצלו מנות, עד שלבסוף הצטבר לו סכום כסף נכבד עמו הצליח לפתוח מסעדה חדשה. הוא התחיל להסתובב ברחבי ארצות הברית וחתם חוזי זכיינות עם מסעדות שרצו למכור את המנות הסודיות שלו. כך תוך זמן קצר הפך הרמן למיליונר, כאשר עוד ועוד מסעדות שלו נפתחות ברחבי העולם. לאחר עשר שנים נוספות כבר היו לו יותר מעשרת אלפים סניפים. בגיל 88, הרמן סנדרס, מייסד קנטקי פרייד צ'יקן (KFC) הפך למיליארדר, עם יותר מ-20 אלף סניפים ב-123 מדינות,  הרמן הראה לנו חזק יותר את הנוסחה כי גם רגע לפני הייאוש הגדול, אפשר להתחיל את הכול מחדש...

***

קל מאוד להתייאש בחיים, אולי זה הדבר הכי קל שאפשר לעשות. יש הרבה אנשים שמעט קושי גורם להם להרים ידיים, אפילו כישלונות קלים בלימודים או עם חברים הופכים אותם לבעלי דימוי עצמי נמוך. ויש כאלו שבאמת מתמודדים עם חיים לא פשוטים והקושי שלהם הוא ממשי. צריך לדעת שהנפילות הללו תמיד יכולים להוביל אותנו למקום גבוה יותר ועם כישורים הרבה יותר טובים לעתיד. לא צריך להפוך למיליונר בשביל להצליח בחיים, החיים עצמם הם ההצלחה הכי גדולה שיש לאדם, מה שנותר לאדם הוא רק להציב לעצמו מטרות טובות ולהתקדם הלאה ללא חשש...

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר