מסר סמוי

רבני שלום לעם תגובות: 0

מסר סמוי – מיכאל ראם

מערכת הבחירות לראשות העיריה המקומית הייתה הפעם סוערת במיוחד: המועמד הוותיק שכיהן כבר ארבעה קדנציות רצופות בראשות העיריה והיה בטוח שגם הפעם ראשות העיריה מונחת בכיסו הופתע לגלות שמולו מתמודד מועמד צעיר שהבטיח לתושבי העיר הבטחות יוצאות דופן אם רק יבחרו בו לכהן כראש העיר.

אפילו זקניה האיטלקים של העיירה לא זכרו כזו מערכת בחירות רווית יצרים והתכתשויות הדדיות בין ראש העיר המכהן אנג'לו מוצ'ינו לבין יריב כלשהו אך הפעם היה נדמה שלמועמד הצעיר מיכאלו פוטאצ'י אין שום כללים - והוא השתמש בכל האמצעים כדי לדחוק את יריבו מכס ראשות העיר.

האמת היא ששמועות רבות הסתובבו באוויר על עברו הבעייתי של פוטאצ'י והיו לא אחד ולא שנים שטענו בתוקף שיש לו קשר הדוק עם בכירי 'המאפיה האיטלקית' אבל שמועות הם שמועות ולא היה שום דרך להוכיח אותן למצביעים הרבים שנהרו בהמוניהם אחר הבטחותיו של פוטאצ'י דבר שגרם לכאבי ראש רבים לאנשי ראש העיר.

זה קרה שבועיים לפני יום הבחירות בבוקר שרבי שגרם לצוות הקמפיין של ראש העיר להתכנס לישיבת חרום, וזאת לאחר שבסקרים הפנימיים שערכו התברר שמצבם אינו טוב בכלל והם חייבים לעשות משהו מכריע כדי לעצור את סחף המצביעים הנוהרים לכיוונו של פוטאצ'י.

היה קשה מאוד שלא לחוש את אווירת הנכאים ששררה בחדר ועשן הסיגרים שמילא את חלל האוויר, העיד יותר מכל על הלחץ הרב בו נמצאים אנשי המטה. אך מנהל המטה הודיע להם כבר מספר ימים קודם שכל אחד צריך להגיע עם רעיון יצירתי כדי לעצור את הסחף והם אכן היו נכונים למשימה למרות אווירת הכישלון הצפויה.

מנהל המטה פתח את הישיבה בסקירה על מערכות בחירות מכל העולם שברגע האחרון התהפך עליהם הגלגל ודווקא המועמד שהיה נדמה כחסר סיכוי ניצח בבחירות, דבריו של היו'ר הכניסו קצת עידוד בצוות היועצים והם החלו לזרוק רעיונות שונים כדי להחזיר את המצביעים הביתה. אך הרעיונות נפסלו בזה אחר זה והיה נדמה שהישיבה תסתיים ללא תוצאות. כשלפתע נשמע קולו של הצעיר בחבורה, רוברטו – שהיה אחיינו הצעיר של ראש העיר: 'על המושג 'חיבוק דב' שמעתם פעם?' נשמעה השאלה בחלל החדר וכולם היטו אוזן לדבריו של רוברטו למרות שלא האמינו שדווקא הצעיר יצליח במקום שבו נכשלו הוותיקים והמומחים בתחום. אבל לאחר  שרוברטו פירט את תכניתו התפשט חיוך רחב על פני הנוכחים והם היו מוכרחים להודות שהצעיר שבחבורה בהחלט הפתיע אותם לטובה...

כבר למחרת בבוקר התנוססה בעמודים הראשונים של העיתונים המקומיים מודעה ענקית 'למכובדנו היקר מר מיכאלו פוטאצ'י' נכתב בראש העמוד באותיות גדולות: 'אנו מאחלים לך הצלחה רבה בהתמודדות לראשות העיר ומקוים ומייחלים שציבור הבוחרים ישים את הפתק הנכון בקלפי ביום הפקודה דבר שיזניק את העיירה קדימה, ויהפוך אותה למקום הרבה יותר טוב ונעים' בתחתית המודעה התנוססו חתימותיהם של שנים עשר פוליטיקאים מהעבר וההווה מהפוליטיקה הארצית, אך הדבר שמשך את תשומת ליבם של הקוראים היו שמותיהם של חמישה מהם, שהיו ראשי מפלגות שנחשדו בפלילים ואחד מהם אפילו ריצה עונש מאסר על קשריו עם אנשי המאפיה והטיית מכרזים ממשלתיים לטובתם.

מודעת הברכה הפכה לשיחת היום בעיירה בבתי הקפה ובקרנות הרחוב שוחחו אנשים על הפוליטיקאים שלפתע נתגלה שיש להם מועמד צעיר 'אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה' לחשו אחד לשני יודעי דבר.

במטהו של מר פוטאצ'י לא ידעו איך להתייחס למודעת הברכה שהביאה להם קללה בתחילה חשבו להתכחש לקשר שיש להם עם חבורת הפוליטיקאים אך מיד דחו זאת מחשש שמועמדם ייתפס ככפוי טובה שאינו מכבד את התומכים בו, להודות לתומכים המפוקפקים גם לא בא בחשבון כי הדבר רק יצדיק את חששם של ההמונים, וכך חלפו ועברו הימים כשהסחף לכיוונו של המועמד הצעיר והמבטיח נעצר והמצביעים הרבים מחשבים מסלול מחדש האם כדאי להם לתמוך במועמד שידידיו נושאים על גבם קופת שרצים.

מנגד יועציו של ראש העיר חככו ידיים בהנאה והמתינו לבאות ואכן כשהגיעו תוצאות ההצבעה התברר ש'חיבוק הדוב' הוכיח את עצמו וראש העיר הוותיק נבחר לקדנציה נוספת בזכות הרמזים העבים שגרמו למצביעים לחזור אל ראש העיר הישן והאהוב...

*

בשערי הכניסה לארץ ישראל עומד משה רבנו בפרשת השבוע ומסכם את שנות המסע הארוכות מהיציאה ממצרים ועד ההגעה לארץ המובטחת. אך דווקא על הקטעים הפחות נעימים שמספרים על חטאיו של העם מעדיף משה לספר זאת ברמז, בתקוה שהעם הנבון יבין את העומק שבדברים ויסיק את המסקנות לקראת דרכו החדשה בארץ הקודש - הארץ המובטחת.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר