סוכן כפול

דוד קליינר תגובות: 0

סוכן כפול – דוד קליינר

דבר כזה לא קרה עדיין לבנג'מין מעולם, מאז שהתחיל לעבוד בסוכנות ה-CIA  האמריקאית לפני כעשר שנים, הוא נתקל בכל מיני פרשיות משונות ומוזרות בהן היו מעורבים סוכנים זרים שניסו לחדור למערכת, או סוכנים אמריקאים שהתגלו כמרגלים ועוד שלל מקרים. אבל מעולם לא קרה לו שהוא ידע על כך שיש מרגל במחלקה שלו, הוא גם ידע בוודאות מלאה מי הוא, אבל לא הייתה לו שום אפשרות להוכיח זאת!

הכול התחיל לפני כשלשה חודשים, כאשר הוא נקרא על ידי מנהל המחלקה שלו - פיט סטיבנס לשיחה דחופה: 'תראה בנג'מין' אמר לו פיט: 'נודע לנו ששלושה סוכנים שלנו המשרתים במקסיקו נתונים במעקב כבר כמה ימים, מישהו גילה למקסיקנים שהאנשים האלו עובדים עבורנו וכעת אנו עובדים איך להבריח אותם משם במהירות האפשרית. המחלקה היחידה שיודעת את פרטי הסוכנים הללו היא המחלקה שלך בנג'מין ואין שום גוף אחר שיודע על קיומם, ולכן החשד העיקרי על קיומו של סוכן כפול נופל על אחד מאנשיך, אני מבקש שתתחיל לחקור את העניין באופן מיידי!'

בנג'מין ידע בדיוק מה עליו לעשות באותו הרגע, מכיוון שהמחלקה שלו מונה תשעה אנשי צוות, הוא החליט לספק לכל אחד מהם מידע מודיעיני אמיתי בנושא אחר, ואז פשוט להמתין ולראות איזה מידע ידלוף החוצה ולפי זה אפשר יהיה לדעת מיד מי המדליף.

תוך זמן קצר הסתבר שהרעיון היה ממש מוצלח, סוכן CIA הנמצא במוסקבה, דיווח על כך שמצבור טילים גדול שהרוסים החביאו בתוך מפעל ישן של עוגות, הועבר בחשאי באמצע הלילה למקום סודי אחר. בנג'מין ידע מיד מי המדליף: רונסון קרטר! את המידע הזה סיפר בנג'מין רק לו לפני כשבוע, ואם זה דלף לרוסים סימן שהוא הסוכן הכפול שחדר למחלקה שלו.

במשך הימים שאחרי כן נוספו על שולחנו של בנג'מין ראיות נוספות לכך, אבל למרות שהוא הצמיד לרונסון מעקב צמוד של 24 שעות ביממה, לא הצליחו העוקבים להבחין בשום אופן כיצד הוא מעביר מידע ולמי. המעקב כלל ציתות לטלפונים, מעקב אחרי כל אימייל ששלח ואחרי כל אדם עמו נפגש, אבל כל הדברים גם יחד לא העלו דבר, המידע המשיך לדלוף מבלי שהוא יוצר קשר עם אף אחד!

ההתפתחות ראשונה לפתרון התעלומה הופיעה לאחר כמה ימים, מסתבר שרונסון נהג מדי יום לרדת לשתות קפה ולעשן סיגריה באותו מקום ובאותה שעה. ובאותו בית קפה נצפה אדם שהיה ידוע ל CIA כמרגל רוסי סמוי. הבעיה היא שהם כלל לא התקרבו אחד לשני ולמרבה הפלא הם היו יושבים בקביעות בשני הקצוות השונים של החדר כשגבם בכלל אחד אל השני.

העוקבים אמנם שמו לב שישנה מראה על הקיר דרכה יכול המרגל הרוסי להתבונן על רונסון, אבל הוא לא עשה שום דבר מחשיד, הוא לא דיבר או הזיז את אצבעותיו בצורות שונות, פשוט לא עשה כלום!

בנג'מין חזר לביתו באותו יום כשהוא מתוסכל לחלוטין, הוא יודע בוודאות מי המרגל אבל אין לו שום דרך להוכיח זאת! הבן שלו ניסה לספר לו שהוא קיבל פרס בבית הספר 2 מכשירי קשר חדשניים אבל בנג'מין ביקש ממנו שיעזוב אותו לנפשו כי הוא 'צריך לחשוב על משהו מאוד חשוב'.

הוא שקע בתוך הכורסה שלו וניסה להפעיל את המוח, אבל היה לו מאוד קשה להתרכז עם כל הצפצופים שעלו מהמכשיר של הבן שלו: 'מה זה כל הרעש הזה?' שאל בתרעומת. וזו הייתה הזדמנות מצוינת עבור הילד לספר לאביו שחבר שלו לימד אותו את שפת המורס בה במקום לשדר מילים - משדרים צפצופים, 'צפצוף אחד קצר ואחריו צפצוף ארוך מסמל את האות A, צפצוף ארוך ואחריו 3 צפצופים קצרים הם האות B וכן הלאה' סיפר הבן בהתלהבות. הוא לא הבין מדוע אבא שלו קם פתאום בהתרגשות תוך שהוא מחבק אותו חזק ואומר לו: 'נתת לי רעיון ענק!'

הוא פתח את מחשבו והביט פעם נוספת בהסרטה שהועברה לו ע'י הסוכנים שלו, הספיקה לו דקת צפייה על מנת להבין שהוא עלה על הרעיון. במשך כל שהותו בבית הקפה, רונסון לא הפסיק לעשן, לא היה קשה להבחין שהעשן שיצא מפיו היה עשוי מרצף של קווים ונקודות בזה אחר זה, הוא פשוט כתב את המסר שלו עם העשן שהסתלסל מפיו! כל מה שנותר לסוכן הרוסי היה רק להביט אל המראה ולקרוא את הכתוב, דווקא מכשירי הקשר הקטנים והפשוטים עזרו לבנג'מין לפצח את תעלומת הריגול המורכבת...

***

רעיונות טובים באים ממקומות לא צפויים, במשלי נאמר: 'ותשועה ברוב יועץ', אם יש לאדם קושי או דילמה לא פשוטה, תמיד כדאי לו לשמוע עצות מכיוונים שונים, כי אף פעם אי אפשר לדעת מאיפה תבוא הישועה.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר