יש סיבה

רבני שלום לעם תגובות: 0

יש סיבה – אוריאל לוף

גדי העביר את שנות ילדותו כיתום מאם, אבל מלבד אימא שתגדל אותו מעולם לא חסר לו דבר: סבא שלו היה סוחר נדל'ן מצליח וכלכל את משפחתם בשפע כך שגדי ניהל את חייו עד כמה שאפשר במסלול רגיל עד שגדל והפך לעלם צעיר.

ביום אחד בהיר קיבל גדי טלפון במפתיע מאביו שסבו נפטר ושמחר תתקיים ההלוויה. גדי הצטער מאוד על פטירתו של סבו האהוב, הייתה לו הרגשה שהוא הנכד שסבא חיבב יותר מכל שאר הנכדים ושהכיר אותו יותר טוב מכולם.

כשתמו ימי האבל התכנסו בני המשפחה אצל עורך הדין והמתינו לשמוע את הצוואה. האח הבכור קיבל את העסק ואחיו קיבלו בתים וקרקעות. אבא של גדי קיבל וילה גדולה באזור יוקרתי, רק גדי ישב על כסאו וראה בעיניים כלות כיצד כל בני המשפחה יוצאים בזה אחר זה עם בקשות להגשת צו ירושה ואילו הוא לא הוזכר כלל. כשכולם יצאו וגדי נותר אחרון, נעל עורך הדין את הדלת והפעיל את המקרן ואז עלתה על המסך תמונתו של סבו האהוב: 'גדי נכדי היקר! כשתצפה בסרטון הזה , אני כבר לא אהיה בין החיים. אני יודע שמותי גורם לך צער רב ומקווה שתמצא נחמה. אם עקבת אחרי חלוקת הירושה ודאי הבחנת שאת רוב הכסף הנזיל – המזומן שישב בבנקים, לא הענקתי לאף אחד וזאת, משום שלכסף הזה יש מטרה שונה. אני צריך אותך עבור המטרה הזאת וברור לי שתהיה מוכן לעשות הכול בשבילי, לכן כעת יאמר לך עורך הדין בדיוק מה לעשות...'

עורך הדין הגיש לגדי כרטיס נסיעה ברכבת והסביר לו שעליו להגיע לדרום, לבצע שם משימה וצירף שם וכתובת של האיש שאליו הוא אמור להגיע. גדי שהיה בטוח שלא מדובר בעבודה קשה, ארגן לעצמו תיק עם בגדים ונסע מיד. הוא הגיע בשעת לילה מאוחרת ושם קיבל אותו תושב האזור, ארגן לו מיטה לשינה וגדי הלך לישון. בזריחה העיר אותו האיש ושניהם יצאו לשדה על מנת לבנות גדר סביב שדה העומדת לזריעה. גדי היה עייף, חסר ניסיון כלשהו בעבודה פיזית וניסה להתחמק. אבל האיש, לא נתן לו להתבטל. הוא הביא מעדר וביקש מגדי לחפור בורות ולתקוע היטב באדמה את מקלות הגדר, גדי הזיע וטרח ולבסוף סיים להקים את הגדר. יעקב הגיע לבחון את התוצאה, הזיז מקל אחד וכל הגדר קרסה ברעש. גדי הביט בו המום: הם חזרו הביתה, אבל למחרת הורה לו יעקב להקים את הגדר מחדש. רק אחרי שבועיים של עבודה מאומצת, הביט גדי בסיפוק בגדר שבנה, שעמדה כמו שצריך. יעקב חייך ואמר לו לנסוע בחזרה לעורך הדין.

כשהגיע חזרה למשרדו של עורך הדין, הלה הושיב את גדי והפעיל קובץ חדש וגדי מצא את עצמו מקשיב להוראה הבאה: 'עליך למצוא עבודה' הוא התחיל לחשוב שאולי סבא סתם עושה ממנו צחוק אבל השתיק את המחשבה הזו והלך לחפש עבודה. בסוף החודש, כשמצא את עצמו עדיין מובטל, התקשר לאביו וביקש ממנו שיעביר לו כסף לחשבון, אבל לתדהמתו אביו סירב: 'סבא אסר עלי לתת לך כסף. אני ממש מצטער!' וניתק את השיחה.

הימים עברו והחיים נעשו קשים. האשראי נבלע בכספומט והיו ימים שגדי הסתובב רעב, כי לא הצליח להשיג אפילו כמה שקלים ללחמנייה במכולת. השמועות על מצבו הכלכלי של גדי הגיעו לאזני חבריו וכולם נטשו אותו, הוא מצא את עצמו חי על השקל ומחפש עבודות מזדמנות. גדי חש נבגד ומרומה וביום בהיר אחד – הוא החליט שנמאס לו מהכול: אין חברים, אין כסף, אין עבודה, סבא השתגע והחליט להרוס לו את החיים... איזה מן חיים אלו?

פתאום נחה יד על כתפו. עורך הדין של סבו עמד שם מאחוריו – ולצדו אביו של גדי, הם התיישבו לידו על החוף ועורך הדין פתח את המחשב הנייד שהחזיק בידו. 'זאת ההסרטה האחרונה' אמר עורך הדין והפעיל את הקובץ: 'גדי יקירי! כנראה שעמדת בכל הקשיים שהצבתי בפניך, ולכן אני רוצה להיפרד ממך. השארתי לך בצוואה נוספת את כל שארית כספי, אבל ידעתי שעליך ללמוד כמה דברים על החיים. אני מתנצל שהקשיתי עליך - אבל שמח שגילית את הסיפוק שבעבודה ואיך זה לחיות בלי עזרה. כעת תוכל להשתמש בכסף שיעביר לך עורך הדין בצורה חיובית שלא תשחית אותך. אני בטוח בכך! היה שלום גדי יקירי, אוהב אותך!' ובדמעות בעיניו נפרד ממנו סבא, לעולמים...

***

גם אנחנו עוברים בחיים קשיים והרבה פעמים לא מבינים מה המטרה של כל מה שעובר עלינו. מה שמנחם זה, לדעת שיש בורא שמכוון הכול ומכין לנו את מה שהכי טוב ומתאים עבורנו- במדויק. אם נתפלל חזק בראש השנה ונבקש על השנה הבאה שתהיה כולה לטובה, בטוח שהיא תיראה אחרת.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר