עניין של מחויבות

רבני שלום לעם תגובות: 0

עניין של מחויבות – אבינועם הרש

כבר עשר שנים אלון מתכנן את חופשת החלומות שלו, שסימלה את סיום שירותו הארוך כקצין ומפקד פלוגה באחת היחידות המובחרות בצה'ל. במשך השנים הללו צבר אלון לעצמו מוניטין כלוחם ומפקד קשוח שהשתתף בעשרות מבצעים נועזים בעורף האויב, רובם חסויים. אלא שעובדה אחת ידעו כולם: באופן קבוע כשיש מתיחות באזור והמצב הביטחוני קשה, אלון היה נעדר בקביעות מהמושבה.

כעת, כשהוא מעוטר בצל'ש מהרמטכ'ל על גילוי גבורה בקרב במלחמת לבנון השנייה, סוף סוף הגיע לסיומו הפרק הביטחוני של אלון והוא מצא את עצמו יושב ברכבת המהירה ביותר באירופה ה'מטרו' שלקחה אותו מלונדון הבריטית לעבר פריז הצרפתית. 

בעוד המלצר עובר בין הנוסעים ושואל מה ירצו לאכול הבחין אלון לפתע באיתי ידידו הטוב מהסיירת, הפגישה האקראית הפתיעה את שני החברים שקמו והתחבקו והחליפו חוויות. לאחר שהרכבת נכנסה לצרפת, חזר איתי למקומו ואלון תכנן לנמנם קצת. אלא שבבת אחת

כבו כל אורות הרכבת וצרור יריות פילח את חלל האוויר ולאחריו נשמעו צעקות וצרחות, אלון הבין בתוך רגע כי הוא נמצא תחת מקפת טרור רצחנית: טרוריסטים חבושים במסכות גז זרקו רימוני הלם בקרונות וגרמו לכל הנוסעים להשתטח כאשר נראה כאילו שהם מחפשים מישהו. הנוסעים המבוהלים שבקושי יכלו לנשום החלו להשתעל ולחפש אוויר. רק אלון שרגיל משירותו הצבאי להתמודד עם מצבי לחץ, לא איבד עשתונות וזחל לחדר השירותים, שם הוריד את חולצתו, ספג אותה במים, כיסה את פניו והחל לזחול לעבר שאר הנוסעים עד שפגש ברגלו של אחד מהטרוריסטים שאחז ברובה קלצ'ניקוב. אלון הפיל אותו לארץ ונטרל אותו במכה אחת מדויקת. לאחר מכן שבר עם קת הרובה את חלון הרכבת ועלה משם לעבר הגג כשהוא חושב כיצד יוכל להיחלץ מהם במהירות האפשרית. הוא ציפה שיוכל לקבל סיוע מאיתי חברו לסיירת, אולם לאכזבתו הוא לא הצליח למצוא אותו בין הנוסעים והיה בטוח שהוא כבר 'ארגן' לעצמו תכנית חילוץ משל עצמו. 

אלון עלה לגג הרכבת ומשם החל לעבור בין הקרונות עד אשר שמע צעקות באחד הקרונות והבין שכנראה בקרון הזה נמצאים הטרוריסטים שלא חלמו שמישהו מבין הנוסעים יצליח בכלל לברוח ממתקפת הפתע ועוד יעמוד להם מעל הראש. אלון קפץ לגג הקרון האחרון והשתדל לנחות עליו בשקט כדי לא להסגיר את מיקומו. ממקום מחבואו הוא הבחין אלון בנוסע שאותו כנראה חיפשו הטרוריסטים - ג'ק ניקולסון, יהודי צרפתי שהיה אחד מהמיליארדרים הגדולים ביותר באירופה.

הוא הבין שהמחבלים כנראה מנסים לחטוף את המיליארדר הצרפתי שהיה קשור ואזוק על ריצפת הקרון. אלון הרים את מבטו והבחין שהרכבת החלה להאט ותוך מספר דקות היא נעצרה לחלוטין, הוא הבין שהטרוריסטים מתכוונים לברוח ולקחת איתם את החטוף.

במקביל לרכבת נסעה משאית שנעצרה בסמוך לקרונות, אלון הסתכל על המשאית והרגיש שעוד רגע הוא מחליק מהגג מתדהמה: הנהג היה לא פחות מאשר חברו הטוב מהסיירת איתי - אלון היה מזועזע, בחיים הוא לא חשב שחברו הטוב יגיע למקום כזה. יכול להיות שהוא מכר את נשמתו לטרוריסטים הללו תמורת כסף?

אלון הבחין במפקד המחבלים שכבר התכונן לצאת מהקרון לעבר המשאית, אלון הבין שאין לו הרבה זמן והחל לסחוט את ההדק. תוך חצי דקה הוא ירה צרורות קצרים ומדויקים מהקלצ'ניקוב שבידיו וספר שמונה טרוריסטים שרועים על הארץ ללא רוח חיים. איתי שהבחין במתרחש, סובב את המשאית בפניית פרסה חדה. אולם אלון שהתעשת במהירות, ניקב את גלגלי המשאית בשני כדורים מדויקים. הוא ניסה לרדת מהמשאית אלא שצרור יריות שפגע בדלת, הבהיר לו היטב שמישהו מעוניין שיישאר בתוך המשאית. הרמז היה עבה ושקוף – הוא הבין היטב שמי שיירה בדלת יכל כבר לחסל אותו קודם, אלא שהוא מעדיף שיישאר בחיים. תוך דקות ספורות הגיעו למקום כוחות הביטחון הצרפתיים שכמובן עצרו את איתי ושיבחו את אלון על אומץ ליבו ותושייתו. המיליארדר היהודי ג'ק ניקולסון ניגש לאלון ולחץ את ידו בחום והזמין אותו אליו לטירתו המפוארת באחת המקומות המפוארים ביותר בצרפת וכך החל אלון את הטיול עם הצעות עבודה מעניינות ממיליארדר גדול באירופה, כשבכיס שלו מתנה בסך עשרות אלפי יורו...

 

*

אלון בהחלט יכל לדאוג לעצמו ולהיחלץ מהמקום מבלי להיפגע, אבל רוח ההתנדבות שלו גרמה לו להסתכן כדי להציל את המיליארדר מהחטיפה. גם אנו בהמון מקרים בחיים, יכולים לעשות 'קצת יותר' ממה שאנו מסוגלים, אבל השאלה האם אנו עושים זאת באמת, או נשארים אדישים לגורלם של האחרים? הערבות ההדדית שלנו מחייבת אותנו להתאמץ קצת יותר ולפעול עד כמה שאפשר לטובת האחר...

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר