נעילה עצמית

רבני שלום לעם תגובות: 0

נעילה עצמית – אבינועם הרש

כולם ידעו שמעולם לא נולד קוסם כל כך מרשים ונערץ כמו הארי הודיני - האדם היחיד שהתהדר בכך שהוא מסוגל לפרוץ ולהשתחרר מכל מחסום אפשרי שקיים אי פעם.

בפעם אחת הודיע הודיני הקוסם הגדול, שהוא מוכן לעמוד באתגר הגדול שהעמיד בפניו ראש עיריית פריז, מר קנטונה כשאמר לו שהעם הצרפתי כולו מחכה לראות האם הוא יוכל להשתחרר מהחליפה המיוחדת שהכין שירות הביטחון הצרפתי שהורכב במיוחד מקשרים שנבנו מסיבי פלדה וברזל. שלטים הוקמו במיוחד לקראת האירוע ופרסום נרחב של האירוע הופץ בעיתונים הגדולים ביותר בצרפת. 

אחרי שהסתיימו ההכנות לחליפה המיוחדת קרא ראש שירות הביטחון לראש העיר, מר קנטונה ואמר לו בביטחון :'אדוני, תראה בעצמך את החליפה הזאת. אין מצב בעולם שהארי הודיני, הבן אדם שטוען שהוא הקוסם הגדול ביקום יצליח לצאת מכאן! מילה שלי!'

ביום האירוע ישבו ראש שירות הביטחון לצד מר קנטונה, שניהם חיככו ידים בהנאה וחיכו לראות איך הודיני הקוסם הגדול והגאוותן מתרסק ומושפל לפני כולם.

שעת השין הגיעה. הודיני עלה על הבמה. הזרקורים הופנו אליו וכעת ארבעה אנשי ביטחון מיוחדים ניגשו והלבישו את החליפה המיוחדת עליו. כעת עשרות אלפי האנשים שהגיעו במיוחד למחזה עצרו את נשמתם: האם יצליח הודיני לעשות את הבלתי יאמן ולהשתחרר מהחליפה. השעון החל לתקתק לאחור והודיני החל במשימתו, בהתחלה ולתדהמת כולם הוא שחרר את ידו. לאחר מכן הוציא גם את ידו השנייה. ראש שירות הביטחון הצרפתי החל להחליף צבעים מרוב הלם ומבוכה. מר קנטונה הסתכל עליו במבט כועס ואמר לו: 'הרי הבטחת לי במיוחד שהוא לא יוכל להשתחרר מהחליפה המיוחדת שהכנתם'.

'נכון אדוני' ענה לו ראש שירות הביטחון: 'מעולם אף אחד לא הצליח להשתחרר לפני כן מהחליפה הזאת. אין לי מילים. אני לא יודע מה להגיד לך!'.

כעבור עשר דקות נוספות אנחת תדהמה נפלטה מהקהל, הודיני עשה את הבלתי יאומן והצליח להשתחרר מהחליפה המיוחדת. מחיאות כפיים סוערות לא הצליחו לטשטש את המבוכה של ראש שירות הביטחון הצרפתי. הודיני הודה לקהל וביקש ממנו: 'קדימה אנשים! אתם מוזמנים להעמיד בפניי את האתגר הגדול ביותר שאי פעם חלמתם עליו. מי יכול לאתגר אותי?'.

אף אחד מהצופים לא שם לב לאדם נמוך קומה שמיהר לגשת למר קנטונה ולבקש את תשומת ליבו. מדובר היה באחד מחוקרי המוח הגדולים ביותר שפעלו בצרפת: פרופסור אוליביה פרנסואה שהיה בין היתר גם ידידו הטוב של ראש עיריית פריז: 'תשמע' הוא אמר לו: 'חשבתי על רעיון מבריק שלדעתי אין מצב שהודיני הקוסם 'המהולל' יוכל להתגבר עליו'.

מר קנטונה השיב לו בספקנות: 'אל תיפגע ידידי, אבל ראש שירות הביטחון כבר הבטיח לי באופן חגיגי שהוא יעמיד אתגר להודיני ושנינו נאלצנו לבלוע את הכובע. לדעתי מדובר באמת בקוסם בעל יכולות על אנושיות ואולי הגיע הזמן שפשוט נודה בזה...'

'הבלים!' ביטל פרופסור אוליביה את דבריו של מר קנטונה המופתע: 'הרעיון שלי הרבה יותר פשוט ואם יורשה לי הרבה יותר מבריק. תקשיב טוב איך הוא אמור לקרות: אנחנו נכניס את הודיני לתא מיוחד בכלא ונגיד לו שבנינו את התא השמור ביותר שאי פעם קיים בעולם. לאחר מכן נסגור את הדלתות אבל לא ננעל אותם. הודיני יתחיל לנסות ולפתוח את המנעול אבל יודע מה יקרה? כלום. כי הדלת בכלל לא תהיה נעולה'

מר קנטונה הרהר ברעיון ולפתע אורו עיניו: 'תשמע, זה רעיון באמת נהדר! אנחנו בעצם נעשה לו תרגיל שמעולם לא נעשה לו, נעמיד בפניו אתגר שבעצם יהיה רק בראשו!'.

'בדיוק כך' השיב פרופסור אוליביה בחיוך. וכך החלה התוכנית של השניים לרקום עור וגידים. האתגר הוצע כמובן להודיני: 'בעוד חודש ימים מעכשיו, ייבנה במיוחד עבורך תא מיוחד עם דלת מפלדה שתורכב במיוחד בשבילך. המשימה שלך תהיה לפתוח את תא בית הכלא בתוך שעה ולהשתחרר ממנו...'

הודיני כמובן הסכים למשימה. כמו בפעם שעברה התקשורת הובאה בסוד העניינים וכעבור חודש בשעה עשר בצהריים החל ניסיון ההיחלצות של הודיני. מיד שנכנס לתא שלף מחגורת מכנסיו מפתח סודי שנהג להסתיר באופן קבוע. הודיני החל במיומנות לשחק עם חור המנעול אלא שלמרבה תדהמתו כלום לא קרה. זיעה החלה להינגר מפניו. לחץ החל לעטוף אותו: מה קורה כאן? בחיים לא קרה לו מקרה כזה! שעון הזמן החל לתקתק. הודיני ניסה וניסה אבל שום דבר לא עזר לו. כעבור שעה נפל הודיני מרוב תשישות על הרצפה ונכנע: הוא הודיע שהוא לא הצליח לפרוץ את האתגר שהציב מולו פרופסור אוליביה שניגש להודיני מעברו השני של התא, חייך אליו ובדחיפה קלה פתח את הדלת. רק כעת הבין הודיני את התרגיל וכיצד עבדו עליו. הדלת מעולם לא הייתה סגורה אלא רק בראש שלו הוא היה בטוח בנעילתה...

*

לכולנו יש מכשולים ואתגרים בחיים שלנו. חלקם אמיתיים אבל חלקם הגדול שנראה לנו בלתי עביר אינו נמצא אלא בראשנו. הצעד הראשון להשתחרר מהכלא של עצמנו הוא לפתוח את המנעולים שנמצאים אך רק במוחנו.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר