תפקיד מבטיח

רבני שלום לעם תגובות: 0

תפקיד מבטיח - מיכאל ראם

עמיחי היה אובד עצות, הוא כבר היה מבולבל לחלוטין לאחר סבב הראיונות שערך באותו בוקר למשרת מנהל החנות שבבעלותו. אם בתחילה חשב שיהיה קשה לו למצוא מישהו אמין ומקצועי שהוא יכול לסמוך עליו שינהל את החנות על הצד הטוב ביותר, כעת הדילמה הייתה הפוכה. לאחר הניפוי הראשוני הבירורים והראיונות עדיין ישנם שלושה מועמדים מצוינים שהציגו קבלות על כך שהם יכולים למנף את חנות חומרי הבניין שבבעלותו ולהזניק אותה קדימה כך שנותר רק לבחור, אבל הוא, ממש התקשה לעשות זאת.

מצד אחד היה את גדיאל פלג שניהל ביד רמה תחנת דלק ענקית שהצליחה ושגשגה בזכותו, היה גם את רפי מושייב שעבד כמנכ'ל בחברת כח אדם והשלישי היה רונן יעקובי ששימש כסוכן מכירות מצליח בחברת מזון ידועה.

עמיחי לא ידע מה לעשות ויצא ממשרדו בתקוה שבהמשך היום הוא יצליח להגיע להחלטה. כבר ביציאה מהחניון של בנין המשרדים צלצל הטלפון, על הקו הייתה אשתו שהזכירה לו שבבית חסרים מספר דברים והיא תשמח שיכנס למרכז הקניות. האמת היא שלעמיחי לא ממש התחשק להיכנס למרכז הקניות הסואן והוא העדיף לשבת במקום שקט כדי להגיע להחלטה אבל במחשבה שניה החליט שאולי השוטטות בין המדפים תעשה לו טוב ותגרום לו להגיע להחלטה הנכונה.

כשנכנס עמיחי אל הסופר הוא כמעט חזר לאחוריו, הסופר היה עמוס במיוחד אבל עכשיו כבר היה מאוחר מידי כדי לחזור, הוא ניסה בכל זאת לעשות סדר במחשבותיו בתוך ההמולה. הוא הסתובב בין המדפים ומילא את עגלת הקניות והתקדם אל עבר הקופה: 'רק מספר דברים' גיחך לעצמו למראה העגלה העמוסה, אבל כנראה שאלו שתכננו את חנות הענק יודעים את העבודה והוא כמו רוב האנשים שנכנסים לכאן רק כדי להשלים כמה דברים קטנים שחסרים בבית ויוצאים עם עגלה עמוסה לעייפה שלמתבונן בה מן הצד נדמה שבפתח עומדת שנת בצורת קשה שתגרום למחסור חמור במזון ובמוצרי יסוד.

עמיחי היה שקוע בהרהוריו ולא שם לב שכבר הגיע לקופה. הוא נעצר והמתין לתורו בסבלנות כשהוא מביט סביבו. כשלפתע ראה מישהו מוכר, כן היה זה ללא ספק רפי מושייב אותו ראיין הבוקר אמנם הוא היה פחות מחויט ורשמי אבל היה זה הוא ללא ספק. עמיחי הסתתר מאחורי מקרר השתיה והביט לעברו, הוא הצליח לראות שרפי כבר נמצא בסיומה של הקניה ובנוסף שם לב שבנו הקטן התלווה אליו, 'מעניין לראות איך הוא נוהג בחיי היומיום' חשב עמיחי לעצמו והמשיך להתבונן ברפי שלא העלה בדעתו כי נמצא ברגעים אלו בראיון-חוזר. השקיות החלו להתמלא ורפי כבר הוציא את כרטיס האשראי מכיסו כדי לשלם על הקנייה. התשלום בוצע והוא התקדם אל עבר היציאה כשעיניו של עמיחי מלוות אותו ללא הרף. בינתיים הוא לא ראה משהו מיוחד - אבל לפתע קרה משהו מוזר: ילדו הקטן של רפי פנה אליו וזה הניח יד על ראשו וחשב לרגע אך מיד התעשת הוא אמר משהו לילדו ופתאום ראה עמיחי את הילד רץ כשלאחר שתי דקות הוא חזר כשבידו אריזת חטיף, עכשיו הגיע החלק המפתיע רפי הסתכל על התורים הארוכים שהשתרכו לפני כל קופה אבל לא ויתר והמתין דקות ארוכות שוב עד שיגיע תורו. עמיחי שתורו כבר הגיע ארז במהירות את המוצרים והמתין ביציאה. הוא הרגיש שהוא חייב לברר מה קרה כאן. חלפו חמש דקות ואחריהן עשר ועמיחי כמעט ויתר על רצונו לפענח את התעלומה אבל בדיוק באותו רגע לאחר רבע שעה של המתנה יצא רפי מהסופר כשהוא אינו מעלה בדעתו את מי הוא הולך לפגוש: 'שלום' שמע לפתע רפי קול מאחוריו הוא הסתובב לאחור והופתע לראות לא פחות ולא יותר את עמיחי המנכ'ל של רשת חנויות הכל-בו שאצלו התראיין הבוקר: 'תרשה לי להתוודות בפניך' ניגש עמיחי ישר ולעניין: 'עקבתי אחריך בדקות האחרונות ואני מוכרח לדעת מה הביא אותך לאחר המתנה ארוכה כל-כך להמתין שוב בשביל חטיף אחד, אתה לא חייב לענות לי אבל...' רפי היה מופתע מהשאלה וצחק במבוכה: 'האמת היא שהבטחתי לשלומי בן הארבע שלא נמצא כאן שאקנה לו בקניה זו חטיף אלא שהדבר פרח מזיכרוני ורק לאחר שסיימתי את הקניה הזכיר לי יונתן הגדול יותר שהתלווה אלי לקניות את ההבטחה. לרגע חשבתי להתחמק ולהסביר לשלומי שמחר אמלא את מבוקשו אבל כל זה לקח שניה אחת ומיד ידעתי שאם אמרתי, אני חייב לקיים זאת בשבילי ובשביל יונתן שילמד שמה שאומרים צריך לקיים גם אם זה קצת מרגיז ומעצבן...' עמיחי היה מופתע מהכנות של רפי ועוד יותר מהיושרה שלו. הוא חשב מספר רגעים ולאחר מכן הושיט את ידו לרפי ההמום: 'אני לא צריך לחשוב יותר - אדם שמגלה יושר פנימי בתוך ביתו ואינו מנסה לעגל פינות, ברור לי שכך ינהג בכל מקום. אני שמח לבשר לך כי התקבלת למשרת מנהל החנות. בהצלחה!' סיים עמיחי את דבריו בהרגשה שהוא עשה את הבחירה הטובה ביותר...

*

פרשתנו פותחת בענייני נדרים ומצווה על כל אחד מאיתנו: 'לא יחל דברו, ככל היוצא מפיו יעשה' אדם שמקפיד לקיים את דבריו ולאו דווקא בדברים הגדולים והבומבסטיים אלא אפילו בדברים הקטנים הפחות משמעותיים זוכה למעלה עליונה עד כדי כך ש'כל היוצא מפיו יעשה' ותפילותיו ומשאלותיו נשמעות ומתקבלות ומתקיימות...

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר