מבט מבחוץ

רבני שלום לעם תגובות: 0

מבט מבחוץ – אריק סגל

התזמורת ניגנה בעוז ומעגל הריקודים התחדש ללא הפסקה. הרבה מאד משתתפים נכחו בחתונה העשירה והנוצצת. אלא שחושיו הערים של ג'וש ששימש כבלש משטרתי, המשיכו לפעול גם ברעש הגדול של החתונה. הוא הבחין בשני אנשים, היושבים בשני שולחנות מרוחקים ונועצים את עיניהם באדם שלישי שהיה נער בעל פנים עדינות כבן שבע עשרה. ליד הנער ישב אדם גבוה ומוצק שהיה נראה כמאבטח אישי וג'וש הבין מיד את המתרחש: הנער הצעיר הוא כפי הנראה בן עשירים שהגיע לחתונה עם שומר ראש. שני הגברתנים שישבו בנפרד כשהם מרוחקים ממנו, מתכננים לחטוף אותו. הם ינסו להשתלט על שומר הראש הבודד, יעלימו את הנער וכעבור מספר שעות יתקשרו להוריו כדי לבקש עבורו כופר.

ג'וש, החליט לפעול ולא לתת לזה להתרחש. הוא המשיך לעקוב בעיניו אחרי הנער, כעבור עשרים דקות קם הנער כשבידו מעטפה עם כסף לזוג הצעיר ופסע לעבר ירכתי האולם כדי להניח את המעטפה בכספת. ג'וש לא הופתע לראות את שני הגברתנים קמים ממקומותיהם ופוסעים לעברו. ג'וש מיהר לקום והחל גם הוא להתקדם לעבר הכספת. כשהגיע אליה, ראה את שני הגברתנים מתקרבים לעבר הנער ומחליפים אתו מספר מילים. הוא נעמד ביניהם, הוציא מעטפה והחל לשרבט עליה. שני הגברתנים נבהלו מההתערבות של ג'וש והם נרתעו לאחור. ג'וש המתין שהנער יפקיד את המעטפה בכספת ולחש לו בשקט: 'תתרחק משני האנשים הללו, הם לא אנשים טובים', הנער התבונן בו בתמיהה, הנהן בראשו ושב למקומו.

גם שני הגברתנים חזרו למקומם וג'וש החליט להישאר במקום עד שיראה את הנער חוזר בבטחה לביתו. הוא לא סמך על שומר הראש שלו שלא היה מרוכז בנער שעליו נדרש לשמור. שעה נוספת חלפה ונדמה היה שהגברתנים כמעט מתייאשים. הם החלו לזוז במקומם באי-נוחות ואילו הנער שישב ליד שומר הראש היה נראה רגוע לחלוטין. ג'וש המשיך לעקוב אחריו והבין שאם יקום ממקומו, הוא מותיר את הנער לידיהם של שני הפושעים ולאחריותו של שומר ראש אחד לא מוצלח במיוחד.

אלא שלפתע זה קרה, כשג'וש סובב את ראשו לרגע והחזיר אותו לשולחן, זעה קרה חלפה בגבו הנער לא ישב ליד השולחן. הוא התבונן במהירות לעבר רחבת הריקודים כדי לראות האם הבחור נמצא שם וחלחלה אחזה אותו כשהבין שהצעיר נעלם. הוא רץ במהירות לעבר שומר הראש והחל לטלטל את כתפו בכוח. שומר הראש הסתובב באחת לעברו: 'מה אתה רוצה אדוני?' ג'וש שלף מכיסו את תעודת השוטר ונאלץ לבזבז דקות יקרות ולהסביר לשומר הראש הכושל שהנער שלידו ישב ושעליו הופקד לשמור – נעלם וייתכן שהוא נפל טרף לשני החוטפים...

השומר התבונן בג'וש במבט משונה ואמר: 'על איזה נער שישב לידי אתה מדבר?' ג'וש הביר לו במשפט אחד קצר, אבל הלה הסביר את עצמו: 'אני אמנם שומר ראש אבל הנער שעליו אני שומר יושב בכלל בשולחן אחר. הוא ביקש שלא אשב לידו כדי שלא אפריע לו'. שומר הראש הסתובב כדי להראות לג'וש את הנער שעליו הוא שומר והחוויר כשהבין שגם הוא נעלם מהאופק. ג'וש הבין במהירות את התרחש, הוא זרז את השומר לבוא בעקבותיו והשנים פתחו בריצה פראית לעבר היציאה האחורית של האולם.

הם דחפו בכל כוחם את הדלת הנעולה עד שהצליחו לפרוץ אותה. שם הם ראו בדיוק את מה שג'וש חשב שיקרה: שני הגברתנים אחזו בכוח בילד כבן 14 וניסו לגרור אותו למכונית מסחרית שחנתה כשתא המטען שלה פתוח. ג'וש ושומר הראש זינקו לעברם ובקרב שהתפתח הייתה ידם על העליונה. שני הגברתנים שהבינו ששללם ניטל מהם, קפצו במהירות לתוך המסחרית כדי להיעלם מהמקום. אלא שכאן חיכתה לג'וש הפתעה: מאחורי ההגה ישב הנער הצעיר שג'וש היה בטוח שעליו הייתה השמירה.

'אתה יכול להסביר לי מה קרה כאן?' שאל שומר הראש כשהוא מתנשם בכבדות. ג'וש הסתובב לעברו והסביר: 'הייתה כאן הטעיה קלאסית. הנער הזה שהייתי בטוח שאתה שומר עליו, היה אחד מהפושעים שבכנופייה, לכן שני הגברתנים התבוננו לעברו כל הזמן. בדיבורו החלקלק הוא כנראה הצליח להיצמד לילד העשירים בן ה-14 שעליו הופקדת לשמור ובהזדמנות הראשונה הוא גרר אותו החוצה. הם ידעו שגם אתה, אם תחשוד – זה יהיה רק בצמד הגברתנים אך לעולם בנער הצעיר שישב ליד הנער. אני שמח שהצלחנו להגיע בזמן ולמנוע את הטרגדיה הזאת ברגע האחרון...'

***

בפרשת השבוע אנו לומדים על מינוי השופטים:' שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ וְשָׁפְטוּ אֶת הָעָם מִשְׁפַּט צֶדֶק' לפעמים האדם נראה כישר והגון, אולם זהו רק מראהו החיצוני. מה שמתרחש אצלו בלב רק הקב'ה יודע. השופטים, שהם אמנם בני אדם בסך הכול, צריכים לחקור ולדרוש עד כמה שידם מגעת ולא להתרשם ממראהו החיצוני של העומד מולם, כדי להגיע לחקר האמת.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר