סיפור לשבת

חולצה מתוקה – ראם בן טוב

מיכה פלא המנכ'ל החדש של חברת 'מתוק בכיף' שפשף את ראשו שכבר כאב ממאמץ חשיבתי, הוא לא הפסיק לחשוב על החוזה הגדול שיכול להכניס לחברה שלו מאות אלפי שקלים בשנה, אם יצליח לזכות במכרז ולהיות המשווק הבלעדי של כל מיני המאפה והממתקים לכל משרדי הממשלה. הדבר היחיד שהפריע לו, הייתה העובדה שהחברה שהתמודדה מולם - חברת 'טעים לי' הייתה ותיקה מאוד בשוק, לעומת החברה שלו שהייתה חדשה יחסית כך שלא ממש היה לה סיכוי. אבל מיכה היה טיפוס שלא מוותר בקלות וגם עכשיו הוא לא התכוון לתת לחוזה המבטיח לחמוק מבין אצבעותיו, מזלו של מיכה היה שהוא תמיד חשב 'מחוץ לקופסה' וגם הפעם בניגוד לעמיתיו להנהלה שניסו 'להוריד אותו מהעץ' הוא ניסה לחשוב כיצד לגרום לאנשים שההחלטה בידיהם לבחור דווקא בתוצרת של 'מתוק בכיף'.

רעיונות שונים עלו במוחו אך הם נפסלו מיד, הוא הביט מחלון משרדו שבקומה ה-12 לרחוב הסואן. ולפתע צץ במוחו הרעיון הגואל. הוא קפץ ממקומו ודפק על שולחן העץ הרחב בעוצמה, הרעיון שעלה במוחו היה גאוני ומוזר כאחת ומיכה הסתפק האם לשתף מישהו מחבריו להנהלה ברעיון, אבל במחשבה שניה הוא החליט שהם יבטלו את הרעיון המוזר. אבל מיכה החליט שהוא הולך עם הרעיון הזה עד הסוף, לאור העובדה שאין לו הרבה מה להפסיד ובפרט שלא מדובר בהשקעה גדולה יחסית לפוטנציאל הרווח הצפוי.

מספר טלפונים לאנשים הנכונים ובידיו היו שמותם של חברי וועדת הרכש שבידיהם נמצאת ההחלטה, הוא בדק ובירר היכן כל אחד מהם מתגורר ועוד כמה פרטים חשובים על חייו וכשהכול היה רשום לפניו, הוא חיכך את ידיו בסיפוק. 'עכשיו התכנית יכולה לצאת לדרך' חשב לעצמו כשהערב ירד על המשרד השקט.

ארי מרום היה באמצע הכנת קפה הבוקר שלו כשבדלת ביתו נשמעו דפיקות. 'מי זה יכול להיות בשעה כזו מוקדמת?' חשב לעצמו, הוא הציץ במסך שעל הקיר שהראה את המצלמה שבדלת הווילה, בפתח עמד בחור צעיר ובידיו עיתון הבוקר. ארי פתח את הדלת והבחור הושיט לו את העיתון: 'אני המחלק החדש למנויי העיתון וחשבתי לעצמי שחבל שהעיתון יירטב בגשם אז נכנסתי כדי לתת לך אותו ביד...'

'כל הכבוד לך!' לחץ ארי את ידו, הנקודה הזאת באמת הרגיזה אותו כמעט מדי בוקר בחורף, כשבכל פעם היה מקבל את העיתון ספוג במים והיה נאלץ להשליך אותו לפח האשפה. גם בימים הקרובים חזר הדבר על עצמו, וארי במילים חמות הבהיר לו שהוא ממש מעריך את הנכונות שלו למענו.

רכב היוקרה של שי מעוז נכנס לכניסה לחניון מגדל הדירות שם התגורר בפנטהאוז שבקומה ה-37 אבל בניגוד לכל יום שבו עמד דקות ארוכות מול מחסום הכניסה לחניון עד שהשומר התעורר מחלומותיו ופתח את המחסום, היום עוד לפני שהתקרב כבר נפתח המחסום ומולו עמד בחור צעיר שהציג את עצמו: 'אני השומר החדש ואני שמח לעמוד לשירותך!' מר מעוז חייך אליו בחזרה באותו יום וגם בימים הבאים הוא היה בהחלט מרוצה מהבחור שלא מבזבז את זמנו.

גדי אליהו רץ במלוא הכוח על מסלול הריצה שבמכון הכושר כשלפתע פנה אליו בחור צעיר שרץ במכשיר שלצדו: 'אתה ממש בכושר מצוין, איך אתה לא מתעייף אחרי כל-כך הרבה זמן ריצה...' גדי נהנה מהמחמאה של הבחור שכאילו במקרה גם למחרת התיישב במתקן המשקולות שלצדו והתפעל מהמשקל הרב אותו מצליח גדי להרים בלי הרבה מאמץ, וכך בכול ערב כשנפגשו במכון הכושר ניסה הבחור האלמוני לקבל טיפים לכושר איכותי מגדי שנהנה מכל רגע מהמחמאות.

ארי מרום, שי מעוז וגדי אליהו, חברי וועדת הרכש הממשלתי לא העלו בדעתם שיש קשר בין שלושת הבחורים הנחמדים ששיפרו את חייהם במשהו קטן. אף אחד מהם גם לא בדיוק שם לב לחולצה של מחלק העיתונים, שעליה הייתה מודפסת אריזת שוקולד 'שבמקרה' הייתה מחברת 'מתוק בכיף' גם לא לאריזת העוגיות תוצרת 'מתוק בכיף' שהתנוססה על חולצתו של השומר החדש מהחניון וגם לא למארז הפיצוחים של חברת 'מתוק בכיף' שפיארה את גופיית הספורט של הבחור ממכון הכושר, אבל כשהגיע יום ההכרעה במכרז ועל השולחן הונחו ממוצריהם של שתי החברות שעברו מבחן טעימה ובקרת איכות אף אחד לא ידע לומר מדוע - אבל פה אחד הוחלט כי מוצריה של חברת 'מתוק בכיף' הם איכותיים וטעימים הרבה יותר ומה שנותר זה רק להודיע זאת למנכ'ל, שתכניתו להשפיע על שלושת המשפיעים בדרך עקיפה ולגרום להם שיחושו הערכה למוצרי החברה, הצליחה הרבה מעבר למשוער...

*

גם האדם החכם והמוכשר ביותר, אינו חסין מפני שוחד כפי שמעידה התורה: 'כי השוחד יעוור פקחים' ואפילו אם מקבל השוחד אינו מודע לכך באופן ישיר – עדיין משפיע עליו השוחד ומטה את הדין לטובת המשחד...

תגובות (0)

כתוב תגובה:

מתוך העלון

<iframe src=https://yonlen.tiiny.site/>

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר