מבט אל החיים                                                              

הישג אמיתי - רפי פריי

מקס שומאכר הידק את שולי המעיל התרמי שלו והצמיד את המשקפת לעיניו, מבעד לעדשות נצפו רק משטחי קרח שוממים וקרחוני ענק שכיסו את פני השטח. כבר כמה ימים שהוא מסתובב ברכס ההר הקפוא במרדף אחר איש השלג הענק אך העלה חרס בידו.

הכול התחיל לפני כשלושה שבועות, כאשר הגיעו למשרדו באקדמיה לחקר עולם החי בשוויץ מספר עדויות של מטיילים מאזור הרי ההימאליה שחזרו שוב ושוב על אותה טענה מוזרה: 'האגדה על איש השלג היא אמיתית! עשרות אנשים כבר ראו אותו מסתובב בלילות ולפעמים הוא אפילו מתגנב לכפר הסמוך ולוקח לעצמו עז או שתיים'. מתוקף תפקידו כזואולוג הראשי של האקדמיה הנושא סיקרן אותו מאד אבל מכיוון שהוא היה בטוח שמדובר באגדה כפרית נבערת הוא לא ייחס לכך חשיבות.

עד שהגיע אליו הסרטון, תיעוד חי ואמיתי של איש השלג מצולם מגבו, בערך שלושה מטרים של פרווה לבנה צחורה שגוררת רגליים בכבדות. מקס שלח מיד את הסרטון למעבדת האקדמיה על מנת שיבדקו את אמינותו, אבל התשובות חזרו חד משמעיות: 'הסרטון לא נערך כלל והוא אמיתי לחלוטין'.

מקס התמלא תחושת שליחות והוא החליט לנסוע אל הקצה השני של הכדור, כדי להיות החוקר הראשון בהיסטוריה שישיג ממצאים פיזיים של הענק המסתורי. הוא ניגש אל משרדו של פרופסור מרקוס מנהל האקדמיה וביקש מימון למסע הארוך, פרופסור מרקוס הביט בו מבעד למשקפיו ותהה: 'אתה בטוח שאתה לא רודף אחרי כדור שלג?' שאל. 'יש לי תחושה אמיתית שהפעם מדובר במשהו גדול!' ענה לו מקס בהתלהבות. 'סע לשלום, אבל תקבל מימון רק עבורך ולא למשלחת, אם תחזור עם ממצאים נממן משלחת חיפוש מסודרת, ואני מאוד מקווה שאתה לא מבזבז את כספי האקדמיה לריק...' פטר אותו הפרופסור לשלום.

וכך יצא מקס אל מסע התגלית שלו חדור מוטיבציה לעשות היסטוריה, הוא הגיע אל הכפר הקטן שממנו הגיע התיעוד ופגש את התושבים המקומיים שדיברו בשפה גרונית מוזרה. הוא ניסה לתקשר איתם בעזרת תנועות ידיים והם לא הבינו מה הוא רוצה, רק כשהוא הראה להם את הסרטון המדובר, הם החלו לנופף בידיהם ולצעוק בהתרגשות. הוא הצביע על עיניו ואז על איש השלג בסרטון כאומר: 'היכן ראיתם אותו?' הם הצביעו אל עבר מעלה ההר לכיוון הפסגה, מקס הודה להם ואף חילק להם שוקולדים כאות תודה.

ביום למחרת הוא החל לעשות דרכו במעלה ההר. לאחר טיפוס של מספר שעות הוא מצא מחנה מטיילים קטן, שם הוא פגש את לארי ודייוויד, שני מטיילים אמריקאים נחמדים שהציעו לו להצטרף אליהם לארוחה. תוך כדי שיחתם שאל אותם מקס האם הם נתקלו באיש השלג. 'למעשה, ממש אתמול לפני שבאת ראינו משהו ממש לא הרחק מכאן, כמו דמות ענקית בתוך ערפילי השלג', השיבו לו השניים ודמיונו של מקס ניצת בהתלהבות, הוא היה בטוח שבקרוב מאוד יגיע ל'איש השלג' שהוא מחפש.

וכך מצא את עצמו מקס יושב מחופר בתוך השלג ומתצפת על האזור כשהוא ממתין לאיש השלג, והוא אכן הופיע, רץ לעברו של מקס בשעטה ובנהמות, מקס הבין שהוא הולך להיזכר בהיסטוריה כקרבן הראשון המתועד של איש השלג, וכמוצא אחרון הוא החליט לנקוט בטקטיקה שונה. הוא הפעיל את המצלמה והעמיד פני מת, הגביל את נשימותיו למינימום ולא זז במילימטר, איש השלג ניגש אליו ורחרח אותו, עד שמקס אפילו הרגיש את כובד משקלו ופרוותו החמימה על עורו, איש השלג דחף אותו אך הוא לא הזיז אצבע, רק לאחר דקות ארוכות שהרגישו כנצח, איש השלג עזב אותו לנפשו ונעלם בין השלגים.

מקס חיכה עד שהיה בטוח שהסכנה חלפה, הוא קם והתרגש לגלות כי נותרה עליו קצת פרווה לבנה. 'אני הולך להיות מפורסם!' צהל בליבו. כבר למחרת הוא הזמין טיסה בחזרה לאקדמיה והניח על שולחנו של פרופסור מרקוס את ממצאי הוידאו ואת הפרווה, פרופסור מרקוס סקר את פרצופו של איש השלג מבעד למסך ואת הפרווה הנדירה, הוריד את משקפיו ואמר בהתרגשות: 'בעוד כשבוע נערוך מסיבת עיתונאים שתשודר בכל העולם ואתה תנחה אותה!'

כל כלי התקשורת ברחבי הגלובוס חיכו להודעה 'שתשנה את מה שאנחנו יודעים על עולם הטבע', כלשון הודעת האקדמיה. במסיבת העיתונאים חשף מקס בדרמטיות מול העיתונאים פעורי הפה את הממצאים המדהימים, המצלמות תקתקו ולקול תשואות הקהל העניק הפרופסור מרקוס למקס את אות יקיר האקדמיה. 'עם כל הצניעות, אני חושב שזו התגלית הכי חשובה בתחום הזואולוגיה במאה השנים האחרונות', אמר מקס בראיון לעיתונאים.

תוך כדי שהוא מדבר פרצו שני אנשים לבמה וחטפו את המיקרופון, מקס זיהה אותם מיד – היו אלה לארי ודייוויד ממחנה המטיילים. 'מה הם עושים פה?' תהה מקס. אבל הם לא הניחו לו הרבה זמן לתהייה. לפני שמישהו הספיק להגיב לארי החל לדבר: 'שמי לארי וכפי שתוכלו לראות במצגת שחיבר דייוויד ידידי, אין כזה דבר איש שלג! מדובר בתחפושת מושקעת שהכנו יחד והיא מתאימה לשני אנשים אחד על גבי השני כדי ליצור אשליה של גובה מופרך, אנחנו הקמנו יחד אגודה שמטרתה להילחם בקונספירציות והחלטנו לחסל אותן אחת ולתמיד. תראו כמה קל לגרום לכל העולם להאמין במשהו, אז תתחילו להשתמש בראש שלכם!' זעק לארי תוך כדי שאנשי האבטחה מוציאים אותו מן האולם. רעם מחיאות כפיים נשמע מכל רחבי האולם ואילו מקס ירד מהבמה בבושת פנים, מתעלם מהעיתונאים שעטו אליו בדרכו החוצה...

***

אנו נוהגים להתגאות בהישגים החומריים והגשמיים שלנו, אך עלינו לזכור תמיד שבעולם האמת ההישגים הללו לא שווים מאומה, הדברים היחידים שבהם עלינו להתגאות אלו ההישגים הרוחניים שלנו כמו תפילה במניין, תפילין ושבת, כי אלו הישגים אמיתיים שלנו ששווים לא יסולא בפז.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

מתוך העלון

<iframe src=https://yonlen.tiiny.site/>

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר