התחזקות והתנגדות

תגובות: 0

אם היו אומרים לי בעבר שיום אחד אחזור בתשובה, הייתי פורץ בצחוק גדול. אמנם בסביבתי היו תמיד חבר'ה שהתחילו להתחזק, אבל אני הייתי בטוח שאני לא 'אפול' כמותם.

גדלתי במשפחה חילונית קלאסית. את החגים היינו מציינים בצורה סמלית ובלתי מחייבת. ידעתי מה זה פסח, כיפור, ראש השנה, סוכות וחנוכה. אבל שבת לא הייתה בלקסיקון שלנו, וגם לבית הכנסת לא היינו הולכים.

היה לי חבר אחד עקשן, שתמיד היה מנדנד לי ומפציר בי שאנסה לשמור שבת, אבל תמיד הייתי מסרב לו ואומר: 'עזוב אותך... מה אני שייך לדברים הללו?' הדבר היחיד שהוא הצליח לסחוב אותי היה להרצאות מעניינות של כל מיני רבנים ודרשנים.

פעם אחת, כשהייתי בן 16, הלכתי עם החבר הזה להרצאה של איזה דרשן. ההרצאה לא דיברה אלי במיוחד, אבל ביציאה מהאולם פגשתי את האדם שגרם לי למהפך. זה היה אדם צעיר שהיה מוסר שיעור בבית כנסת סמוך. הוא התחיל לדבר איתי, ולמעשה יותר משהוא דיבר איתי, הוא ידע להקשיב לי.

התחלתי להסביר לו איזה קושי יהיה לי אם אתחיל לשמור שבת ולקיים מצוות. הוא שמע אותי בתשומת לב, והציע שבמקום שאתרכז בדברים הקשים והמרתיעים, שאבוא להשתתף בשיעור תורה, שזה החלק הנחמד והכֵּייפי של היהדות. שאלתי אותו: 'גם אם אני לא שומר שבת, אני יכול לבוא לשיעור?' והוא השיב: 'בטח, למה לא?'

וכך התחלתי להשתתף בשיעורים של אותו אדם, ופשוט נהניתי מכל רגע. תדעו לכם שאין מה להשוות לימוד תורה לשום לימוד אחר. זה פשוט ממלא את הנשמה בתענוג בלתי מוכר. יש בלימוד הזה סיפוק וטעם רוחני שפשוט ממכר אותך...

ואז, כשהתחלתי ללמוד בשיעורי התורה, התחלתי פתאום להכיר את היופי שבקיום המצוות. הכרתי את הרעיונות שמאחורי החגים השונים ואת הטעם המיוחד של שמירת השבת. פתאום שום דבר לא היה נראה לי קשה. אדרבה, חשתי השתוקקות אדירה לקיים כמה שיותר מצוות ולשאוב כמה שיותר סיפוק והנאה רוחניים.

שלא תבינו אותי לא נכון, היו לי קשיים לא מעטים. למשל, ההורים שלי לא קיבלו את הדבר בעין יפה. הם היו אומרים לי: 'לא צריך להגזים ולהיות ממש 'דוס'. מספיק להיות יהודי טוב'. אבא שלי, היה יכול לומר לי בשבת בהומור: 'תעשה מצוַת כיבוד אב, ותדליק לי בבקשה את האור'... אני הייתי מסביר להם מהי תורה, ושזה ספר הוראות של הקדוש ברוך הוא כיצד יש להתנהג בעולם שהוא ברא, אבל לא תמיד היו הדברים נופלים על אוזניים קשובות.

הניסיונות היו קשים ורבים, וגם בחברה הסובבת אותי לא כל כך הבינו מה נפל עלי ומדוע אני משתנה להם מול העיניים. אבל הקדוש ברוך הוא עזר לי על כל צעד ושעל, והוביל אותו בדרך הנכונה עד המקום שבו אני נמצא היום.

כיום אני כבר כמה שנים שומר תורה ומצוות - ולא רק אני. אמנם אמא שלי עוד לא כל כך בקטע, אבל אבא שלי ואחותי כבר התקרבו ליהדות וחזרו בתשובה. בקיצור, אבא שלי כבר לא 'מכבד' אותי במצוות כיבוד אב של הדלקת האור בשבת...

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר