לשנות את החיים

הרב אבי בן אבנר תגובות: 0

ניקולס כסס בעצבנות את שאריות הנייר והמתין בחוסר סבלנות לטלפון שיצלצל. בימים האחרונים הוא קיבל עדכונים ממספר מודיעים משטרתיים, שהמבוקש שלו המכונה 'ג'ימי ידי זהב' נמצא כפי הנראה בעיירה נידחת במזרח המדינה. מיד כשצלצל הטלפון הוא מיהר להרים אותו בחוסר סבלנות: 'כן, מה קורה. האם יש זיהוי ודאי?' ניקולס הקשיב היטב לנאמר מצדו השני של הקו, ולבסוף עלה על  פניו חיוך של סיפוק. 'אני מגיע!' הודיע בדרמטיות ומיהר לנתק את הטלפון ולצאת במהירות מהמשרד.

כבר שנים שתיק החקירות של הפורץ המבוקש במרכז המדינה פתוח ללא יכולת להגיע לקצה חוט, ולעלות על עקבותיו. הוא התפרסם כפורץ כספות מקצועי, ששום מנעול או כספת אינם חסינים בפניו. ברחבי המדינה הוא היה מוכר בשם 'ג'ימי ידי זהב', שם שגרם לפחד ממשי בבתי העשירים שידעו שביקור שלו בביתם יכול לרוקן אותם מנכסיהם. המידע שהגיע כעת הוא על אדם בשם 'אלן מאהון', שמו החדש של 'ג'ימי ידי זהב' שהספיק בינתיים לשנות את שמו ולהקים משפחה חדשה עם שני ילדים. ההחלטה של ניקולס הייתה נחושה, הוא לא ייתן לאלן לחמוק מפניו לאחר שנים כה רבות של בריחה משלטונות החוק, הוא יעצור אותו ויעמיד אותו למשפט הוגן על מעשיו במשך כל השנים.

כבר בתחילת הקריירה של ניקולס, הוא התמנה כראש הצוות שהוטל עליו לתפוס את 'ג'ימי ידי זהב' אבל המאמצים היו לריק. במשך שנים רדפו אחריו במקומות שונים ברחבי המדינה, אבל לאכזבתם תמיד הם הצליחו להגיע לאחר שג'ימי ביצע את עבודתו. פעם אחת בלבד הצליח ניקולס לעצור את 'ג'ימי ידי זהב' במהלך ניסיון פריצה, אבל במהלך המעצר הצליח הלה להשתחרר מהאזיקים ולברוח. מאז חיפש ניקולס כל שביב של מידע על מנת לעצור את הפורץ המוכשר ולהשיב לעצמו את כבודו האבוד.

ההכנות נעשו במהירות, וניקולס יצא לעבר העיירה שבה נמצא 'ג'ימי ידי זהב'. הוא קיווה מאד שהפעם זאת תהיה הפעם האחרונה. מה שניקולס לא ידע - הוא שלפני ארבע שנים החליט ג'ימי לחזור למוטב, השמיד את כלי הפריצה שהיו לו, שינה את שמו לאלן מאהון והקים משפחה נורמלית לכל דבר. באותו יום התקיימה מסיבת יום ההולדת של בנו הגדול. למסיבה הגיעו החברים מהגן עם הוריהם והשמחה הייתה גדולה, אלן ואשתו הביאו שולחן ארוך שעליו ניתן היה להכין יצירות שונות, חומרי הגלם ליצירות היו מונחים בתיבת ברזל גדולה, הילדים התעסקו ביצירות במשך שעות והשתמשו בחומרים מגוונים. ההורים ישבו להם ברוגע בחצר ונהנו מפעילותם של הילדים.

ילדה כבת שלוש שהשתתפה ביצירות, חיפשה ללא הפסקה דבק דו צדדי מיוחד, אבל לא מצאה אותו על השולחן. היא החליטה לחפש בתיבה הגדולה, ולשם כך נכנסה אל תוך התיבה הגבוהה כדי להביא את הדבק, אבל לרוע מזלה נסגרה עליה התיבה בחבטה. הבלגן שנוצר הזעיק למקום את ההורים שנבהלו למראה התיבה הסגורה, הם ניסו לשווא לחפש את המפתחות עד שהבינו שהם נמצאים בתוך התיבה, ובאפילה המוחלטת ששרה בתוכה לא היה סיכוי שהקטנה בת השלוש תוכל למצוא אותם ולפתוח את מנעול תיבת היצירות.

'הצילו!' זעקה האם, ניתן היה לשמוע קולות בכי חלושים מתוך התיבה. אך כולם עמדו סביבה  אובדי עצות, הם הבינו היטב שתוך זמן קצר יגמר החמצן שבתיבה ואת מה שיקרה לאחר מכן, הם אפילו לא ניסו לדמיין...

אלן או בעצם 'ג'ימי ידי זהב' ניגש לעשות את מה שלא עשה ארבע שנים: הוא התייצב מול התיבה וניסה ללמוד את פעולת מנגנון הנעילה. נכנס לתוך הבית כשבידיו חוטי ברזל והחל לעבוד על פתיחת התיבה...

ממש באותם דקות נכנס ניקולס אל הבית כששוטרים חמושים לצדו. הוא קלט אותו מיד כשנכנס אל הבית, אבל לא ניסה לברוח. במשך דקות ארוכות הוא המשיך לעבוד על פתיחת המנעול וניסה לפתוח את התיבה, כשכולם עוצרים את נשימתם ומקווים להצלת הפעוטה. המנגנון היה ישן וחלוד ו'ג'ימי ידי זהב' השתמש בכל היצירתיות שלו כדי לפתוח את התיבה.

ניקולס עמד מהצד והביט במעשיו של המבוקש שלו, מיד כשנכנס לבית הבין את המתרחש לנגד עיניו, והמתין בסבלנות לחילוצה של הילדה. לאחר מספר דקות נשמע ה'קליק' המיוחל ואנחת רווחה נפלטה מפיות הנוכחים. הילדה הקטנה שכבר הפסיקה לבכות, הייתה מפוחדת והתקשתה לנשום כשהאם הרימה אותה בזריזות מן התיבה כשהיא בוכה מהתרגשות...

'ג'ימי ידי זהב' התקרב אל ניקולס והושיט לו את ידו. ניקולס הבין שג'ימי יכל ללא ספק לברוח, כאשר הבחין בו. ובכל זאת העדיף להישאר כדי להציל את הילדה. ניקולס הרגיש שהאדם שעומד לפניו הוא לא 'ג'ימי ידי זהב' הפורץ חסר הרגש, הוא הבין שהאדם שעומד מולו החליט החלטה נחושה להשתנות. 'חשבתי לרגע שאתה 'ג'ימי ידי זהב' רק הוא מסוגל לפתוח תיבה שננעלה בצורה כזו מסובכת, בזמן כה קצר' סיים את דבריו בקריצה, ויצא מן המקום...

***

בראש השנה יש לנו הזדמנות לשנות כיוון, ולהתחיל הכול מהתחלה. אם רק נקבל על עצמנו לשוב למוטב, נזכה להיכתב לשנה טובה ומבורכת ולחיים טובים ולשלום.

 

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר