בודד על הצוק

אריק סגל תגובות: 0

גריי היה חובב צניחה חופשית מושבע. אחת לכמה חודשים היה שוכר מטוס עם חבריו, טוען אותו בציוד צניחה, וקופץ מהמטוס יחד עם חבריו הוא אהב לומר ששם מלמעלה 'הכול נראה אחרת'. גריי שגם היה טייס במקצועו אהב את הרגעים בהם הוא תלוי בין שמים לארץ, וצונח במהירות בנפילה חופשית של כמעט 3000 מטרים, רק 1000 מטרים לפני הנחיתה הם היו פותחים את המצנח, שהנחית אותם באיטיות אל פני הקרקע. באחד הימים הגיעו גריי וחבריו פול, ג'סטין ומייק, לצניחה חופשית. ארבעתם היוו חבורה מגובשת שיצאה לצניחות חופשיות ולמופעי ספורט אתגרי באופן קבוע. חברותם החלה כחיילים בצבא האמריקני כאשר מייק היה טייס והם צנחנים. מאוחר יותר הצטרף מייק לפלוגת הצנחנים והפך לאחד מהחבורה.

הארבעה עלו על המטוס, והוא הגביה רום במהירות. גריי ידע שבעוד דקות אחדות יגיע המטוס לגובה האידיאלי, וליבו החל להלום כמו לפני כל צניחה. הוא הביט מבעד לחלון והופתע לגלות כי הקרקע נראית לו שונה מהרגיל. הם היו רגילים לטוס באזור מישורי, שם הייתה הצניחה קלה ונעימה, והנוף שנשקף היה מופלא. כעת ראה גריי הרים וצוקים תלולים, אותם לא זכר שראה מימיו. וכאילו לא די בכך נפתחה לפתע דלת המטוס. 'משהו מעט מוזר פה!' צעק גריי לחבריו, מנסה להתגבר על רעש הרוח. גריי התקרב אל הדלת כדי לסגור אותה. ובאותו רגע חש דחיפה עזה ומצא את עצמו מושלך מהמטוס אל הקרקע. הוא כמעט איבד את עשתונותיו. כעבור שניות אחדות התעשת גריי והביט אל מד הגובה שצמוד היה לזרועו. הוא ידע שבגובה הנמוך הזה סיכוייו לשרוד את הנפילה קלושים, המצנח לא יספיק להיפתח לפני שיגיע אל הקרקע. מחשבה נוספת שחלפה בראשו, הזכירה לו שהוא נוחת על פני צוקים חדים, וסלעים משוננים.

גריי לא התייאש, הפעיל את המצנח ונפילתו החלה להיבלם. הקרקע התקרבה במהירות והוא היה בטוח שהוא יתרסק על אחד הסלעים, אך אז החלה רוח חזקה לנשוב, והמצנח ואתו גריי החלו לשייט באוויר, עד שכעבור כעשרים דקות הוטח גריי אל אחד הצוקים הגבוהים כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו.

קשה לתאר את שעבר על גריי במהלך שלושת החודשים הבאים. במשך יומיים שכב על הצוק ללא אוכל ושתיה, ורק אז הצליח לרדת ממנו תוך שהוא מסתכן בנפילה וריסוק אברים. הוא ניזון מפירות יער, שתה מים ממעיינות ונאלץ לישון תחת כיפת השמים כשהוא הודף חיות טרף. בנוסף, האזור שבו 'נחת' גריי היה מקום מקלט לפושעים מקסיקנים שהפכו את האזור לנקודת המוצא של פעילותם הנפשעת, ולא פעם היה גריי קרוב למוות. שלושה חדשים קשים ביותר עברו על הצנחן שבמהלכם הוא היה משוכנע עשרות פעמים, כי הנה הגיעו חייו לקיצם והמזל שעמד לו עד כה – תם ונגמר. אלא שלמרות זאת, רצון החיים שלו גבר, וביום בהיר אחד מצא גריי את עצמו ניצב על גבולה של מקסיקו, כשהוא מחפש את השגרירות האמריקנית. לקונסול שקיבל את פניו הסביר כי הוא אזרח אמריקני שאיבד את דרכו, הקונסול דאג לו והוא נשלח חזרה לארצות הברית. גריי חזר לביתו והחל לחקור מה עלה בגורלם של חבריו - פול, ג'סטין ומייק. להפתעתו הוא גילה שמועה מעניינת שהם הפכו לאנשים עשירים ובבעלותם חברה המשכירה מטוסים ומצנחים לצניחה חופשית. לאחר חקירה מעמיקה נפרשה התמונה המחרידה לנגד עיניו. חבריו השליכו אותו מן המטוס כשהם בטוחים כי הוא לא ישרוד את הנפילה, ובטח לא את החיים בצוקים השוממים המאוכלסים בחיות טרף. לאחר נפילתו, תבעו השלשה את חברת הביטוח, בטענה כי דלת המטוס נפתחה והם איבדו את חברם, החברה שהעדיפה להשתיק את הסיפור החליטה לפצות אותם. ובמיליונים שגרפו לכיסם הקימו את החברה, בה הם ממשיכים כפי הנראה בביצוע פשעיהם המחרידים. גריי החליט כי הוא לא יפנה למשטרה, בפרט לאור העובדה שאין לו הוכחות.

*

הבחור הצעיר שהופיע במשרדי החברה של מייק, ג'סטין ופול, סיפר להם שהוא מבקש לחוות צניחה בקרוב והיה שמח לבצע זאת דרכם. השלשה חקרו מעט את הצעיר ולאחר שגילו שאין לו בני משפחה הבינו שנפל לידיהם טרף קל. הם הציעו לו לטוס אתם ומיהרו לבטח את הטיסה בסכום כסף גדול. התכנון היה פשוט: במהלך הטיסה יושלך הצעיר אל מותו, וכספי הביטוח על 'האסון' יוזרמו לחברה. ביום המיועד, טיפסו הארבעה אל המטוס הקטן, וגריי שסיכם עם הטייס קודם לכן שהוא יחליף אותו תמורת תשלום, חבש קסדה והרכיב משקפיים כהים המריא במהירות. כעבור מחצית השעה הביטו שלשת הפושעים אל הדלת וחיכו שתיפתח כפי שסוכם עם הטייס - אך הדלת נותרה סגורה. הם ניסו לסמן לטייס, אך המטוס החל להנמיך טוס עד שנחת על צוק בודד, הדלת שנפתחה סוף סוף גרמה לשלשת החברים המופתעים לצאת מהמטוס כדי לבדוק מה ארע, באותה שניה התרומם המטוס כשהוא מותיר אותם על הצוק. גריי הוציא את ראשו מתא הטייס ואמר: 'זוכרים אותי חברים? על הצוק הזה חייתי במשך יומיים בלי אוכל ושתייה. כעת תכירו גם אתם את המקום, ואל תדאגו, הביטוח ישלם על האסון שפקד אתכם...'

השלושה החלו להתחנן על חייהם אך גריי השאיר אותם על הצוק. כעבור יומיים, כאשר שלשת הפושעים חוו את הרגעים הקשים ביותר בימי חייהם, הופיע מסוק משטרתי שנחת על הצוק, ואסף אותם באזיקים אל בית המעצר...

***

בפרשת השבוע אומר יעקב אבינו לרחל כי 'אחי אביה הוא' והמדרש מסביר שכוונת יעקב הייתה: 'אחיו אני ברמאות'. חז'ל מסבירים כי יעקב לא השתמש ברמאות, אולם הוא הכיר היטב את תכסיסי הרמאות של לבן וידע כיצד להינצל מהם. הרמאי בטוח תמיד כי עלה בידו להפיל את התמים והקורבן התורן, אך לכל מטבע יש שני צדדים ובסופו של דבר מגיע הרמאי על עונשו. 

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר