הרשו'ת לשאול

רבני שלום לעם תגובות: 0

הרשו'ת לשאול

 

גל: אני מחפש מישהו, אבל אחד שהוא 'צדיק אמיתי' שיחזק אותי בעבודת השם, אני בטוח שאם הוא ידריך אותי וילווה אותי, אני יתקדם הרבה יותר. יש לי שאיפות גדולות, אבל אני לא יודע מה החשיבות של כל מצוה, בשביל שאני ישקיע בתורה ובמצוות. אני לא יודע בדיוק מה מצפים ממני, ומה הייעוד שלי.. אולי אתם יכולים לעזור לי? אני מרגיש שיכולתי להיות הרבה יותר טוב, עם יד מכוונת...

הרב: שלום גל. קודם כל עליך לומר תודה רבה לה' שעדיין יש בך רצון להתקדם ולהתקרב לבורא, ויש לך שאיפות גדולות להתקדם ולהפוך למושלם עד כמה שניתן. כעת העבודה היא להתחיל וליישם זאת והעבודה מתחילה מ'הדברים הקטנים' צדיק לא הופך להיות כזה ביום אחד, המעשים הגדולים מתחילים דווקא מהדברים הקטנים. הרבה מעשים קטנים יהפכו אותך לאדם גדול, למרות שבהתחלה זה 'לא מדבר אליך' תתחיל בדבר אחד קטן טוב, תיישם אותו וכך 'מצווה גוררת מצוה' ותגלה פתאום שהתקדמת המון...

גל: אני מסכים. אבל אני צריך איזה 'צדיק' שייתן לי על הראש ויעזור לי...

הרב: אם תחכה לצדיק הזה, יתכן והחיים יחפו ואת הצדיק שאתה מחפש לא תצליח למצוא... בזמן שאתה תחפש את הצדיק הזה, אתה יכול להיות צדיק בעצמך. חז'ל למדו אותנו 'אם אין אני לי – מי לי' בזמן שתתחיל לעבוד על עצמך תראה לפתע שפתאום מגיעה יד מכוונת ויבוא אותו אדם שיראה לך את הדרך, דוד המלך ע'ה בתהילים אומר שהקב'ה 'מורה לחטאים דרך' הוא שולח מדריך ומכוון, נותן מצפון ותחושת סיפוק ממעשים טובים ותחושת תסכול והחמצה ממעשים רעים, כדי להוביל את האדם לדרך הנכונה.

גל: אז למה אין את הצדיק שהוא כמו נביא ויראה לי את הדרך הנכונה לתקן את הנשמה שלי?

הרב: בדורות הקודמים היו צדיקים ונביאים אמיתיים שעשו מופתים וגילו דברים ברוח הקודש, אבל היום זה לא קיים, וזו בדיוק ההתמודדות של הדור שלנו לעבוד את ה' מתוך החושך והבלבול כשרוח פירה וטומאה מסתובבת ברחובות, ורוח הקדושה נעדרת. בשביל זה נולדת בדור הזה כדי לתקן זאת ולהתמודד עם הניסיונות הללו, אם היה צדיק שיכוון אותך הייתה מאבד את הבחירה החופשית שלך שבשבילה הגעת לדור הזה.

גל: אז מי יכוון אותי לדעת מה טוב ומה רע?

הרב: בשביל זה יש לנו את מורי הדרך שבכל הדורות שהם היו צדיקים אמיתיים והורו לנו את הדרך, וכתבו והנחילו אותה בספריהם לדורות הבאים, מה שנשאר לנו זה להיצמד לאותם ספרים קדושים ולקחת ברצינות ובצורה מעשית את ההדרכה שלהם לחיינו. לדוגמא: אתה יכול להתחיל ללמוד בספר 'מסילת ישרים' של הרמח'ל (רבי משה חיים לוצאטו) ותראה כיצד אתה הופך לאדם אחר.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר