הטריק המבריק

רבני שלום לעם תגובות: 0

הטריק המבריק – איתי גלבוע

'להיכן נעלם שוב הכיסא?!' ג'ימי לא הצליח להבין מה קורה והוא הרגיש שמישהו מתעתע בו, עיניו סרקו בדקדקנות את הגינה המפוארת, והפליאה בליבו רק גברה מרגע לרגע. הוא הבין שהוא חייב לעשות משהו, רק שהוא לא ידע מה לעשות.

הכול התחיל באותו יום מאושר שג'ימי ציפה לו שנים רבות, לא שהיה חסר לו משהו בדירת הפאר בה התגורר קרוב לשתיים עשרה שנה, אבל מעולם זה לא סיפק אותו. הוא רצה להגשים חלום, והחלום שלו היה מאז ומתמיד להתגורר בווילה יוקרתית ומנקרת עיניים שתספר לכולם כמה הוא שווה באמת. ההחלטה כמובן הייתה קלה יותר מהביצוע, אבל לא אחד כג'ימי יעצור בדרך ליעד השאפתני שהציב לעצמו. שעות ארוכות הוא ישב עם טובי הקבלנים והאדריכלים עד שבחר את הטובים מבניהם שהצליחו לקלוע לטעמו האישי, לילות שלמים הוא בילה על מפות ושרטוטים כדי לחשב כל מילימטר בדירה ולדאוג שלא תהיה שום סטייה בווילת חלומותיו. העבודה התארכה מעבר למצופה, מה שהגדיל את העלויות במקביל לקצב התקדמות הבנייה, אבל לג'ימי זה רק עשה טוב, כשכולם ישמעו כמה הוא השקיע בווילה שלו - הם רק יתחילו להבין במה מדובר...

היום שבו נכנס לווילה היה מבחינתו היום החשוב ביותר בחייו: 'זה לא הדירה', הסביר ג'ימי לחבריו, 'מה שמרגש אותי זה העקביות שלי מתחילת הדרך ועד לגמר המוצלח של העבודה'.

בלילה הראשון נרדם ג'ימי על מיטתו המפנקת רגע לאחר שהניח את ראשו על כריות הנוצות החדשות, אבל בלילה השני הוא כבר לא הצליח להירדם כל כך מהר. זה קרה לאחר שהוא טייל בהנאה בגינה המפוארת שהקיפה את הווילה מכל צדדיה, הוא צעד בנינוחות ובאיטיות ושאף עמוק את ריחם המשכר של אילנות הפרי הנטועים בסדר מופתי. וכשעיניו נפלו על הפינה הדרומית בגן הוא עצר את הליכתו באחת: מתוך שבעת העציצים שהונחו בפינה ההיא עמדו שם רק ששה, אחד מהם נעלם. לא היה לו ספק שכל העציצים היו שם כשנכנס לדירה, הוא אכן לא ספר אותם, אבל הוא הרי הצהיר יותר מפעם אחת שהוא לא נכנס לדירה לפני שהפריט האחרון מסודר על מקומו כראוי, הוא ניסה לברר אצל חברת הגינון אם בכל זאת הייתה תקלה או טעות, אך הללו הבהירו כי ההזמנה בוצעה במלואה וכל שבעת העציצים הובאו ואף הונחו במקומם בגינה. לג'ימי לא נותרה ברירה אחרת אלא להזמין עציץ חדש, ודאגה גדולה החלה מנקרת בליבו.

שבוע חלף, והדאגה כמעט ונשכחה מלבו של ג'ימי, ואז ביום בהיר היא חזרה אליו במלוא העוצמה. ג'ימי יצא בשעות הצהריים המאוחרות לגינה, כשלפתע, תוך כדי הליכה הוא הציץ לתוך הבריכה וקפא על מקומו: הבריכה הייתה ריקה מדגים. הוא כופף את ראשו שוב לעבר המים ומלבד לצללית פניו החיוורות הוא לא ראה שם מאומה. הוא כבר לא ידע מה לחשוב מרוב הלם, הוא לא רצה להאמין שמישהו הצליח לחדור לגינה השמורה שלו, אבל המציאות הייתה חזקה ממנו. הוא ניסה להרגיע את עצמו, והחליט שבפעם הבאה הוא כבר לא ישתוק אלא יפעל כמו שצריך. 

הפעם הבאה הגיעה אחרי שלשה שבועות שעברו עליו במתח גדול, בפעם הזאת בחרה היד הנעלמת בכיסא אחד מתוך ארבעת הכיסאות שעיטרו את השולחן העגול שבמרכז הגן. ג'ימי הבין שאם הוא רוצה לשמור על שלמות הגן מבפנים הוא יהיה חייב לוותר על היופי מבחוץ, ויממה לאחר מכן כבר הייתה הגינה מוקפת בגדר חדשה, גבוהה וצפופה מהקודמת, שאמנם כיערה את המראה החיצוני של הווילה, אבל הבטיחה את השמירה בצורה הרבה יותר טובה.

חודשיים עברו ללא שום אירוע חריג, ושלוותו של ג'ימי חזרה אליו ככל שחלפו הימים, ונדודי השינה החלו להתרחק ממנו. באחד הלילות, כבה לפתע האור ברחבי הווילה, ג'ימי קם במהירות ממיטתו, וכשיצא מחדרו וגילה שיש קצר חשמלי בכל הדירה, החלו פעמוני אזהרה לצלצל במוחו. הוא ידע שכשהבית נמצא באפילה זוהי ההזדמנות הטובה ביותר לגנבים לבוא ולפעול באין רואים, ומבלי להתמהמה לרגע הוא צלצל לחשמלאי שיזדרז לבוא ולתקן את התקלה, החשמלאי שהתגורר קצת רחוק הבטיח להגיע מהר ככל האפשר, וג'ימי הלחוץ רקע ברגליו על הרצפה על כל דקה שחלפה. חמש דקות לאחר מכן נשמעו דפיקות בדלת, והחשמלאי נכנס מתנשף כולו כשג'ימי מכוון אותו לארון החשמל הראשי. החשמלאי פתח את הארון, והחל לחפש את מקור התקלה בעזרת הפנס שבידו.

'אתה לא מאמין!', אמר לפתע החשמלאי: 'מישהו חיבל בחוטי החשמל בתוך הבית שלך, כאן הכול תקין, אבל החוטים מבפנים כנראה קרועים!'. ג'ימי נבהל, ובברכיים כושלות ליווה את החשמלאי לתוך חדרי הבית כדי לאתר את מקום החבלה בחוטי החשמל. החשמלאי מישש בחושך, חיפש ובדק בכל חדרי הבית עד שלפתע הפנס שלו כבה. הוא מיהר לרכבו כדי להביא פנס חדש, וג'ימי קיווה כי הבעיה תיפתר, או שלפחות התעלומה תתגלה במהירות.

והיא התגלתה די מהר... חמש דקות נוספות עברו כשלפתע נשמעו נקישות בדלת. ג'ימי ירד בזהירות וגילה מולו אדם עם תיק עבודה כשהוא מתנשף כולו: 'מי אתה?', שאל אותו ג'ימי בחשש: 'אני החשמלאי, הזמנת אותי לא?!'. הראש של ג'ימי הסתחרר, הוא לא הבין מה קורה פה, אבל בדיקה מדוקדקת שערך לאחר מכן גילתה במהירות את התרמית: עשרות חפצים יקרי ערך בשווי של עשרות אלפי דולרים, נעלמו מהדירה יחד עם החשמלאי הראשון שהצליח לחדור לדירה והפעם מהדלת הראשית...    

***

הצבת גדרים וסייגים הינה הדרך הטובה ביותר להרחיק את האויב מהבית, אך כל זה לא יעזור אם לא ניזהר שלא להיסחף אחרי הפיתויים הקורצים לנו מעבר לדלת, וניזהר עוד יותר שלא נסלול להם במו ידינו את הדרך לתוך ביתנו פנימה.    

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר