הבומרנג

רבני שלום לעם תגובות: 0

הבומרנג - אריק סגל

הידיעה על אירוסיו של ריקרדו מסינה לבתו של התעשיין אנחל גלאן התפרסמה במהירות רבים וטובים בירכו על השידוך המוצלח. ריקרדו היה גבר מוצלח שהתפרסם כאדם עם מילה שאוהב לעזור ולסייע, ואפילו להושיט יד לחבר בעת צרה. אמנם הוא הגיע ממשפחה ענייה ומעוטת יכולת, אבל הוא ידע לגשר יפה על החיסרון הזה בעבודה עצמית מעולה. שלושה צעירים בני גילו ששנאו אותו בכל ליבם, רתחו מזעם כששמעו את בשורת האירוסין. השנאה ביניהם החלה עוד בימי בית הספר, כאשר ניסו השלושה להסיט את ליבו של הצעיר דל האמצעים לסייע להם בפעולות פשע כאלו ואחרות. אך הוא, לא רק שלא ניאות אלא אף מסר את שמותיהם לידי מנהל בית הספר והם נעצרו ונשלחו למוסד לעבריינים צעירים. מאז הבטיחו לעצמם כי ינקמו בו בבא העת, ונדמה היה שהידיעה על אירוסיו המוצלחים לבתו של התעשיין האמיד – אנחל גלאן סיפקה להם הזדמנות טובה ואולי גם אחרונה לקיים את הבטחתם.

זמן קצר לאחר מכן, נפגשו השלושה בביתו של אחד מהם כדי לתכנן איך יוכלו לנקום בשנוא נפשם. לאחר שנוכחו שאין בידם חומר ראוי, העשוי להכפיש את הצעיר המוצלח, הציע אחד מהנוכחים, הצעה אחרת: 'עלינו ליצור סיטואציה שבה המידע המכפיש על ריקרדו יגיע בהפתעה לידי משפחת אשתו לעתיד. במידה והדבר יצליח, ישליך אותו חמיו המיועד לכל הרוחות בלי לבדוק את נכונות המידע'.

'איך נעשה זאת?' שאלו החברים והאחד קפץ והשיב: 'נמתין ליום שבו יהיו ביחד ריקרדו וחמיו לעתיד ואז נכפיש אותו בקולי קולות לעיני חמיו...' שני החברים הקשיבו בעיניים נוצצות לרעיון שהחל לפתע לרקום עור וגידים, ושמחו לשמוע כי כל מה שעליהם לעשות הוא להשקיע סכום כסף עבור שחקן שיבצע עבורם את המשימה והם כמובן החליטו להוציא את המשימה לפועל. כעבור יומיים מצאו השלשה שחקן מתלמד בסוכנות השחקנים שהסכים תמורת סכום לא גבוה להשתתף בתפקיד. הוא למד היטב את תפקידו עד שנדמה היה שזה ממש אמיתי.

'כל מה שנותר כעת לעשות, הוא לבחור עבורי שם במה. אינני מוכן להופיע בתפקיד כזה בשמי האמיתי...' אמר השחקן. 'תבחר לך איזה שם שתרצה...' אמרו לו השלושה בלגלוג, הלה הסתכל מהחלון והבחין במכונית חולפת שעליה היה את השם: 'ריו פנטון, מעליות בע'מ'

'בחרתי שם: ריו פנטון' אמר השחקן והשלושה טפחו על שכמו על בחירת השם המוצלח. ארבעה ימים לאחר מכן, שמעו השלושה שריקרדו מתכנן להגיע לתערוכת אמנות מפוארת ביחד עם חמיו לעתיד. הם עדכנו במהירות את השחקן שלהם 'ריו פנטון' על המועד המיוחל והלה הבטיח שהוא מוכן לתפקיד בצורה הטובה ביותר.

היום המיוחל הגיע והתערוכה החלה. כמחצית השעה לאחר פתיחת האירוע נראה ריקרדו נכנס לאולם ודקות אחדות לאחר מכן נכנס גם חמיו, התעשיין המפורסם. ריקרדו פנה לחמיו העתידי והשנים שוחחו בלבביות. כשלפתע, התפרץ לשיחתם צעיר שפניו שטופים בדמעות. הוא בכה וצעק ולא ניתן היה להבין את דבריו. רק לאחר דקות ארוכות הוא החל לדבר וריקרדו המזועזע שמע את ההאשמות שהלה מטיח בו לעיני חמיו: 'גנבת ממני אלפי דולרים! כבר שנים שאתה מתעלל בי ולא מחזיר לי את הכסף! רמאי! נוכל!'. ריקרדו לא ידע אפילו כיצד לענות, והלה המשיך לתאר את מצוקת משפחתו שזקוקה לכסף, כדי להמשיך ולהתקיים ותיאר כיצד ריקרדו לא רק התכחש לחוב, אלא אף שלח בריונים שיאיימו עליו שיחדל לבקש את כספו.

ריקרדו, עמד המום ולא היה מסוגל להגיב, אך חמיו התעשת במהירות. הוא שאל בסבר פנים חמורות את השחקן לשמו והלה השיב בביטחון: 'ריו פנטון, אני בסך הכול מבקש צדק ואת הכסף שלי בחזרה...'

'האם אתה קרוב משפחה של סרחיו פנטון'? שאל שוב האיש המבוגר והלה המשיך את המשחק: 'כן בוודאי, אנחנו קרובי משפחה!' להפתעתו הרבה, פניו של אנחל גלאן נעשו זועמות והוא החל לצעוק: 'ידעתי! ידעתי שאתה שייך למשפחת פנטון הנבזית, זיהיתי זאת בקלות לפי תווי הפנים שלך. תמסור לסרחיו שאם הוא מנסה עוד פעם אחת להוציא ממני כסף, רע ומר תהיה אחריתו!' השחקן ההמום, הסתובב ונמלט במהירות מן המקום. ואז הסתובב אנחל לחתנו ואמר: 'אל תדאג, סרחיו פנטון הוא אבי משפחת פשע שחיה בעיר הזו עד לפני חמש שנים. הוא ניסה להתנכל לעסקיי אך אני דאגתי לכך שמצוד בינלאומי יתנהל אחריו. מאז הוא נשבע לנקום בי, לגזול את כספי ולהכפיש את שמי. הוא ניסה כנראה לשלוח קרוב משפחה תמים שלו שאפילו לא מודע למעשיו כדי שיכפיש את שמך, ויצליח להרוס את אושרה של בתי, טוב שזיהיתי אותו בזמן ומשימתו נכשלה...'

***

הפסוק במשלי מלמד אותנו: 'ברצות ה' דרכי איש, גם אויביו ישלים איתו' כאשר אדם מתנהל נכון, עושה את המוטל עליו ומקיים את מצוות בוראו, הרי שמשמים מסייעים לו, שגם אויביו המנסים להרע לו, נאלצים להשלים עם הצלחתו והם נכשלים מול הגנתו של הבורא.

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר