איך אני יכול לעזור לעם ישראל?!

דיבורים טובים

אשה מסכנה עמדה ברחוב ובכתה. ילד צעיר ניגש אליה ושאל: למה את בוכה?!
אמרה לו האשה: אני צריכה לשלוח מכתב מאוד חשוב למדינה רחוקה, שם נמצא קרוב משפחה שלי שהבטיח שיעזור לי וישלח לי כסף. אני במצוקה גדולה, עומדים לזרוק אותי לרחוב בקרוב אם לא אשלם שכירות. אבל אין לי כסף אפילו לקנות את הבול. הילד הוציא כמה מטבעות קטנות ונתן לה.
כמה שבועות אחר כך היא פגשה אותו בחיוך גדול: "תדע לך שהמעשה הקטן שלך הציל משפחה שלימה".

גם אם אתה מרגיש ממש קטן, חסר יכולת וחסר כשרונות, אין מצב שאתה לא יכול לעזור לעם ישראל. והסיבה היא מאוד פשוטה. עם ישראל כולו הוא כמו גוף אחד שמחולק להרבה אברים. ולכל חלק בגוף יש משמעות מיוחדת והוא יכול לתרום לגוף כולו, מעצם זה שהוא עושה את תפקידו.
וגם למעשים שנראים לנו ממש ממש קטנים יכולה להיות השפעה גדולה ואדירה.
לתועלת הכלל ריכזנו כמה דברים שיכולים להועיל מאוד.
|| סור מרע
הימנע מאנרגיה שלילית שמשפיעה ומחלחלת. אל תדבר דיבורים שליליים, שקר לשון הרע, רכילות, וכו'. אל תעודד שנאה, אל תתן יד למחלוקת או לפירוד לבבות.
דיבור שלילי קטן מחולל נזק גדול.
*
הימנע ממעשים רעים, בכל תחום. גם למעשים שנעשים בסתר יש השפעה על המציאות כולה. אנחנו חולקים מרחב משותף, כולנו הולכים על אותה האדמה. וכל מעשה שלילי הוא כמו אדם שקודח חור בתא שלו בספינה גדולה עם המון נוסעים.
*
אין צורך להתעסק בחדשות ובתחזיות עתידיות. זה רק מעורר פחד וחרדה ואין בזה שום תועלת. כשאנחנו חרדים ומפוחדים, אנחנו רחוקים מאמונה והחוסן שלנו נחלש. למחשבה יש כוח, ומחשבות שליליות עלולות ליצור חלילה מציאות שלילית. שמור על המחשבה.

|| עשה טוב
תוסיף במעשים טובים, חסד, עזרה לזולת, קיום מצוות ולימוד תורה. כל מעשה טוב שלך מביא אור של טוב לעולם. ומעט מן האור מגרש הרבה מן החושך.
צריך לזכור שהכוח של הטוב הוא הרבה יותר חזק מהכוח של הרע. וגם אם המעשים שלנו נראים קטנים וחסרי חשיבות, זה ממש לא כך. יש להם השפעה אדירה על המציאות כולה. ה

ם מהדהדים ולאט לאט מאירים ומשנים את המציאות.

*
לחסד יש כוח מאוד מאוד חזק. כי בכל מקום שבו יש רוע ואכזריות, אנחנו נדרשים להוסיף ולחזק את הצד השני, וכנגד אלו שמבקשים להמית להרוג ולהשמיד, אנחנו צריכים להוסיף חיים. חסד זה חיים, להשפיע טוב לתת חיוך, צדקה, התנדבות, וכל עזרה שאפשר לעשות.
*
תפילה היא הכלי העתיק והחזק ביותר שיש לעם ישראל. התפילה משמעותה חיבור, כמו "פתילה". כשאנחנו מתפללים אנחנו מתחברים למקום גבוה יותר מאשר המציאות הכואבת והמדאיגה, ומביאים כוח של תקווה ואמונה במציאות חדשה טובה יותר.
תפילה אמיתית היא תפילה עם לב, כאשר אנחנו מגיעים מהמקום הכי עמוק בתוכנו ומבקשים להתחבר להקב"ה שבכוחו לשנות כל מציאות. ובתקופה זו כשהלב כואב ודואג התפילה עוצמתית ומועילה לכל עם ישראל.
*

 

מחשבות טובות יוצרות מציאות טובה. תדמיין עולם חדש, מציאות טובה ובריאה, מציאות של שלום שבו אין רוע ואין שום כוח שלילי. מציאות של גאולה של "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות". תאמין שזה אפשרי. ואם מספיק אנשים יאמינו שזה אפשרי, המציאות אכן תשתנה לטובה במהרה בימינו.

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

דיבורים טובים

הדיאגנוזה

דיבורים טובים

איך אני יכול לעזור לעם ישראל?

דיבורים טובים

משקפי מציאות לא מדומה!

דיבורים טובים

למה קורים לנו דברים רעים?!

דיבורים טובים

הרהורים לעת מלחמה?!

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'