הקורונה מקרינה עלינו לטובה

מבט אל הקורונה

מבט לקורונה (ב')
הקורונה מקרינה עלינו לטובה
בהמשך למדור הקודם, נמשיך להתבונן בכל הטוב ש"הקורונה" הזו הקרינה עלינו. בכל זאת, השיעורים הללו עולים לנו ביוקר. את שכר הלימוד כבר שילמנו, חבל שלא נפנים ונלמד.
"בְשָּעָׁה שֶבָׁרָּא הַקָדּוֹשׁ בָרּוּךְ הוּא אֶת אָדָם הָרִאשׁוֹן. נְטָלוֹ וְהֶחֱזִירוֹ עַל כָלּ אִילָנֵי גַןּ עֵדֶן וְאָמַר לוֹ: רְאֵה מַעֲשַיׂ כַמָּהּ נָאִים וּמְשׁוּבָחִּין הֵן וְכָל מָה שֶבָׁרָּאתִי – בִשְּבִׁילְךָ בָרָּאתִי, תַןּ דַעְּתְךָּ שֶלֹּׁא תְקַּלְקֵל וְתַחֲרִיב אֶת עוֹלָמִי, שֶאִׁם קִלְקַלְתָ אֵין מִי שֶיְׁתַּקֵןּ אַחֲרֶיךָ". (קהלת רבה פרשה ז')

תרבות ובידור

 • האדם הפך לצרכן בידור ותרבות בלתי נלאה. מאות אלפי אנשים שרבים מהם הניעו את תעשיית הבידור הספורט והתרבות שואלים את עצמם על המשך דרכם. זו הזדמנות עבורנו להתחבר יותר לעצמנו ופחות להסיח דעת בבידור זול.
 • התמכרנו למסכים ולמדיה. השהות בבית, כאשר רבים מעבירים את זמנם מול המסכים, תאפשר אולי התבוננות כמה התרחקנו מהעולם ה'אמיתי', עד כמה הרגשות, המחשבות, הפחדים, הרצונות וכו' מושפעים ממה שאנחנו מזינים לתודעתנו.
 • הספורט איבד כבר מזמן את מטרתו האמיתית של שמירה על נפש בריאה בגוף בריא והפך למערכת משומנת היטב של בידור להמונים ופרנסה מכובדת לכל העוסקים בו. בימים בהם אנו חוזרים איש איש לדאוג לבריאות גופו בביתו, אנחנו מקבלים קצת פרופורציה.
 • מדורי הרכילות השונים מנסים להמציא את עצמם מחדש, האנשים החשובים שחייהם ניזונים מאור הזרקורים תקועים כמונו בבתים. האם נשכיל להבין עד כמה העצמת הריקנות הזאת מיותרת?!

אמונה ורוחניות

 • רבים מצטרפים להבנה של המאמינים בהשגחה העליונה, ומבינים שלא הכול בשליטתנו, המדע הרגיל אותנו לצפות כמעט הכול ולשלוט באיתני הטבע. הנגיף הזה מזכיר לנו כמה אנחנו תלויים וחסרי אונים. וכמה עלינו לייחל לרחמי שמים
 • רבים מחפשים מחדש אחר אמונת אבותיהם שנתנה להם את הכוח בימים קשים, השקט שבו מצוי העולם החומרי מאפשר התבוננות מחודשת על תפיסות העולם העמוקות ביותר. • כשבני אדם רבים מבינים פתאום שיש מימד נוסף לחיים, מעבר למירוץ העכברים הבלתי פוסק, וחוברים למימד הרוחני פנימי שבתוכם, יש בכך ברכה גדולה לאדם ולאנושות. התפיסה החומרית מלמדת אותנו להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור עצמנו. התפיסה הרוחנית מלמדת אותנו להפוך את עצמנו לטובים יותר, וממילא גם את העולם כולו.

התפתחות והעצמה אישית

 • עבור רבים הנמצאים בתהליכים פנימיים של התפתחות והעצמה רוחנית פנימית, הימים הללו מהווים הזדמנות להתפתחות מואצת. ריבוי האתגרים יכול להעצים את הכלים שכבר יש לנו. עבור אלו שעדיין לא התנסו, זו הזדמנות מצוינת להתחיל.
 • בימים מאתגרים וחסרי וודאות יש יכולת אדירה לכוח היצירתי שבנו, התבוננות מסביב תלמד אותנו שאין כמעט גבול ליכולת המופלאה של האדם ליצור ולהמציא. הלוואי ונזכה ליצור מחדש מציאות מתוקנת יותר. • בימים אלו ה'מידות הטובות' מקבלות משנה חיזוק. ערכים כמו חסד, נתינה, חמלה, אהבה, ערבות, מקבלים מקום גבוה יותר מול סולם הערכים המערבי המקדש חומר, כסף, צמיחה כלכלית, תחרותיות, השגיות, ומוליד שנאה, כעס, מרירות, אכזבה, וכדומה.

חיים ומוות

 • אחרי שנים שבהם נדמה כי האנושות הצליחה כמעט לפתור את הבעיות הגדולות של החיים כמו: רעב, מגיפות ומלחמות, המציאות החדשה שהביא עלינו הקב"ה, מוכיחה לנו מחדש עד כמה החיים שבריריים ומזכירה לנו לנצל כל רגע שאנחנו חיים לטוב.
 • החיים המערביים הרחיקו אותנו מהמפגש עם המוות. תוחלת החיים עלתה, פחות מגיפות, אחוז התמותה של תינוקות ירד. כך שפחד המוות שפוגש אותנו כעת מאפשר לנו ללמוד משהו חדש על קדושת החיים עצמם.
 • הימים הללו שגם מכניסים את חרדת המוות לבתינו, וגם מאפשרים לנו לעצור מהמירוץ השגרתי, מהווים שילוב מושלם של התבוננות מעצימה והסתכלות מחודשת על המוות וארעיות החיים.

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

מבט אל הקורונה

הקורונה מקרינה עלינו לטובה

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'