להתחיל מחדש

מבט אל החיים

ארבעת האופנוענים נעמדו מאחורי הבנק המרכזי של ג'ורג'יה כשהם מוכנים לפרוץ פנימה. מנהיג הקבוצה, ליאם, הסתובב, בחן את הקבוצה הקטנה ולחש בקול צרוד: "ובכן רבותי, היום אנחנו הולכים לעשות את המכה הגדולה שעשינו אי פעם, אנחנו הולכים להתעשר מעבר לחלומות הפרועים ביותר שלנו. כל מה שעשינו עד עכשיו היה משחק ילדים, לעומת הכמויות האדירות של הכסף שאנחנו הולכים להיחשף אליהן היום!". כבר יותר מעשור שהכנופיה הקטנה מטילה את חיתתה על תושבי ג'ורג'יה, הם ביצעו פשעים רבים בכל רחבי המדינה, אך תמיד הצליחו לברוח. שילוב של ניסיון, תחכום וגמישות הקנו להם יתרון על כוחות החוק שעמדו חסרי אונים. ולמרות כל מאמציה, המשטרה לא הצליחה לשים יד על חבורת השודדים.

ליאם פנה לריצ'י – הצעיר שבחבורה, בן טובים שהתדרדר לחיי הפשע מתוך שעמום ובטלה. "ניתקת את המצלמות נכון?" ריצ'י הניף את אגודלו לאותת שהכול מסודר. "זה הסימן שלכם חברים", פנה ליאם לג'ואי וג'וזף, צמד האחים האיטלקיים הידועים לשמצה. הצמד הפעיל רמקול ענק, שפצח ביללת סירנה משטרתית צורמת. בחסות הרעש האדיר שהקימה הסירנה, הצמיד ריצ'י מטען חומר נפץ קטן ועוצמתי לדלת החירום של הבנק. והתרחק כמה מטרים מהדלת. "זהירות!" הוא צעק והפעיל את המטען, הפיצוץ העז נבלע ביללות הסירנה והדלת נפתחה ונטתה על צירה. צמד האיטלקים כיבה את הסירנה, והחבורה עטתה ברדסים וכפפות לטקס שחורות.

הם נכנסו פנימה, חלפו על פני מספר גרמי מדרגות, ובעזרת מפה שהושגה בדרך לא דרך הם הגיעו לנקודת היעד – קומת המשרדים השוכנת מעל הכספת המרכזית. שם, על פי מידע פנימי שהשיגו, עובי תקרת הכספת דק יותר על מנת לאפשר לתשתית כבלים וצינורות לעבור. ליאם וצמד האיטלקים שלפו מתיקיהם מכשירי קידוח, וריצ'י הופקד לעמוד על המשמר ובידו תיק הרובים. השודדים קדחו במרץ, ולאחר כשעה של עבודה המקדחה יצאה מהצד השני, הם טפחו אחד לשני על השכם והמשיכו במשנה מרץ. בתקרת הכספת נפער חור בקוטר מספיק גדול כדי לאפשר מעבר אדם, ליאם נכנס פנימה בעוד האיטלקים מכינים מנוף מגלגלת וחבלים. "זה כל כך יפה!" צווח ליאם מתוך הכספת, כאשר הביט בערימות מטילי הזהב ממתינים לו בקבוצות מסודרות. הם החלו לעבוד בסרט נע, ליאם ממלא תיק במטילים, ג'ואי מעלה אותו למעלה, ג'וזף מעביר אותם לריצ'י שפטרל בכניסה והוא בתורו מעמיס אותם על המסחרית השחורה.

באחד הסיבובים שמע ג'וזף סירנת משטרה מתקרבת: "אתה שומע את זה?" ריצ'י החזיר לו מבט מבוהל, בעוד קול הסירנה הולך ומתחזק. צמד האחים האיטלקיים לא חשבו פעמיים, הם נכנסו לרכבם וברחו מהמקום בחריקת צמיגים. בעוד שבינתיים ליאם עלה מתוך הכספת, כדי לשאול את ריצ'י לאן נעלמו צמד האחים. אבל כבר לא היה צורך לשאול, מבעד לדלת היה ניתן לראות את האורות הכחולים-אדומים המהבהבים. ליאם חטף את תיק הנשקים ותפס רובה בכל יד: "לא נצא מפה בלי קרב, ריצ'י!" צעק ליאם, והעביר לו שני רובים.

מבחוץ נשמע קול צרוד מוגבר באמצעות מגפון: "כאן מפקד המחוז, האזור מוקף! צאו החוצה וידיכם מונפות באוויר!" ליאם וריצ'י המשיכו להתחבא מאחורי שולחן עץ גדול. "אנחנו נכנסים פנימה!" צעק מפקד המחוז, ליאם נעמד באחת – כיוון את הרובים לעבר הדלת והתכונן לפתוח בצרורות ירי. אלא שהדלת נפתחה בבעיטה ועשרה שוטרים באקדחים שלופים נעמדו מול צמד הגנבים. ליאם סחט את הדק הרובה במטרה לפגוע בשוטרים, אך כלום לא קרה. "מה זה?" צווח בייאוש, "המחסניות ריקות מכדורים!" השוטרים קפצו עליו ואזקו אותו, אבל ריצ'י נותר חופשי. "מה הולך כאן?" שאל ליאם בתדהמה "מדוע אתם לא עוצרים גם אותו?"

"כי אני הזמנתי אותם!" הסביר ריצ'י: "אני סיימתי עם חיי הפשע, רציתי לפרוש כבר מזמן אבל הייתי שקוע כל כך עמוק בבוץ. לא יכולתי לדמיין את עצמי מתחיל לחיות כמו בן אדם, מקודם כשעברנו ליד חדרו של מנהל הבנק, ראיתי על דלת חדרו שלט מוזהב עליו כתוב: 'יום חדש = הזדמנות חדשה'. וזה גרם לי להבין שאני יכול להשאיר הכול מאחורי. כאשר נותרתי לשמור על תיק הנשקים, רוקנתי אותם מכדורים ועדכנתי את המשטרה". ליאם נותר חסר מילים במשך כמה שניות ואז אמר בארסיות: "צמד האיטלקים הצליחו לברוח עם הזהב, כשאצא מהכלא אשתמש בכל המשאבים והכסף שברשותי בכדי לאתר אותך ולנקום בך על הבגידה!".

ריצ'י חייך לעומתו וענה: "אני הייתי אחראי להעמיס את השקים על המשאית, זוכר? כל שק שג'וזף הביא לי, רוקנתי את תכולתו בשיחים המקיפים את הבנק, והכנסתי למסחרית שקים ריקים. אני רק יכול לדמיין את הפרצוף המופתע שלהם, כשיפתחו את תא המטען של המסחרית. ולגבי הנקמה שלך, חשבתי על כך ואני מוכן לקחת את הסיכון. זה המחיר המועט שאני יכול לשלם על הפשעים שביצעתי בהדרכתך…" ריצ'י סיים את נאומו והשוטרים הניחו אזיקים על ידיו של ליאם…

 

שלמה המלך כותב במשלי: "שבע ייפול צדיק וקם", כלומר גם אדם שנכשל ועבר עבירה, שב בתשובה ואז נכשל שוב, אסור לו להתייאש ולחשוב שאין לו תקנה חלילה, אלא עליו לקום כאריה, לחזור בתשובה שלמה, ובוודאי שתשובתו תתקבל וחטאיו יימחקו, כדי שיוכל להתחיל מחדש.

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

מבט אל החיים

מי אנחנו באמת?

מבט אל החיים

מטע התפוחים

מבט אל החיים

פירות המריבה

מבט אל החיים

דו"חות חיוביים

מבט אל החיים

מכות של אהבה

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'