מאחד עד אלף

דבר המערכת

לכבוד גיליון האלף ביקשנו מיו"ר מרכז "שלום לעם" שיתאר לנו את סיפורו של העלון מראשיתו.
הכול התחיל במחשבה אחת קטנה.

איך מחברים עולמות שונים של עם אחד בעל מורשת ועבר מפואר, כשבפועל כל קבוצה חיה בדרך שונה ועצמאית?

ביקשנו למצוא את הדרך לחבר לבבות דרך המכנה המשותף לנו של תורת ישראל ומורשת ישראל. פתחנו בכמה שכונות באזור ירושלים סניפים לפעילות קהילתית, במטרה ליצור "גשר", כאשר מספר רכזים מסורים יורדים לשטח ומחברים בין קבוצות לומדים לאנשי השכונה.

הפעילות התרחבה ונדרשנו לפרסם מידע על הפעילות בבתי הכנסת בשכונות, וכך נולד הרעיון להוציא לאור עלון שיאפשר פרסום מידע על הפעילות הקבועה, יחד עם תוכן ייחודי ונגיש מעולמות התוכן של בית המדרש הנוגעים לכל אדם, בצורה שווה לכל נפש.

את העלון החדש שהודפס בפורמט גדול הפצנו בכמה מאות עותקים, אך מהר מאוד, לשמחתנו, גדל ציבור הקוראים ונוצר ביקוש גדול לעלונים גם בבתי כנסת ושכונות נוספות.
דרך העלונים שהופצו נוצר ביקוש לעוד פעילות בשטח, מה שהוביל בתורו לפתיחתם של עוד סניפים וכך הלכה והתרחבה הפעילות בשכונות. כאשר יחד עם הרחבת הפעילות גבר גם הביקוש לעלון, וממאות בודדות כבר הדפסנו אלפים…

במשך הזמן ראינו ביקוש וצורך לפעילות עם בני נוער ברחבי הארץ, וכך החלטנו להפוך את העלון מגיליון שנועד בעיקר למבוגרים, לגיליון שפניו מכוונות יותר לצעירים.
שמונה עשר שנים חלפו מאז הגיליון הראשון של שלום לעם, וכיום, אנו מציינים בגיליון מיוחד זה את המספר "אלף" עם מעל 200,000 קוראים נאמנים, בגרסה המודפסת ובגרסאות הדיגיטליות, ובעיקר בכ-120 סניפים, שבהם משתתפים אלפי נערים בפעילות לימודית מרתקת, מחברת ומצמיחה. ועל כך אנו מודים ומברכים ומשבחים לבורא עולם, שנתן לנו את הזכות ואת הכוח לעשות זאת.

זו גם ההזדמנות להכיר תודה לנשיא הארגון הגאון רבי יעקב הלל שליט"א שכל הפעילות המבורכת הזו נעשית בזכותו ובהשראתו, שיזכה להאריך ימים ולהמשיך להאציל עלינו מרוחו ולהאיר לרבים בבריאות איתנה.

וכמובן, בשם רבבות הקוראים, אלפי הנערים והבוגרים שנהנו מפעילות מדרשות הנוער וקהילות "שלום לעם", ומאות הפעילים ורכזי השטח, אנו מודים ומברכים בכל הטוב את צוות ההפקה והכותבים הנהדר והנדיר, שיוצר יחד עם הציירים המיוחדים שלנו את היצירה המופלאה של "עלון שלום לעם". ובראשם לעורך היקר איתמר מאיר, שמנצח במסירות על כל המלאכה המורכבת הזו, ליעקב בן תקווה רכז מדרשות "שלום לעם" ועורך מדור 'בית המדרש' בעלון, ולשלמה רוזנברג מנהל המשרד, שימלא הקב"ה כל משאלות לבם לטובה יחד עם כל המפיצים היקרים שדואגים שהעלון יגיע לכל כיס 'קטן' בארץ ובעולם.

החזון שלנו כיום הוא, ראשית ברמת התוכן, להמשיך את הקו הייחודי של תוכן איכותי נגיש פשוט ובהיר, אך בו בזמן עמוק ומעורר מחשבה והתבוננות, לחדש ולהתחדש ברעיונות נוספים ובפרויקטים מבורכים. ומתוך כך, ובעיקר בתקופה סוערת זו, להוסיף על הקודש ולהעמיק עוד אל נבכי הנפש והאמונה, ולהעצים את החיבור המופלא של כולנו לתורת ישראל, כל אחד בהתאם למקום שבו הוא נמצא, מתוך מודעות וזקיפות קומה על הזכות להשתייך לעם המופלא שלנו. לחבר להתחבר ולהתאחד יחד כאיש אחד בלב אחד, במעשים טובים, באחווה בשלום ברעות ובאהבה גדולה שתביא לנו גאולה שלימה.

אנו מזמינים את כל קוראי העלון להיות שותפים של ממש בדיבורים טובים ובמעשים טובים ולהצטרף למגוון היוזמות הטובות המפורסמות בגליון זה, וכפי שעוד יפורסמו מפעם לפעם.

יהי רצון שנזכה להמשיך ולהאיר לנוער ישראל ולעם ישראל
בברכה ובשם אנשי מרכז "שלום לעם"
הרב חיים הלל, יו"ר

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

No data was found

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'