מבט של הציירים

מבט של הציירים

אבימי

היי שלום לכם!

אני אבימי ומזה כ8 שנים אני זוכה לאייר כל שבוע את הסיפורים בעלון "שלום לעם".

אני נהנה כמו כל אחד אחר לקרוא את הסיפורים הנהדרים. אך בניגוד לכל אחד, אחרי הסיפור העבודה שלי רק מתחילה! בכל סיפור יש התרחשות ודמויות ופרטים ייחודיים, וגם מסר ועומק בלתי רגיל. העבודה שלי היא לצרף את כל אלה לקווים וכתמי צבע, שלא רק יתארו מה קורה בסיפור, אלא לפעמים יביאו פן חדש. זה גורם לי לחשוב, להתעמק ולחפש, והופך את כל השבוע שלי למגוון ועמוק יותר.

בעצם – כמעט כמו כל אחד שקורא את העלון!

"שלום לעם" הוא חוויה בפני עצמה. העלון מביא עונג גדול בסיפורים ובאתגרים, אבל יותר מכל, הוא מביא שילוב של מסורת וערכים במקביל לעכשוויות ועדכון. ממש 'מוצב ארצה, וראשו מגיע השמימה'. תמיד יוצאים מהקריאה בו עם תחושה שמשהו שהשתנה בנו.

אני מרגיש זכות רבה להשתתף בעלון. לפעמים חיוך קטן יוכל לסדר ויכוח מר, ובדיחה טובה יכול למסמס עוינות של שנים. האיור מנסה לתת את החיוך הקטן בסוף השיעור, את חתיכת ההומור שעוזרת להרגיש חיבור.

העלון כל כך שלם ועשוי ביד אמן, שחלקים שלו נהיו ז'אנר בפני עצמם. לא פעם לקוחות מבקשים איורים בשביל סיפורים 'בסגנון שלום לעם' 🙂

בחרתי באיור קטן, ממזמן, שמייצג בעיני דברים ש"שלום לעם" מביא לעולם – יצירתיות, גיוון, חשיבה מחוץ לקופסה, אך תמיד, ביחד עם חיבור למסורת, ללב טוב ולרוחניות.

אבימי.

אריה סנה

 אנחנו רגילים לתקשר (וגם לחשוב) במילים. המילים הם עולם ומלואו אבל לעיתים אנחנו זקוקים להסתכלות אחרת ולמבט רענן.

בציור אני מנסה לגרום לקורא לראות רעיון מנקודת מבט שונה, בדרך כלל עם קורטוב הומור בריא. אני מעדיף תמיד להימנע מלהביע דעה במפורש ומסתפק בלהראות דרך הסתכלות משעשעת על סוגיות אקטואליות או שאלות עם מוסר השכל.

העלון "שלום לעם" היה עבורי הבית הראשון כצייר ושמורה לי עבורו פינה חמה בלב, אני שמח שזכיתי להיות שותף במפעל ייחודי זה. התנ"ך וספרות חז"ל מלאים וגדושים בחכמה שלא תמיד נגישה לכל אחד. מבחינתי הנגשת החכמה (בין אם דרך סיפור, משל או ציור) היא שליחות עליונה.

אבישי חן

המשפט המפורסם שכולנו מכירים, טבע התודעה את המונח "תמונה אחת – שווה אלף מילים" אבל היום אני דיי בטוח שציור אחד – שווה אלף סיפורים.

באמצעות הציור אתה יכול ליצור עולם שלם שאפשר להעביר דרכו איזה מסר שתרצה, הייחודיות בציורים של 'שלום לעם' היא העובדה שהם מתחילתם ועד סופם רוחניים אבל כאלו שמגיעים אליך בהסוואה של ציור הומוריסטי מצחיק שמשאיר לך חיוך על הפנים, אבל בדרך.. מבליע לך את מסר שנותן לך תובנה לחיים.

חשוב להבין, שהציור שבפתגם הוא תמיד על המסר שבמדור 'סיפור צעיר' ולא על הסיפור עצמו, כי ציור שמתאר את הסיפור ישנם עשרות אלפי ספרים שמתארים כיצד היה נראה זונדל העגלון בעיירה, או זלמן הגביר. לא זאת המטרה שלנו, אלא הטמעת המסר שבתוך הסיפור באמצעות הציור.

אני רוצה מכאן לומר 'תודה' לרב חיים הלל ולאיתמר מאיר על הרעיונות הבלתי נדלים למסרים שמועברים בציורים, הסקיצות האינסופיות, הפגישות והליווי עד לירידה לרזולוציות הקטנות ביותר. תודה רבה!

רותם חדד הלוי

אני לא צייר – אני 'יוצר' עולמות וויזואליים כפי שאני רוצה להראות החוצה.

המסר שלי בקריירה שלי  – הוא לגרום לרגש כזה או אחר לפעול אצל הצופה, אני אוהב שאנשים מרגישים את החיים ולא נשארים אדישים או כבויים ודרך הוויז'ואל אני נהנה להפעיל את הרגשות אצל הצופים.

עלון 'שלום לעם' שזכיתי להיות חלק בשנותיי הראשונות בקריירה הביא איתו משהו מיוחד שאני באופן אישי מאוד אוהב וזה הסיפורים, אפילו לא הציורים.

סיפור זו הדרך הטובה ביותר להעביר מסר.

הציור נותן לזה המחשה כיפית, אבל הסיפור , הוא הוא העניין האמיתי.

לציבור הקוראים, הייתי ממליץ בחום תמיד לקרוא סיפורים ולהעביר אותם הלאה ובכלל לחדד את עניין ה"לספר סיפור" בחיים של כולנו.

"בדרך סיפרתי מעשה" זה עניין גדול.

גם אם אתם בדרך, תמיד שיהיה לכם מעשה לספר, ו'שלום לעם' בהחלט נותן ארסנל של סיפורים שניתן ואפשר לשמור בכיס למקרה שמישהו ירצה לשמוע סיפור…

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

No data was found

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'