מה זו גאולה?

דיבורים טובים

גאולה – זה לקום בבוקר ולהודות על שהשמש זרחה שוב, לשמוח שכל האיברים נמצאים במקום, מתפקדים ומוכנים ליום חדש של פלא מדהים.

גאולה – זה לראות שהחבר שלך קנה משהו חדש, יפה ונוצץ, מהניילונים, ולא רק שאתה לא מקנא – אתה מפרגן לו באמת ושמח איתו מכל הלב.

גאולה – זה ללכת ברחוב ולראות פרצופים שמחים מסביב, להאיר לכולם פנים ולהגיד להם כמה הם מופלאים ומדהימים.

גאולה – זה לשבת כמה שעות עם חבר קרוב ולהרגיש הכי בבית בעולם, לפתוח את הלב באמת, בלי מסכות ובלי הסתרות, ולתת לו את כל הלב בהקשבה אמיתית ובנוכחות מלאה.

גאולה – זה להדליק את הרדיו ולשמוע בחדשות כמה אנשים התחתנו היום, כמה נולדו, כמה ספרים חדשים יצאו לאור, כמה עסקים חדשים נפתחו, וכמה בתי חולים נסגרו מחוסר ביקוש.

גאולה – זה לאכול בדיוק כמה שאתה צריך, להימנע ממה שמזיק לך, ליהנות מבריאות טובה ושופעת ולא להכניס לגוף חומרים שלא עושים לו טוב.

גאולה – זה להרגיש טעם אמיתי באוכל, ליהנות מהצלילים היפים בתבל בבהירות, להתרגש מצבעים, מחיוך של ילדים, מרחף של פרפרים.

גאולה – זה להשקיע את האנרגיות במקום הנכון, בלי לרוץ אחרי הזנב במרוץ עכברים שאינו נגמר לעולם, ולשמוח על היכולת להאיר להשפיע ולעשות טוב לאחרים.

גאולה – זה שלום, אהבה, אמת, יושר, צדק, שמחה, ברכה, שפע, חמלה, סבלנות, נחת, שלווה, וכל המילים הטובות שאתם יכולים לאחל לעצמכם.

גאולה – זה לא לשמוע על מלחמות, מבצעים, מטוסי קרב, פצצות, מחבלים, טרוריסטים, אויבים, שונאים וכל שאר מרעין בישין ממשפחת ה'לא נעים בכלל'.

גאולה – זה גם לא לשמוע על מאבקים, חיכוכים, הפגנות, מחאות. לא קומבינות, לא טריקים, לא שטיקים. בלי פוליטיקה ובלי פוליטיקאים. בלי שקרנים, בלי גנבים. בלי תחמנים.

גאולה – זאת כן אוטופיה שכדאי ורצוי להאמין בה עם כל הלב. כי אם אף אחד לא באמת מאמין שגאולה היא אפשרית, אז היא באמת הופכת לבלתי אפשרית חלילה. אבל התקווה היהודית מלמדת שצריך למתוח קו (תקווה – מלשון קו) אל האוטופיה המושלמת והמדהימה מכול, שבה יגור זאב עם כבש, וכיתתו חרבותם לאיתים, ולא ילמדו עוד מלחמה. וכשמותחים קו כזה, זה הופך להיות לאפשרות ממשית בתודעה שלנו. כי הבורא חוזר להיות נוכח בחיינו באמת.

גאולה – זה כשמספיק אנשים נותנים לדברים מקום בתודעה ומתחילים לחתור לחיות בתודעה המדהימה הזו של אהבה, אחווה שלום, אחדות, אמת, יושר, צדק, חמלה, חסד וכל שאר הערכים הטובים שכולנו מאמינים בהם. כשחיים במחשבות טובות, דיבורים טובים ומעשים טובים. ואז מתחילה גאולה, והכול יהפוך בקרוב ממש לא רק ל'אפשרי', אלא למציאות אמיתית ממשית.

עכשיו, נותר לכל אחד מאיתנו רק לשאול את עצמו: "מה עשיתי היום בשביל גאולה?"

ולפני שנפתח במבצעים גדולים וגרנדיוזיים, כדאי שנתחיל בלהיות טובים לסביבה הקרובה שלנו.

 

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

דיבורים טובים

הדיאגנוזה

דיבורים טובים

איך אני יכול לעזור לעם ישראל?

דיבורים טובים

משקפי מציאות לא מדומה!

דיבורים טובים

למה קורים לנו דברים רעים?!

דיבורים טובים

איך אני יכול לעזור לעם ישראל?!

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'