שלום לעם

יש לי מושג

בית של דיבורים טובים ומעשים טובים

לאורך השנים, הרבה מאוד אנשי מקצוע מתחום היח"צ, הפרסום והייעוץ הארגוני, ניסו להגדיר את "שלום לעם" ולהבין מה זה בדיוק הארגון הזה, אך ללא הצלחה, מסיבה מאוד פשוטה, כי שלום לעם הוא ארגון של "עם ישראל", והעם שלנו הוא עם גדול המורכב משניים עשר שבטים שונים, בעלי דעות שונות וצרכים שונים, ובהתאם לכך גם אופי הפעילות הוא רחב ומגוון. אבל הדבר היחיד שאפשר לומר בוודאות הוא ש"שלום לעם" משמש כבית הפקות לדיבורים טובים ומעשים טובים שמגיעים לכל שכבות האוכלוסיה, ונועדו למצוא את המאחד והמשותף בינינו באהבה ובטוב על פי תורת ישראל ומורשת ישראל, לחזק ערכים של התנדבות ונתינה, לחבר, להעצים, לאחד ולשמח לבבות למרות כל ההבדלים הגדולים שקיימים בינינו בכל מקרה.

להלן רשימה חלקית של כמה מהפרויקטים של מרכז "שלום לעם". אנו מזמינים כל אדם ואדם להיות שותף בפעילות המבורכת שלנו, שנמשיך להפיק יחד דיבורים טובים ומעשים טובים.

למידע מורחב על הפעילות ולהצטרפות כנסו לאתר החדש שלנו: shalomlaam.co.il

מדרשות הנוער "שלום לעם"

נוער פוגש יהדות בגובה העיניים. מערך ארצי של כמאה ועשרים מרכזי פעילות ערב וקהילות נוער, המשמשים כמסגרת מאחדת ומחבקת של הקשבה, לימוד, וחיבור לערכים ומסורת.
120 סניפים , 400 חונכים ומדריכים, 15 מרצים, 6,000 חניכים – שנתי.

עלון "שלום לעם"

גיליון שבועי פופולארי לנוער, על ערכים מוסר ויהדות, מופץ לעשרות אלפי מנויים בדפוס, בדיגיטל וברשתות החברתיות. 70,000 עלונים מודפסים, 135,000 עלונים נשלחים בדיגיטל, 7,500 נקודות הפצה, 14 אנשי צוות והפקה, עורך אחד ו5- כוסות קפה ביום.

בית הוצאה לאור

בית הוצאה לאור בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית, טורקית, רוסית וספרדית. ספרים וחוברות להנגשת יהדות וחיזוק ערכי מסורת ישראל. חומרים מרחיבי לב ונפש בתחומי יהדות מוסר וערכים, מונגשים בשפה בהירה קלילה ועכשווית.

פסוקו של יום

השראה יהודית רוחנית מקורית, מבוססת על פסוק מהתנ"ך בשפה עכשווית בדיוור יומי בוואטסאפ ובטלגרם לאלפי מנויים, בעברית תורכית וצרפתית, ובקרוב גם באנגלית.

קמפוס "עץ החיים"

ישיבה גבוהה לנוער, בדגש על מנהיגות ואחריות חברתית. להאיר, לחנך ולחנוך צעירים המבקשים להיכנס לעולם הרוח היהודי. הגרעין המרכזי של תלמידי הישיבה מורכב מבוגרי הסניפים של "שלום לעם", תלמידים מרקע חילוני, מסיימי כיתות י"ב המבקשים להתפתח ולצמוח, וצמאים להעמיק בתורה והתפתחות רוחנית. יחד עם חניכים שסיימו את שירותם הצבאי ומבקשים דרך לחיים לפני צאתם לעולם.

מרכז נחל"ה – מודיעין עילית

פעילות ייחודית לטיפול בנוער מתמודד, והחזרתם של צעירים מלאי סיכוי למעגל צמיחה והתפתחות. הפרויקט מוכר ונתמך על ידי רשויות הרווחה, הג'וינט, מועצת העיר, וגורמים מקצועיים.

מדריכים שהוכשרו לטיפול בנוער עוסקים באיתור נערים הזקוקים לסיוע, ופועלים במסירות לקשר אוהב וחם, במטרה להחזיר את הנערים והנערות לחיי חברה תקינים ומשמעותיים.

כפר הנוער – מצפה יריחו

חווה טיפולית ייחודית ומרכז תמיכה לנוער. בחווה מתגוררים באופן קבוע נערים המבקשים להתחבר מחדש לעצמם ולבריאה.

מהפכה של שמחה

צוותי מתנדבים בפעילות חברתית אנושית בבתי חולים, בסיסי צה"ל ועוד, במטרהלהגביר את רוח ההתנדבות בעם ובעיקר בקרב בני נוער המבקשים לתרום מזמנם ומרצם למען אחרים. לשמח, לעודד, לחזק ולתת מתוך אהבת הזולת ואהבת ישראל. להפיץ אור של טוב וחסד ולהעצים את הטוב שבכולנו. כי נתינה היא הבסיס להווייתנו המאושרת.

עולים לירושלים

סיורי מורשת וזהות יהודית ברחבי ירושלים לחיזוק והעצמת הקשר היהודי. מיועד לקבוצות המבקשות להתחבר לסיפור הישראלי יהודי דרך ההיסטוריה של ירושלים העתיקה. הסיורים מתקיימים במגוון אתרים יהודיים בעיר העתיקה וסביבותיה, ומלווים על ידי מדריכים מנוסים. בימים אלה אנו שוקדים במרץ על הקמת מרכז מבקרים ייעודי בהר ציון, שישמש כמוקד התכנסות והסברה, ונקודת יציאה של הסיורים המיוחדים.

דרך המלך

מגוון תכניות העצמה וזהות יהודית במכינות קדם צבאיות ברחבי הארץ העוסקת בפעילות ייחודית להגברת התודעה היהודית וחיזוק ערכים של אחדות מידות טובות וחיבור פנימי, בקרב נוער איכותי השואף למנהיגות וערכים. מרכז אירוח מיוחד בירושלים נועד לארח קבוצות נוער המגיעים לימי סיור ולמידה מיוחדים.

מרכז itv

מרכז פעילות תל אביבי צעיר ודינמי המחבר בין עולים חדשים לזהות יהודית ישראלית במטרה לשמש בית ישראלי חם לעולים חדשים, סטודנטים ודוברי שפות זרות המגיעים לתל אביב. המרכז מבקש להפגיש בין אנשים, לחבר לבבות, ולהעצים את המשותף לנו כיהודים בעלי מורשת עתיקת יומין הפרושה על כל פני תבל. מתוך כך התגבשה קהילה חמה ופעילה של עולים צעירים בתל אביב, קהילות נוספות הקשורות בפעילות "שלום לעם" קיימות גם באשדוד, רעננה וירושלים.

מעונין להצטרף להפצת עלון 'שלום לעם'?

אולי יעניין אותך גם

יש לי מושג

בשם המלך

קצרצרים

פתגמים

יש לי מושג

ימות המשיח

יש לי מושג

מיהו הקב"ה (ב)

יש לי מושג

אמת ושקר (ב')

להנצחה או הקדשה בעלון 'שלום לעם'