פרשה: תזריע מצורע

אין לי סבלנות

שאלה: שלום הרב. מה לעשות כשממש רוצים שדבר יקרה אבל צריך לחכות ולחכות? תראה, אני בן אדם שאין לו סבלנות. אני חייב שדברים יקרו מהר ובלי שאצטרך להתאמץ יותר מדי. אם צריך להשקיע במשהו או לחכות שהוא יקרה – אני פשוט משתגע ומוותר. יש איזו דרך לתקתק עניינים בחיים כך שדברים יקרו יותר מהר? לירן. …

אין לי סבלנות לקריאה »

צימר ביער

מצד הדין, צריך שהשליח יקבל עליו את השליחות עבורם. אבל איפה שלא קיבל שליחות עבורם ממש אלא הוא סתם שליח בעלמא, משפחת כהן שעבורה היה מיועד המשלוח לא זכתה בו עדיין וברגע שהוא הגיע למשפחת כהן השנייה, שגם הם נזקקים – הם זכו במשלוח והשליח יהיה פטור מתשלום כיוון שאף אחד לא זכה עדיין במשלוח. אבל היכן שהארגון בחר את משפחת כהן, על פי קריטריונים מסוימים שנקבעו מראש ומשפחת כהן השנייה לא עומדת בהם – עליהם לשלם את שווי המשלוח למשפחת כהן שעבורה נשלחו המוצרים.

סודו של היהלום

אֵין מִי שֶׁמַּכִּיר אֶת הַיַּהֲלוֹם שֶׁבָּנוּ יוֹתֵר מֵאֲשֶׁר אֲנַחְנוּ עַצְמֵנוּ. אֵין גַּם מִי שֶׁמַּכִּיר אֶת הַפְּגָמִים שֶׁלָּנוּ יוֹתֵר מֵאֲשֶׁר אֲנַחְנוּ עַצְמֵנוּ. בִּשְׁתֵּי הַיְדִיעוֹת הָאֵלֶּה עָלֵינוּ לְפַתֵּחַ אֶת אִישִׁיּוּתֵנוּ וּלְהִתְקַדֵּם בְּחַיֵּינוּ מִתּוֹךְ הַכָּרָה בַּמַּעֲלוֹת שֶׁלָּנוּ וּבַמֶּה שֶׁעָלֵינוּ לְתַקֵּן.

הכרטיס המשוכפל

בפרשת השבוע אנו למדים על צרעת הבתים ועל הנגעים שפושים בקירות הבית. המדרש מגלה לנו שנגעים אלו לא באו לחינם, נגעים אלו נועדו כדי לגלות את האוצרות שהגויים שגרו בהם לפני שבאו ישראל לבית הטמינו בקירות הבית, וכאשר הכהן מורה לנתץ את קירות הבית מתגלים האוצרות לשמחתם של אותם אנשים שגילו את האוצרות שהוטמנו בתוך הבתים.

קוף אחרי בנאדם

בתוך כל לב יהודי ברחבי העולם חבוי הניצוץ היהודי, לא משנה באיזה מקום הוא נמצא. גם אם הוא שקוע עמוק בטומאה ונמצא בתחתית של התחתית. תמיד הוא יכול להדליק את הניצוץ היהודי ולגלות את האמת בתוכו. לחזור בתשובה שלמה להתנתק מהרגליו הרעים ולהתקרב לאבא שבשמיים.