פרשה: נשא

מה משנה עוד סנטימטר?

קיום המצוות וההלכה דומה לסימפוניה מוזיקאלית. כל מצווה וכל הלכה הן תו מסוים. לעשות בערך או 'באופן כללי', נשמע חובבני במקרה הטוב וזייפני במקרה הרע. רק כשמדייקים ומקפידים על כל פרט מצליחים להגיע לביצוע מושלם של קונצרט מדהים.

נזק ארסי

במסגרת עבודתו כלוכד נחשים הוזעק שי לבית פרטי באחד היישובים, בטענה שנראה במקום נחש ארסי. שי, איתר את הנחש, לכד אותו – ולאחר מכן, מחוסר מקום בכלובים המתאימים, הוא הכניס אותו לתיק המנהלים שלו וסגר את התיק. הוא המשיך משם לסידורים וחנה במרכז המסחרי הסמוך ונכנס לאחת החנויות כדי לבצע קניות. באותה שעה, הבחין סמי …

נזק ארסי לקריאה »

סוד האחדות

סוֹד הָאַחְדוּת וְאַהֲבָה בֵּין אֲנָשִׁים הוּא בַּכֹּחַ הַמְיֻחָד לְהַצְלִיחַ בִּמְקוֹמוֹת שֶׁאִי אֶפְשָׁר לְהַצְלִיחַ בָּהֶם לְבַד. כִּי כְּשֶׁמְּדֻבָּר בְּאַחְדוּת, אֶחָד וְעוֹד אֶחָד בִּכְלָל לֹא שָׁוֶה שְׁנַיִם; זֶה שָׁוֶה מִילְיוֹן!

המתנות של המלך

בפרשתנו מפורטים הקורבנות של נשיאי השבטים השונים. חז"ל שואלים: מדוע התורה מאריכה וכותבת את קורבנו של כל נשיא ונשיא למרות שקורבנותיהם היו שווים? והתשובה היא: ממש כמו הנסיכים שבסיפור, כל נשיא הביא מעצמו ועל דעתו את הקורבן ולכן היה מקובל מאוד לפני הקב"ה וזכה לפירוט בתורה. גם בקיום המצוות אנו מקיימים את אותן המצוות כמו יתר בני ישראל, אך בנוסף לכך – עלינו לחפש את ההתחברות האישית שלנו ואת הכוונה המיוחדת שאנו מביאים עימנו לקיום המצוות.

תותח הפלפל

הרבה פעמים כאשר אנחנו מגיעים למצב שבו לוחצים אותנו לפינה, אנחנו נלחצים ואז מוצאים פתרון יצירתי שבאמצעותו ניתן להתגבר על הבעיה. מחשבה נכונה 'מחוץ לקופסא' ויצירתיות, יכולות באופן תמידי לשנות עבורנו את התמונה ולהפוך את הגלגל עבורנו בצורה טובה ומושלמת.